Nowe posty

Autor Wątek: Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine  (Przeczytany 10262 razy)

Małolat

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-05-28, 17:40:35 »
to na 99% kodeki

p--k

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-05-28, 18:42:27 »
To niekoniecznie musza byc kodeki..

Zreszta ja nie wiem.. wiec sie nie kluce..

Mozliwe tez, ze to sa 2 niezalezne od siebie problemy. Co do zielonych kwadratow to tu jest podobny temat:
http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=77313

Jezeli idzie o podwojny obraz.. po lewej stronie mam taki pasek, ktory jest fragmentem obrazu wzietym z prawej. Wyglada to tak, jakby program chcial na sile zachowac "swoje" wymiary filmu, ale na przekor klatki sa wezsze niz program tego oczekuje..
Kodeki mam ze strony mplayera. Najnowsze. Pakiet "all" - anglistya nie jestem, ale wydaje mi sie ze to znaczy ze wszystkie w tej paczce sa.
Obraz pieprzy mi sie przy odtwaarzaniu plikow roznych formatow. Avi Wmv, Mpg.. Oczywiscie sprawdzone programem "file" pod konsola, nie sugeruje sie tym co jest po kropce, bo to czesto z kosmosu wziete rozszerzenie..

Nie znalazlem w necie narzekan na mplayerowskie kodeki, tak wiec podejrzewam, ze problem tkwi w moich indywidualnych ustawieniach..

Jezeli komus sa potrzebne moje konfigi czy cos to wrzuce, ale wszystko jest raczej ustawione standardowo. Ja laikiem jestem, wiec rzadko kiedy cos samodzielnie konfiguruje..

(Od razu mowie, ze kodeki wgralem i wpisalem sciezke do nich w konfigu. Bez tych kodekow wmv w ogole mi nie chodzil).

To na tyle. Piszcie prosze nie tylko pomysly co moze byc nie tak, ale rowniez instrukcje jak mam to naprawic.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-05-28, 21:36:25 »
2006-05-28 15:49:39 p--k napisał:

> Dzien dobry.
 > Mam problem z odtwarzaniem filmow. Nie wszystkich, tylko niektorych. Otoz zdarzaja sie filmy,
 > ktorych w ogole nie moge obejrzec. Dzwieku nie ma, a zamiast obrazu mam zielone kwadraty i
 > chaotycznie rozmieszczone przerswity z filmu. Od razu mowie, ze nie jest to kwestia zlej
 > jakosci filmu.
 > Temat zielonych kwadratow juz byl na forum, ale nie udzielono wtedy pytajacemu odpowiedzi. Moze
 > bede mial wiecej szczescia..
 >
 > Drugim problemem jest to, ze niektore filmy odtwarzaja sie dziwnie. To znaczy: film jest
 > szerszy niz byc powinien, ale nie jest rozciagniety. Jego obok filmu po lwwej stronie
 > zdublowany mam kawalek jego prawej czesci. Nie wiem czy rozumiecie ten opis.

Jesli chodzi o mnie, to rozumiem :-)


 > Samego Mplayera nie uzywam.. Nie chce mi sie skompilowac, ale to inny temat..

Mplayer jest bardzo wybredny przy kompilacji - wiem, bo sam tego próbowałem.

Jak ci sie nic nie uda, albo nie będzie chciało wypróbuj GeexBox'a wg mnie jest naprawdę dobry. więcej info na temat znajdziesz w moich topicach na forum.

pozdrawiam
roca

P.S.
Mimo wszystko polecałbym postawienie mplayera i donstalowanie kmplayera - wtedy wszystko chodzi super.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

zebra

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-05-28, 21:38:35 »
W jakich innych otwarzaczach próbowałeś? Doczytałem, że nie w mplayerze. Oile sie nie mylę, xine i inne na nim oparte nie umieja same korzystać ze wszystkich kodeków win32. Potrzebna odpowiednia wtyczka. Jaki to linux - będzie łatwiej coś konkretnego podpowiedzieć.

p--k

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-05-28, 22:13:15 »
Slackware 10

probowalem jeszcze odtwarzac w kaboodle.
to samo..

---
mplayera znam, bo go uzywalem przez lata. Ale na moim obecnym sprzecie nie udalo mi sie skompilowac..
A byloby to najlepsze roziazanie dla mnie. Dlatego, ze jestem wielki wielbicielem konsoli. mplayera moglem bez x'ow odpalic i smigal.. i nie bylo zadnych problemow.

zebra

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-05-28, 22:28:31 »
2006-05-28 22:13:15 p--k napisał:

> Slackware 10
 >
 > probowalem jeszcze odtwarzac w kaboodle.
 > to samo..
 >
 > ---
 > mplayera znam, bo go uzywalem przez lata. Ale na moim obecnym sprzecie nie udalo mi sie
 > skompilowac..
 > A byloby to najlepsze roziazanie dla mnie. Dlatego, ze jestem wielki wielbicielem konsoli.
 > mplayera moglem bez x'ow odpalic i smigal.. i nie bylo zadnych problemow.

Nie pamietam, czy dobrze pamietam. Doinstalowanie takiego czegoś o nazwie xine-win32 może pomoże. Mam coprawda mandrive, ale znajdziesz cos takiego dla siebie, zapewne na jakims serwerze plf. Może warto spróbować.

p--k

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-06-03, 22:01:22 »
Zainstalowalem sobie slacka 10.2.
I problem nadal jest jak byl..


spideros1

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-06-04, 19:57:59 »
A może to jest związane z generowaniem obrazu na overlaya (np. ja mam SiS740 i jak gra generowała obraz w trybie YUY2 (animacja), to był cały zielony obraz i praktycznie nic nie było widać).

p--k

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-06-10, 00:26:15 »
2006-06-04 19:57:59 spideros1 napisal:

> A moze to jest zwiazane z generowaniem obrazu na overlaya (np. ja mam SiS740 i jak gra
 > generowala obraz w trybie YUY2 (animacja), to byl caly zielony obraz i praktycznie nic nie bylo
 > widac).


Nie wiem w ogole co to jest i o co chodzi.

Zielone kwadraty zdarzaja sie rzadko. Najbardziej dokuczliwe jest ten rozszerzony ekran. Strasznie wkurzajace, bo takie filmy sie fatalnie oglada, pozatym wszystko dziala wolniej.

Nikt nie mial nigdy takiego problemu? nie wierze.. jest tylu uzytkownikow slacka..

profundal

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-11-20, 21:58:58 »
2006-05-28 15:49:39 p--k napisał:

> Dzien dobry.
 > Mam problem z odtwarzaniem filmow. Nie wszystkich, tylko niektorych. Otoz zdarzaja sie filmy,
 > ktorych w ogole nie moge obejrzec. Dzwieku nie ma, a zamiast obrazu mam zielone kwadraty i
 > chaotycznie rozmieszczone przerswity z filmu. Od razu mowie, ze nie jest to kwestia zlej
 > jakosci filmu.
 > Temat zielonych kwadratow juz byl na forum, ale nie udzielono wtedy pytajacemu odpowiedzi. Moze
 > bede mial wiecej szczescia..
 >
 > Drugim problemem jest to, ze niektore filmy odtwarzaja sie dziwnie. To znaczy: film jest
 > szerszy niz byc powinien, ale nie jest rozciagniety. Jego obok filmu po lwwej stronie
 > zdublowany mam kawalek jego prawej czesci. Nie wiem czy rozumiecie ten opis. Jesli bedzie
 > trzeba moge pokazac skan..
 >
 > Zarowno jeden jak i drugi typ problematycznych filmow bez problemu chodzi pod windowsem na
 > innym komputerze. Tak wiec pewnie cos jest zpieprzone w moich ustawieniach..
 >
 > Do otwarzania uzywam programu XINE, (ale oba problemy sa we wszystkich odwarzaczach).
 > Kodeki mam wszystkie ze strony mplayera.
 > Samego Mplayera nie uzywam.. Nie chce mi sie skompilowac, ale to inny temat..
 > Moj sprzet: amd-k6-2 128 ramu. Karta graficzna - nie wiem. Powiedzcie jak to sprawdzic nie
 > rozbierajac maszyny to podam..
 > System: slackware 10.0.
 >
 > bardzo prosze o pomoc.

profundal

  • Gość
Podwojny obraz i zielone kwadraty :) Xine
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-11-20, 22:02:42 »
Witaj
Mam podobne problemy u mnie bardziej te kwadraty...
to z pewnoscia nie wina kodeków to bardziej jakies sterowniki karty graficznej czy na dzeien dzisiejszy sa jakies rewelacje???
Pozdrawiam użytkowników...