Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: 2 adresy mac do jednej karty sieciowej  (Przeczytany 2613 razy)

Crasher

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« dnia: 2006-06-10, 17:28:09 »
Witam.

Mam pytanko. Chcialbym zeby ze startem systemu odpalal sie jakis yemat superkaramby. Rozumiem, ze moge w .kde/Autostart umiescic skrot do tego tematu i powinien sie on odpalac, zgadza sie?
Chcialbym tez, zeby ze startem systemu byla wywolana komenda #dhcpcd eth0, czy powinienem napisac do tego jakis skrypt, jak on powinen wygladac. Czy do superkaramby tez mozna uzyc jakiegos skryptu?

Pozdrawiam

gelon

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-10, 18:10:37 »
po co sobie życie komplikować..po odpaleniu superkaramby powinna siedzieć w panelu, odpalasz motyy jakie chcesz mieć i wyłączasz komputer, po ponownym uruchomieniu te tematy POWINNY same sie pojawić
cześć:)

Crasher

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-10, 18:24:29 »
No wlasnie nie koniecznie. Uzywam slax\\'a przerzuconego na hdd. Narazie jeszcze nie wiem jak zrobic zeby od razu wchodzil mi do X\\'ow i tam pozwalal na zalogowanie sie. Musze sie zalogowac jako root dopiero moge zrobic xcon f, startx i tam co kolwiek odpalac.. Moze wie ktos jak to zrobic ?

Pozdrawiam

de_laurent

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-11, 00:05:24 »
sie. Musze sie zalogowac
 > jako root dopiero moge zrobic xcon f, startx i tam co kolwiek odpalac..
NIE!!! Tylko nie jako root! :.(

Dlaczego wszystkie distra nie wylacza konta root!!! Kto kuma baze wlaczylby  sobie to konto, a ci ktorzy zaczynaja oduczyliby sie glupiego nawyku jakim jest logowanie sie na konto root i to jeszcze w Xach!

Za kazdym razem musisz odpalac xconf??
Sprobuj, tym razem jako root :P uruchomic kdm, nie pamietam startkdm albo jakos tak to bylo (ew. gdm, ale jak slax, to na 100% kde) i potem zalogowac sie jako ZWYKLY uzytkownik. Bo jako ZWYKLY uzytkownik korzysta sie z komputera! No, chyba, ze NIE jestes podpiedy do internetu i nie masz w komputerze ani cdromu, ani stacji dyskietek, ani usb i nigdy nie bedziesz mial, to sobie mozesz byc rootem.

Co zas dhcp, to wydaje mi sie, ze w slacku powinno byc w katalogu, ym, /etc/init.d? kilka skryptow, ktore startuja i gasza kompa. Nie jestem pewien, ale zdaje sie, ze jest skrypt rc.network, albo cos takiego, wiec szukaj tam, ew. mozesz dopisac do skryptu rc.local, to polecenie...

chmooreck

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-11, 00:18:42 »
2006-06-11 00:05:24 de_laurent napisał:


 > ym, /etc/init.d?

/etc/rc.d

Crasher

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-11, 13:39:49 »
Wyglada to tak, ze uruchamia mi sie system i jest w trybie textowym. Wyskakuje mi, ze mam wpisac user : root, haslo : toor. No i ok. Pozniej moge zrobic xconf, a pozniej dzieki temu moge uruchomic startx. No i uruchami sie kde. Utworzylem sobie na samym poczatku usera adduser. Ale jak sie loguje ze srodowiska tekstowego to nie moge na userze zrobic xconf ani startx. Sprobuje zaraz to startkde.
Nie chce sie wlasnie logowac jako root, dlatego o to wszystko tu pytam.

Pozdrawiam

kosiek

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-10, 15:25:19 »
Witam.
Mam takie pytanie. Mam w domu 2 komputery. Oba podłączone do sieci lokalnej, przypisywanie adresów ip jest przez serwer dhcp. Postawiłem sobie router w domu do którego podłączony jest switch a do switcha teraz te 2 komputery. Teraz mojej pytanie jest takie czy jest szansa żeby routerowi przypisać 2 adresy mac do karty sieciowej, poprzez którą łączy się z siecią lokalną tak żebym mógł rozdzielić jeden z tych 2 adresów do jednego komputera wewnątrz mojej sieci, czy jedyną możliwością jest prośba by do jednego adresu mac były przypisane 2 adresy ip. A może ktoś ma inne propozycje.

Pozdrawiam.

chmooreck

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-10, 17:18:38 »
interfejs sieciowy moze mic przypisany 1 adres MAC

mozsze troche jasniej opisac co chcesz zrobic ?

de_laurent

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-10, 23:44:18 »
O rany, w ogole nie wiem co chcesz zrobic..?
Mozesz opisac jeszczer raz? Ale napisz co chcesz osiagnac.

kosiek

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-12, 10:23:00 »
2006-06-10 23:44:18 de_laurent napisał:

> O rany, w ogole nie wiem co chcesz zrobic..?
 > Mozesz opisac jeszczer raz? Ale napisz co chcesz osiagnac.



U nas w sieci, do każdego adresu Mac jest przypisany adres (czyli DHCP działa). Miałem 2 komputery bespośrednio podłączone do sieci lokalnej i wszystko było ok. Teraz postawiłem sobie router przez który łącze się z siecią lokalną, a za nim stoją te 2 wcześniejsze komputery. Wszystko by było ok tylko u nas w sieci wprowadzili ograniczenia łącza!! i teraz gdy przechodzi wszystko przez mój router to wykorzystuje tylko tą jedną z 2 części mi przysługujących. Chciałbym bez proszenia o przypisanie mi 2 adresów ip do jednego Maca zrobić tak żeby to mój router dostawał łącze dla 2 Maców i żebym to ja sobie to rozdzielał dalej.

zebra

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-12, 10:46:46 »
2006-06-12 10:23:00 kosiek napisał:

> 2006-06-10 23:44:18 de_laurent napisał:
 >
 > > O rany, w ogole nie wiem co chcesz zrobic..?
 >  > Mozesz opisac jeszczer raz? Ale napisz co chcesz osiagnac.
 >
 >
 >
 > U nas w sieci, do każdego adresu Mac jest przypisany adres (czyli DHCP działa). Miałem 2
 > komputery bespośrednio podłączone do sieci lokalnej i wszystko było ok. Teraz postawiłem sobie
 > router przez który łącze się z siecią lokalną, a za nim stoją te 2 wcześniejsze komputery.
 > Wszystko by było ok tylko u nas w sieci wprowadzili ograniczenia łącza!! i teraz gdy przechodzi
 > wszystko przez mój router to wykorzystuje tylko tą jedną z 2 części mi przysługujących.
 > Chciałbym bez proszenia o przypisanie mi 2 adresów ip do jednego Maca zrobić tak żeby to mój
 > router dostawał łącze dla 2 Maców i żebym to ja sobie to rozdzielał dalej.

Fajne ;)
Student ma z kim, ma czym ale nie ma gdzie.
Zołnierz ma czym, ma gdzie ale nie ma z kim.
Rencista ma z kim, ma gdzie ale nie ma czym.
Filozof ma z kim, ma czym, ma gdzie ale ... po co?
Po co Ci ten router?

de_laurent

  • Gość
2 adresy mac do jednej karty sieciowej
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-12, 16:22:55 »
Wstaw sobie 2 karty sieciowe do tego routerka i po klopocie... :P