Nowe posty

Autor Wątek: GRUB - problem  (Przeczytany 1441 razy)

  • Gość
GRUB - problem
« dnia: 2006-06-03, 10:47:56 »
witam

mam problem ze sterownikami.
sciagnalem kernel,.... do tej karty i jak daje zainstaluj to wyskakuje mi blad ze nie moze tego zainstalowac. dlaczego??prosze o pomoc

TheUsh

  • Gość
GRUB - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-03, 11:07:41 »
2006-06-03 10:47:56 Sean_Dillon napisał:

> witam
 >
 > mam problem ze sterownikami.
 > sciagnalem kernel,.... do tej karty i jak daje zainstaluj to wyskakuje mi blad ze nie moze tego
 > zainstalowac. dlaczego??prosze o pomoc

Ehhh... nikt ci nie pomoze jak nie podasz podstawowych informacji : jaki dokladnie to blad i jaka dystrybucja linuksa

Elwis

  • Gość
GRUB - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-02, 17:39:26 »
Witam. Mam pytanie odnośnie gruba. Więc sprawa wygląda tak, że zainstalowałem sobie debiana, ale reszta urzytkowników komputera korzysta z Windowsa, dlatego chceby właśnie Windows się włączał automatycznie, jednak nie wiem jak zmienić standardowo uruchamiany system, bądź przywrócić bootmenagera windowsa.

greg000

  • Gość
GRUB - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-02, 18:34:07 »
Jak przyworcisz bootloadera z windowsa to ci linux nie bedzie sie ladowal.

Wejdz do /boot/grub i tam poszukaj pliku grub.conf i zmien parametr "default  x"

x oznacza pozycje w menu (title). Jezeli np windows jest na 2 pozycji to zmien te liczbe na 1, a jak jest na pierwszej to na zero itd. Pozniej zagraj zmiany i gotowe .

Elwis

  • Gość
GRUB - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-02, 19:32:59 »
2006-06-02 18:34:07 greg000 napisał:

> Jak przyworcisz bootloadera z windowsa to ci linux nie bedzie sie ladowal.
 >
 > Wejdz do /boot/grub i tam poszukaj pliku grub.conf i zmien parametr "default  x"
 >
 > x oznacza pozycje w menu (title). Jezeli np windows jest na 2 pozycji to zmien te liczbe na 1,
 > a jak jest na pierwszej to na zero itd. Pozniej zagraj zmiany i gotowe .

dzięki. Działałby, bo widziałem w boot.ini, że można ustrawić, żeby pytał o inne systemy, ale skoro można w grubie to super :)