Nowe posty

Autor Wątek: Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami  (Przeczytany 337 razy)

Linux Starter

  • Gość
Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami
« dnia: 2006-05-30, 18:08:33 »
Otóż mój problem polega na tym że kursor pod linuksem porusza się u mnie z opóźnieniem. Na początku zainstalowałem Mandriva 2006, potem pomyślałem żeby sprawdzić czy mysz będzie dobrze chodzić na SuSe 10.1 - chodzi jeszcze gorzej. Sprawdziłem na innym kompie(też na linuksie) tą samą mysz, bo przecierz mogła być zepsuta - okazało się że tam myszka chodzi bardzo dobrze czyli tak jak powinna. Mam też zainstalowanego windowsa i dziwi mnie że tam chodzi dobrze. Pisze swój problem już na 3 forum :-)
Mam nadzieję że mi pomożecie, bo jakoś nie mam chęci wracać do Windowsa :-)

Pozdrawiam.

ozyr

  • Gość
Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-30, 18:28:47 »

2006-05-30 18:08:33 Linux Starter napisał:   > Otóż mój problem polega na tym że kursor pod linuksem porusza się u mnie z opóźnieniem. Na  > początku zainstalowałem Mandriva 2006, potem pomyślałem żeby sprawdzić czy mysz będzie dobrze  > chodzić na SuSe 10.1 - chodzi jeszcze gorzej. Sprawdziłem na innym kompie(też na linuksie) tą  > samą mysz, bo przecierz mogła być zepsuta - okazało się że tam myszka chodzi bardzo dobrze  > czyli tak jak powinna. Mam też zainstalowanego windowsa i dziwi mnie że tam chodzi dobrze.  > Pisze swój problem już na 3 forum :-)  > Mam nadzieję że mi pomożecie, bo jakoś nie mam chęci wracać do Windowsa :-)  >   > Pozdrawiam.

A próbowałeś coś zmieniać w konfiguracji myszy ?


Linux Starter

  • Gość
Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-30, 18:34:32 »
Tak wszystkie opcje jakie są wyklikałem i bez żadnego skutku.

Linux Starter

  • Gość
Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-30, 19:46:48 »
Właśnie podłączyłem inną mysz do kompa, sprawdziłem po linuksem i.... DZIAŁA!
Tylko ta mysz jest pod port PS/2. A tamta USB. To co zrobić żeby tamta działała?

xis

  • Gość
Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-30, 19:59:31 »
2006-05-30 19:46:48 Linux Starter napisał:

> Właśnie podłączyłem inną mysz do kompa, sprawdziłem po linuksem i.... DZIAŁA!
 > Tylko ta mysz jest pod port PS/2. A tamta USB. To co zrobić żeby tamta działała?
 >  

Najwyraźniej obsługa myszy USB pod Linuksem szwankuje.
Tutaj: http://www.ussg.iu.edu/hypermail/linux/kernel/0508.0/1440.html znalazłem wątek dot. podobnego zagadnienia. Jedną z metod, jaką tam ktoś próbował było

echo 60 > /sys/module/usbhid/parameters/mousepoll

... może to coś da.

Denton

  • Gość
Debian i snort i libpcap czyli problem z headersami
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-30, 16:14:45 »

Witam, siedze sobie na Debianie, chce zainstalowac snorta ze zrodla A NIE PRZEZ APT. Wiec podczas konfiguracji snorta wywala mi:

checking for pcap_datalink in -lpcap... no

   ERROR!  Libpcap library/headers not found, go get it from
   http://www.tcpdump.org
   or use the --with-libpcap-* options, if you have it installed
   in unusual place

Wiem ze chodzi o libpcap0.8 wiec doinstalowalem go przez apta i teraz mam libpcap0.8 w: /usr/lib/libpcap.so.0.8 czyli z tego co rozumiem to mam tylko biblioteke a nie mam nigdzie pliku naglowkowego do tego libpcapa, a musze podac sciezke i do biblioteki i do naglowka. HILFE !!!