Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Vidalinux  (Przeczytany 8144 razy)

Zbooj

  • Gość
Vidalinux
« dnia: 2005-05-18, 17:33:28 »
Witam

Problem jest conajmniej dziwny. Wydaję polecenie:
aterm -title \\'HAL9000 Terminal\\' -sl 3000 -tr +sb -si -sk -fade 70 -sh 60 -fn -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-c-*-iso8859-2 -g 130x50+20-0 -fg #cecece
i włącza sie aterm z powyzszymi opcjami. Wszystko wydaje sie byc ok ale gdy to samo polecenie wpisuję pod ikonkę skrótu na pasku KDE wystepuje interesujace zjawisko. Aterm sie uruchamia ale rownoczeniesnie na pasku pojawia sie drugi bloczek Uruchamianie Aterm. Mieli tak ok 20sekund po czym sie wylacza, a Aterm działa jak działał. Osobiscie denerwuje mnie ta druga akcja na pasku zadan. Co o tym sądzicie?

PZDR

Zbooj

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-18, 18:02:31 »
2005-05-18 17:33:28 Zbooj napisał:

> Witam
 >
 > Problem jest conajmniej dziwny. Wydaję polecenie:
 > aterm -title \\'HAL9000 Terminal\\' -sl 3000 -tr +sb -si -sk -fade 70 -sh 60 -fn
 > -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-c-*-iso8859-2 -g 130x50+20-0 -fg #cecece
 > i włącza sie aterm z powyzszymi opcjami. Wszystko wydaje sie byc ok ale gdy to samo polecenie
 > wpisuję pod ikonkę skrótu na pasku KDE wystepuje interesujace zjawisko. Aterm sie uruchamia ale
 > rownoczeniesnie na pasku pojawia sie drugi bloczek Uruchamianie Aterm. Mieli tak ok 20sekund po
 > czym sie wylacza, a Aterm działa jak działał. Osobiscie denerwuje mnie ta druga akcja na pasku
 > zadan. Co o tym sądzicie?
 >
 > PZDR

Dzieki juz rozwiazane, wystarczylo w opcjach uruchamiania pogrzebac

chmooreck

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-19, 08:05:17 »
a dokladniej dla potomnych - chodzi zapewne o powiadamianie o uruchamianiu...

Zbooj

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-19, 19:02:22 »
2005-05-19 08:05:17 chmooreck napisał:

> a dokladniej dla potomnych - chodzi zapewne o powiadamianie o uruchamianiu...

Dokładnie kolego :)

wower

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-18, 16:09:58 »
Zabralem sie za instalacje takiego wlasnie systemu, a dokladnie: VLOS 1.1

Sama poczatkowa "konfiguracja" jest dziecinnie prosta i wogole wszystko jest OK, do momentu kiedy komputer chce kopiowac "obraz instalacji" na dysk twardy.
Dochodzi do pewnego (tego samego) miejsca i pisze zawsze to samo, cos w stylu, ze blad podczas kopiowania, prawdopodobnie zabraklo miejsca na hdd.

Miejsca napewno! nie zabraklo. wiec co? :) jakies pomysly.

No a jesli nie to prosze poleccie mi jakas DOBRA i nie wymagajaca 100h instalacji/konfiguracji/kompilacji dystrybucje :)
O ile cos takiego istnieje:)

Bawilem sie Mandrake'm 9.2 i 10.0, ostatnio przerzucilem sie na Mandriva'e LE 2005 (ale to glownie z oszczednosci czasu mam zamiar jak najszybciej od niej uciec...).

Szukalem, roznych dystrybucji, zabralem sie za FC3 no i po nagraniu plytek w 2 wystepuje mi FAIL podczas testu plyt (pomimo tego ze sumy kontrolne sie zgadzaja...)
Pomyslalem, biore ow Vidalinuxa no i jest co jest....
Jakies inne fajne dystrybucje? :)
Sciagalem tez Debiana no i w polowie sciagania mi cos padlo ;

Acha jestem malo doswiadczony ale ambitny :) jednak czesciowo cierpie na niedobor czasu (szczegolnie na sciaganie 5 plytowych dystrybucji...)

z gory dziekuje:)

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-18, 20:26:09 »
2005-05-18 16:09:58 wower napisał:

> Zabralem sie za instalacje takiego wlasnie systemu, a dokladnie: VLOS 1.1
 >
 > Sama poczatkowa "konfiguracja" jest dziecinnie prosta i wogole wszystko jest OK, do
 > momentu kiedy komputer chce kopiowac "obraz instalacji" na dysk twardy.
 > Dochodzi do pewnego (tego samego) miejsca i pisze zawsze to samo, cos w stylu, ze blad podczas
 > kopiowania, prawdopodobnie zabraklo miejsca na hdd.
 >
 > Miejsca napewno! nie zabraklo. wiec co? :) jakies pomysly.
 >
 > No a jesli nie to prosze poleccie mi jakas DOBRA i nie wymagajaca 100h
 > instalacji/konfiguracji/kompilacji dystrybucje :)
 > O ile cos takiego istnieje:)
 >
 > Bawilem sie Mandrake'm 9.2 i 10.0, ostatnio przerzucilem sie na Mandriva'e LE 2005 (ale to
 > glownie z oszczednosci czasu mam zamiar jak najszybciej od niej uciec...).
 >
 > Szukalem, roznych dystrybucji, zabralem sie za FC3 no i po nagraniu plytek w 2 wystepuje mi
 > FAIL podczas testu plyt (pomimo tego ze sumy kontrolne sie zgadzaja...)
 > Pomyslalem, biore ow Vidalinuxa no i jest co jest....
 > Jakies inne fajne dystrybucje? :)
 > Sciagalem tez Debiana no i w polowie sciagania mi cos padlo ;
 >
 > Acha jestem malo doswiadczony ale ambitny :) jednak czesciowo cierpie na niedobor czasu
 > (szczegolnie na sciaganie 5 plytowych dystrybucji...)
 >
 > z gory dziekuje:)


> A komp jest na pewno sprawny? Bo jeżeli masz takie objawy i to nie na jednej dystrybucji to podejrzewam że coś jest jednak nie tak ze sprzętem.

wower

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-18, 20:51:16 »
> > A komp jest na pewno sprawny? Bo jeżeli masz takie objawy i to nie na jednej dystrybucji
 > to podejrzewam że coś jest jednak nie tak ze sprzętem.

Mandriva zainstalowala sie bez zadnych problemow. Caly komp tez nigdy nie dawal zadnych negatywnych objawow.
Moze cos z wypalaniem plytek? Hmm...
Wkoncu ta Mandrive ktora zainstalowalem wypalalem na MDK10.0 a te teraz, na tej nowej Mandrivie, ale sumy sie zgadzaja...

W FC3 pierwsza plytka byla OK, kolejne 3 byly zle, poszukalem na google, uruchomilem instalator z parametrem "mediacheck nocddma" i wtedy jeszcze jedna plytka przeszla test zgodnosci, ale 2 ciagle nie :(

Nie wiem wypalilem kolejne 2 dystrybucje:) zbankrutuje na plytkach;)
Teraz pora na Ubutu oraz jeszcze raz na Vidalinux bo ten mnie wybitnie przekonuje...przynajmniej wedle tego co przeczytalem na internecie.

gomath

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-18, 21:00:11 »
Skoro co nie ściągniesz i nagrasz jest źle wypalone obstawiam wadliwą nagrywarkę.

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-18, 21:04:39 »
2005-05-18 20:51:16 wower napisał:

>  > > A komp jest na pewno sprawny? Bo jeżeli masz takie objawy i to nie na jednej
 > dystrybucji
 >  > to podejrzewam że coś jest jednak nie tak ze sprzętem.
 >
 > Mandriva zainstalowala sie bez zadnych problemow. Caly komp tez nigdy nie dawal zadnych
 > negatywnych objawow.
 > Moze cos z wypalaniem plytek? Hmm...
 > Wkoncu ta Mandrive ktora zainstalowalem wypalalem na MDK10.0 a te teraz, na tej nowej
 > Mandrivie, ale sumy sie zgadzaja...
 >
 > W FC3 pierwsza plytka byla OK, kolejne 3 byly zle, poszukalem na google, uruchomilem instalator
 > z parametrem "mediacheck nocddma" i wtedy jeszcze jedna plytka przeszla test
 > zgodnosci, ale 2 ciagle nie :(
 >
 > Nie wiem wypalilem kolejne 2 dystrybucje:) zbankrutuje na plytkach;)
 > Teraz pora na Ubutu oraz jeszcze raz na Vidalinux bo ten mnie wybitnie
 > przekonuje...przynajmniej wedle tego co przeczytalem na internecie.
 >

 > Ja miałem w swoim czasie padniętą jedną pamięć, najlepsze że w trakcie normalnej pracy nie było zadnych objawów. Dopiero jak raz zrobiłem emerge -Du world (Gentoo)
po kilku pierwszych pakietach wywalił się na qt. Próbowałem pare razy z różnymi flagami i cały czas to samo. Dopiero jak  zapuściłem memtest86+ to okazało się o co biega. Jednak na twoim miejscu sprawdziłbym sprzęt.
A jezeli Vida to czemu nie Gentoo, naprawdę nie jest taki straszny :)
Pozdro

wower

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-18, 23:35:03 »
> A jezeli Vida to czemu nie Gentoo, naprawdę nie jest taki straszny :)
 > Pozdro

Dobra udalo sie! Za drugim podejsciem na nowej plytce, instalacjia Vidalinuxa jakos poszla i jest GENIALNY. Czegos takiego szukalem "od zawsze":) a z z Linuksem jestem od czasu MDK9.2 Niby krotko ale chyba wystarczajaco by znalezc cos lepszego wczesniej.

Czemu nie Gentoo? No coz jestem pokoleniem okienkowym, w dodatku nie jestem informatykiem a chemikiem:) komputery i Linux to hobby, a z hobby to jest tak, ze choc warto mu sie poswiecac to jednak tylko w ramach wolnego czasu, a z wolnym czasem to roznie...Gentoo zas wymaga go niemalo (szczegolnie na instalacje)
Ale pewnie predzej czy pozniej...

Ja poprostu, nie wiem, moge edytowac konfigi i nawet zauwazylem u siebie stopniowe zwiekszanie ilosci kilkania w konsoli w stosunku do okienek. Ale jakos za cholere nie umiem sie przekonac do "nieokienkowej instalacji":)

W kazdym badz razie, jutro instaluje Vidalinux na stale, dzisiaj to byl tylko test:)

Acha jakby to sie komus przydalo...choc te problemy byly pewnie przez zle wypalona plyte (pomimo tych dobrych sum...)
W kazdym razie ta instalacja ktora "nie chciala isc" to byla z plytki opartej na obrazie z: "UPR High Performance Computing Facility"
a ta co poszla to byl obraz z: "vidalinux.h05t.us"
Niby ten sam obraz, ale roznie to bywa...

Gela

  • Gość
Vidalinux
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-07, 16:41:42 »
a masz wypalarkę z burn proof'em??
może przez to płyty się żle wypaliły