Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem podczas laczenia z postgresem przez php.  (Przeczytany 2619 razy)

  • Gość
Problem podczas laczenia z postgresem przez php.
« dnia: 2006-05-24, 00:17:04 »
Mam Linuxa mandrive 2005 LE. Po formacie zostały mi profile z poprzedniego Linuxa ale są zabezpieczone kłudką(brak w spisie użytkowników), jak moge na nie wejść by przekopiować pliki ważne dla mnie????

a7v8x

  • Gość
Problem podczas laczenia z postgresem przez php.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-24, 01:30:10 »
2006-05-24 00:17:04 grubyyy napisał:

> Mam Linuxa mandrive 2005 LE. Po formacie zostały mi profile z poprzedniego Linuxa ale są
 > zabezpieczone kłudką(brak w spisie użytkowników), jak moge na nie wejść by przekopiować pliki
 > ważne dla mnie????
 wygrzeb coś z tego http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=87195

Crxiak

  • Gość
Problem podczas laczenia z postgresem przez php.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-23, 20:54:36 »
Witam.
Moze mi ktos poradzic co zrobic abym mogl polaczyc sie z baza postgresql za pomoca skryptow php?Oczywiscie wszystko localnie na zainstalowanym apachu.
W shellu nie ma zadnych problemow z laczeniem sie natomiast przez php nic sie nie udaje.
W error_log pokazuje mi cos takiego

"postgres does not know where to find the server configuration file.
You must specify the --config-file or -D invocation option or set the PGDATA environment variable.
[client 127.0.0.1] PHP Warning:  pg_connect() [function.pg-connect]: Unable to connect to PostgreSQL server: FATAL:  database "apache" does not exist in /var/www/html/lacz.php on line 2
"

Zmienialem juz plik pg_hba.conf  i ciagle nic.

Skrypt jaki uzywam wyglada tak:
$baza=pg_connect(`localhost`,`postgres`,`postgres`);
if ($baza) echo"dobrze
";
else {echo "zle";
exit;}
echo "$baza";

?>
Wynik w przegladarce= zle

Help me please :)

xis

  • Gość
Problem podczas laczenia z postgresem przez php.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-23, 21:43:28 »
2006-05-23 20:54:36 Crxiak napisał:

> Witam.
 > Moze mi ktos poradzic co zrobic abym mogl polaczyc sie z baza postgresql za pomoca skryptow
 > php?Oczywiscie wszystko localnie na zainstalowanym apachu.
 > W shellu nie ma zadnych problemow z laczeniem sie natomiast przez php nic sie nie udaje.
 > W error_log pokazuje mi cos takiego
 >
 > "postgres does not know where to find the server configuration file.
 > You must specify the --config-file or -D invocation option or set the PGDATA environment
 > variable.
 > [client 127.0.0.1] PHP Warning:  pg_connect() [ > href='function.pg-connect'>function.pg-connect]: Unable to connect to PostgreSQL
 > server: FATAL:  database "apache" does not exist in /var/www/html/lacz.php on
 > line 2
 > "
 >
 > Zmienialem juz plik pg_hba.conf  i ciagle nic.
 >
 > Skrypt jaki uzywam wyglada tak:
 >  > $baza=pg_connect(`localhost`,`postgres`,`postgres`);
 > if ($baza) echo"dobrze
";
 > else {echo "zle";
 > exit;}
 > echo "$baza";
 >
 > ?>
 > Wynik w przegladarce= zle
 >
 > Help me please :)

Witam,
Przede wszystkim używasz złego (starego i przeterminowanego connectionString'a), czyli parametru połączenia przy pg_connect(). Zajrzyj np. tu: http://pl2.php.net/manual/en/function.pg-connect.php żeby zobaczyć przykłady prawidłowego połączenia.
Pamiętaj także, że połączenie z PG via PHP, czyli Apache ma uprawnienia takie jak użytkownik, który się z bazą łączy (czyli w Twoim przypadku 'apache'). Zadbaj zatem o to, by w pg_hba.conf znalazły się uprawnienia dla apacza (dostęp sieciowy z localhost).
Powodzenia

a7v8x

  • Gość
Problem podczas laczenia z postgresem przez php.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-24, 00:08:28 »
2006-05-23 20:54:36 Crxiak napisał:

> Witam.
 > Moze mi ktos poradzic co zrobic abym mogl polaczyc sie z baza postgresql za pomoca skryptow
 > php?Oczywiscie wszystko localnie na zainstalowanym apachu.
 > W shellu nie ma zadnych problemow z laczeniem sie natomiast przez php nic sie nie udaje.
 > W error_log pokazuje mi cos takiego
 >
 > "postgres does not know where to find the server configuration file.
 > You must specify the --config-file or -D invocation option or set the PGDATA environment
 > variable.
 > [client 127.0.0.1] PHP Warning:  pg_connect() [ > href='function.pg-connect'>function.pg-connect]: Unable to connect to PostgreSQL
 > server: FATAL:  database "apache" does not exist in /var/www/html/lacz.php on
 > line 2
 > "
 >
 > Zmienialem juz plik pg_hba.conf  i ciagle nic.
 >
 > Skrypt jaki uzywam wyglada tak:
 >  > $baza=pg_connect(`localhost`,`postgres`,`postgres`);
 > if ($baza) echo"dobrze
";
 > else {echo "zle";
 > exit;}
 > echo "$baza";
 >
 > ?>
 > Wynik w przegladarce= zle
 >
 > Help me please :)

Sorry, może głupie pytanie.
Czy dołączyłeś obsługę postgresa w konfiguracji PHP, chodzi mi o odchaczenie rozszerzenia extension=php_pgsql.so w pliku konfiguracyjnym PHP?
Zobacz co wyświetla ci phpinfo(), jeżeli podaje ci obsługę pgsql, to nie powinno być problemu.
Pozdrówka