Nowe posty

Autor Wątek: Katalogowanie zbioru CD/DVD  (Przeczytany 5836 razy)

  • Gość
Katalogowanie zbioru CD/DVD
« dnia: 2006-05-13, 13:33:15 »
Witam serdecznie. Wiem, że ten temat przewijał się już kilkukrotnie, ale bazując na starych postach nie rozwiązałem problemu. Otóż przytrafiła mi się sytuacjia jak w tym temacie (Mandriva 2006):

https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=83858 .

O ile mogę zmienić w biosie ustawienia napędu na LBA, o tyle nie jestem w stanie wyłączyć OS system PnP. Próbowałem już naprawdę wielu sposobów, o których przeczytałem, ale bezskutecznie (m.in. wszelkie linux acpi=off noapic nolapic itp.). Czy naprawdę nic nie można zrobić?

Komputer: płyta Gigabyte\\'a GA-K8N51GMF-9, Sempron 3000+, DVDRW LG, dysk Samsung\\'a 80 GB SATA....

Będę wdzięczny za pomoc, bo już powoli tracę nadzieję, że uda mi się zainstalować - niby nowoczesną - Mandrive...

dariuszbojek

  • Gość
Katalogowanie zbioru CD/DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-15, 09:06:10 »
2006-05-13 13:33:15 SilMarillion napisał:

> Witam serdecznie. Wiem, że ten temat przewijał się już kilkukrotnie, ale bazując na starych
 > postach nie rozwiązałem problemu. Otóż przytrafiła mi się sytuacjia jak w tym temacie (Mandriva
 > 2006):
 >
 > https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=83858 .
 >
 > O ile mogę zmienić w biosie ustawienia napędu na LBA, o tyle nie jestem w stanie wyłączyć OS
 > system PnP. Próbowałem już naprawdę wielu sposobów, o których przeczytałem, ale bezskutecznie
 > (m.in. wszelkie linux acpi=off noapic nolapic itp.). Czy naprawdę nic nie można zrobić?
 >
 > Komputer: płyta Gigabyte\\'a GA-K8N51GMF-9, Sempron 3000+, DVDRW LG, dysk Samsung\\'a 80 GB
 > SATA....
 >
 > Będę wdzięczny za pomoc, bo już powoli tracę nadzieję, że uda mi się zainstalować - niby
 > nowoczesną - Mandrive...
 >

dariuszbojek

  • Gość
Katalogowanie zbioru CD/DVD
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-15, 09:07:49 »
2006-05-15 09:06:10 dariuszbojek napisał:

> 2006-05-13 13:33:15 SilMarillion napisał:
 >
 > > Witam serdecznie. Wiem, że ten temat przewijał się już kilkukrotnie, ale bazując na
 > starych
 >  > postach nie rozwiązałem problemu. Otóż przytrafiła mi się sytuacjia jak w tym temacie
 > (Mandriva
 >  > 2006):
 >  >
 >  > https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=83858 .
 >  >
 >  > O ile mogę zmienić w biosie ustawienia napędu na LBA, o tyle nie jestem w stanie wyłączyć
 > OS
 >  > system PnP. Próbowałem już naprawdę wielu sposobów, o których przeczytałem, ale
 > bezskutecznie
 >  > (m.in. wszelkie linux acpi=off noapic nolapic itp.). Czy naprawdę nic nie można zrobić?
 >  >
 >  > Komputer: płyta Gigabyte\\'a GA-K8N51GMF-9, Sempron 3000+, DVDRW LG, dysk Samsung\\'a 80 GB
 >  > SATA....



Słuchaj ja miałem tez ten problem i wystarczyło,ze pozyczyłem płyte CD instalacyjną butowalną i to wystarczyło :-)
 >  >
 >  > Będę wdzięczny za pomoc, bo już powoli tracę nadzieję, że uda mi się zainstalować - niby
 >  > nowoczesną - Mandrive...
 >  >
 >

opioom

  • Gość
Katalogowanie zbioru CD/DVD
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-13, 10:34:10 »
Witam
Czy ktoś z was zna może jakiś program do katalogowania zbiorów CD/DVD coś w stylu WhereIsIt tylko że pod linuxa. Znalazłem w sieci tylko 2 tj. GWhere oraz Tellico. Ale żaden z nich mi nie odpowiada. Program ten powinien automatycznie czytać zawartość płyty i przenosić strukturę katalogów do bazy. No i posiadać wyszukiwarkę. Bo jeżeli mam 50 płyt CD z mp3 i chcę znaleść jeden plik to nie będę przecież przeglądał wszystkich płyt.
Gdyby ktoś słyszał o innych niż podałem proszę o info na forum,
Pzdr.

meteta

  • Gość
Katalogowanie zbioru CD/DVD
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-13, 13:05:29 »