Nowe posty

Autor Wątek: super podstawowe pytania :)  (Przeczytany 2002 razy)

matulik

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« dnia: 2006-05-26, 22:32:32 »
Witam. Mam debiana etch, postawiony na pc celeron 660, 128mb ram, ati rage 128pro. Uzywam xfce4 oraz xorg. Niewiem z jakiego powodu strasznie mi klatkuja x\\'y. Gdy np. teraz przegladam strony firefoxem i przelaczam miedzy tabami nie jest plynne, tylko troche... na 2 razy. Gdy suwakiem jezdze w gore i w dol po stronach - tak samo klatki same. Da sie jakos temu zaradzic? co zrobic, albo co sprobowac zrobic?(ale nie w senie zeby dokpic ram etc, bo do tego pc juz sie nie oplaca). Pozdrawiam

Lorenzo

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-26, 23:22:51 »
Ustaw w xorgu sterownik karty na twoją (byc może masz vesa). Odpal top i sprawdź czy jakis proces nie zżera ci zasobów. Jeśli nic nie znajdziesz innego to jedyna rada - przekompiluj system.

P.S. Nie spodziewaj się po debilianie, że będzie demonem szybkości - on nie posiada żadnej optymalizacji - jest stabilny ale za to najwolniejszy ze wszystkich linuksów.

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-27, 05:48:23 »
> P.S. Nie spodziewaj się po debilianie, że będzie demonem szybkości - on nie posiada żadnej
 > optymalizacji - jest stabilny ale za to najwolniejszy ze wszystkich linuksów.

Odwrotnie. Stabilność pogorszyła się strasznie, ale działa szybciej. Dla mnie Fedora to miazga - najwolniejszy Linuks z jakim pracowałem. Nie wspomne o pochodnych jak Aurox...

Co do problemu to polecam sprawdzić czy nie masz powłączanych bajerów jak xcomposite i xgl. Na taki komputer to raczej nie byłby dobry pomysł.

miAS

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-26, 18:06:26 »
Witam! Jestem zupełnie nowym użytkownikiem linuxa i mam problem z zainstalowaniem kadu. Wiem że to głupata ale cóż... gdziś musze sie dowiedzieć :> ściągnąłem plik o  takiej nazwie: kadu-0.4.3.tar.bz2 i nie wiem co z nim zrobić!  (??)

xis

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-26, 18:17:42 »
Poczytaj lepiej artykuły na tej stronie i dobierz pakiet do swojej dystrybucji. Tak będzie lepiej i dla Ciebie, i dla wszystkich użytkowników forum.
Aha, możesz też użyć wyszukiwarki, instalacja kadu była opisywana kilkakrotnie :)

Lorenzo

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-26, 19:15:41 »
Trochę konstruktywnej (mam nadzieję) krytyki.

1. Czy odwiedziłeś wogóle strone projektu kadu - www.kadu.net ?
2. Na stronie projektu są paczki dla twojej dystrybucji (nie trudno zauważyć, iz jest to kameleon), gdzie masz do wyboru, do koloru - wersja suse i architektura na która zrobiono paczki.
3. Jak instalować paczki rpm masz w artach na stronie.
4. Artykuły, wyszukiwarka, w ostateczności post

P.S. Nieobrażaj się - po prostu mam zły humor dzisiaj

miAS

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-26, 19:20:25 »
ogólnie to pjechaliscie ze mną równo... ale cóż... jestem zupełnie zielony i te wszystkie nazwy sa mi na maxa obce! w ogóle nie wiem jak ruszyc i dlatego sie pytam... ale spoko pomęcze sie z tym ze strony co jest na kedu.net!

ps. ja tez nie mam najlepszego... przez linuxa :P

ozyr

  • Gość
super podstawowe pytania :)
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-26, 21:13:38 »
2006-05-26 19:15:41 Lorenzo napisał:

> Trochę konstruktywnej (mam nadzieję) krytyki.
 >
 > 1. Czy odwiedziłeś wogóle strone projektu kadu - www.kadu.net ?
 > 2. Na stronie projektu są paczki dla twojej dystrybucji (nie trudno zauważyć, iz jest to
 > kameleon), gdzie masz do wyboru, do koloru - wersja suse i architektura na która zrobiono
 > paczki.
 > 3. Jak instalować paczki rpm masz w artach na stronie.
 > 4. Artykuły, wyszukiwarka, w ostateczności post
 >
 > P.S. Nieobrażaj się - po prostu mam zły humor dzisiaj
Jak już bedziesz na stronie kadu szukaj paczki dla swojej dystrybucji. Nie pobieraj z rozszerzeniem *.src.rpm tylko *.rpm. Instalacja w konsoli jako root, ale najpierw musisz wejść w katalog w którym jest ściągnięta paczka. Wydajesz komendę   rpm -ivh nazwa_pakietu.rpm i wszystko powinno być zainstalowane. Chyba że wywali komunikat o braku innego pakietu. Wtedy go pobierasz i instalujesz analogicznie.