System > Instalacja

Vidalinux

(1/3) > >>

Zbooj:
Witam

Problem jest conajmniej dziwny. Wydaję polecenie:
aterm -title \\'HAL9000 Terminal\\' -sl 3000 -tr +sb -si -sk -fade 70 -sh 60 -fn -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-c-*-iso8859-2 -g 130x50+20-0 -fg #cecece
i włącza sie aterm z powyzszymi opcjami. Wszystko wydaje sie byc ok ale gdy to samo polecenie wpisuję pod ikonkę skrótu na pasku KDE wystepuje interesujace zjawisko. Aterm sie uruchamia ale rownoczeniesnie na pasku pojawia sie drugi bloczek Uruchamianie Aterm. Mieli tak ok 20sekund po czym sie wylacza, a Aterm działa jak działał. Osobiscie denerwuje mnie ta druga akcja na pasku zadan. Co o tym sądzicie?

PZDR

Zbooj:
2005-05-18 17:33:28 Zbooj napisał:

> Witam
 >
 > Problem jest conajmniej dziwny. Wydaję polecenie:
 > aterm -title \\'HAL9000 Terminal\\' -sl 3000 -tr +sb -si -sk -fade 70 -sh 60 -fn
 > -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-c-*-iso8859-2 -g 130x50+20-0 -fg #cecece
 > i włącza sie aterm z powyzszymi opcjami. Wszystko wydaje sie byc ok ale gdy to samo polecenie
 > wpisuję pod ikonkę skrótu na pasku KDE wystepuje interesujace zjawisko. Aterm sie uruchamia ale
 > rownoczeniesnie na pasku pojawia sie drugi bloczek Uruchamianie Aterm. Mieli tak ok 20sekund po
 > czym sie wylacza, a Aterm działa jak działał. Osobiscie denerwuje mnie ta druga akcja na pasku
 > zadan. Co o tym sądzicie?
 >
 > PZDR

Dzieki juz rozwiazane, wystarczylo w opcjach uruchamiania pogrzebac

chmooreck:
a dokladniej dla potomnych - chodzi zapewne o powiadamianie o uruchamianiu...

Zbooj:
2005-05-19 08:05:17 chmooreck napisał:

> a dokladniej dla potomnych - chodzi zapewne o powiadamianie o uruchamianiu...

Dokładnie kolego :)

wower:
Zabralem sie za instalacje takiego wlasnie systemu, a dokladnie: VLOS 1.1

Sama poczatkowa "konfiguracja" jest dziecinnie prosta i wogole wszystko jest OK, do momentu kiedy komputer chce kopiowac "obraz instalacji" na dysk twardy.
Dochodzi do pewnego (tego samego) miejsca i pisze zawsze to samo, cos w stylu, ze blad podczas kopiowania, prawdopodobnie zabraklo miejsca na hdd.

Miejsca napewno! nie zabraklo. wiec co? :) jakies pomysly.

No a jesli nie to prosze poleccie mi jakas DOBRA i nie wymagajaca 100h instalacji/konfiguracji/kompilacji dystrybucje :)
O ile cos takiego istnieje:)

Bawilem sie Mandrake'm 9.2 i 10.0, ostatnio przerzucilem sie na Mandriva'e LE 2005 (ale to glownie z oszczednosci czasu mam zamiar jak najszybciej od niej uciec...).

Szukalem, roznych dystrybucji, zabralem sie za FC3 no i po nagraniu plytek w 2 wystepuje mi FAIL podczas testu plyt (pomimo tego ze sumy kontrolne sie zgadzaja...)
Pomyslalem, biore ow Vidalinuxa no i jest co jest....
Jakies inne fajne dystrybucje? :)
Sciagalem tez Debiana no i w polowie sciagania mi cos padlo ;

Acha jestem malo doswiadczony ale ambitny :) jednak czesciowo cierpie na niedobor czasu (szczegolnie na sciaganie 5 plytowych dystrybucji...)

z gory dziekuje:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej