Nowe posty

Autor Wątek: Neostrada TP i root ;|  (Przeczytany 4470 razy)

dragon3ms

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« dnia: 2006-05-23, 10:21:33 »
< nux/Desktop/opera -9.0-20060411.5-shared -qt.i386 en.rpm; echo RESULT =$?
error:
libstdc ++.so.5(CXXABI_1.2) jest wymagany przez Opera
libstdc ++.so.5(GLIBCPP_3.2) jest wymagany przez Opera
RESULT =1

Korzystam z dystrybucji Arklinuxa. Wiem, że ta wersja Opery działa bezproblemowo u innych w Arklinuxie.
Tak jak powyżej, system wyświetla mi podczas instalacji Opery instalatorem Kpakage. Nie wiem czy brakuje mi tych plików, a może są za stare. To dopiero moje pierwsze kroki w Linuksie, proszę o wyrozumiałość, jeśli zadam głupie pytanie.
Mój największy dotychczasowy sukces to zainstalowanie Neostrady na modemie SpeedTouch 330 -:), jeśli ktoś ma problem, służę pomocą.
Będę bardzo wdzięczny za każdą radę.
Pozdrawiam wszystkich fanów Linuxa!

 


Maxelix

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-23, 07:16:19 »
Witam! Prosze wszystkich o pomoc! A mianowicie mam taki problem, jak chce zainstalowac Neostrade TP (SpeedTouch330) to wyskakuje mi w terminalu że tylko z prawami root'a da sie to g***o zainstalowac:/ Chcialbym, zalozyc sobie te haslo na roota ale nieda rady! jak probowalem wyskoczylo mi ze haslo nieodpowiada czy jakos tak... Prosze o pomoc!
Linux Ubuntu

ozyr

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-23, 16:43:12 »
2006-05-23 07:16:19 Maxelix napisał:

> Witam! Prosze wszystkich o pomoc! A mianowicie mam taki problem, jak chce zainstalowac Neostrade
 > TP (SpeedTouch330) to wyskakuje mi w terminalu że tylko z prawami root'a da sie to g***o
 > zainstalowac:/ Chcialbym, zalozyc sobie te haslo na roota ale nieda rady! jak probowalem
 > wyskoczylo mi ze haslo nieodpowiada czy jakos tak... Prosze o pomoc!
 > Linux Ubuntu
Jak to hasło nie odpowiada? Zainstalowałeś linuksa z hasłem na roota?
Hasło roota ustala się podczas instalacji i zazwyczaj wiekszość porgramów instaluje się z konsoli jako root.

TheUsh

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-23, 17:29:40 »
Boze... ozyr, ale zes walna :/ Slepy? Jak wol napisane "Linux Ubuntu" . Jak nie znasz sie na specyfikacji danych dystrybucji to lepiej sie nie wypowiadaj, bo tylko zasmiecasz forum. W Ubuntu nie ma root'a i wszystko sie wykonuje przez sudo !

Teraz do rzeczy:
Maxelix sprobuj wykonac sudo i nazwa komendy do instalacji. Jezeli to nie dziala to daj znac.
P.S. Podaj z jakich sterownikow to instalujesz :P

ozyr

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-23, 20:56:57 »
2006-05-23 17:29:40 ush napisał:

> Boze... ozyr, ale zes walna :/ Slepy? Jak wol napisane "Linux Ubuntu" . Jak nie znasz
 > sie na specyfikacji danych dystrybucji to lepiej sie nie wypowiadaj, bo tylko zasmiecasz forum.
 >  Przepraszam - chciałem tylko pomóc a była mowa o roocie.
Na szczęście są tacy co wiedzą lepiej.

Maxelix

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-23, 21:08:51 »
2006-05-23 17:29:40 ush napisał:

> Boze... ozyr, ale zes walna :/ Slepy? Jak wol napisane "Linux Ubuntu" . Jak nie znasz
 > sie na specyfikacji danych dystrybucji to lepiej sie nie wypowiadaj, bo tylko zasmiecasz forum.
 > W Ubuntu nie ma root'a i wszystko sie wykonuje przez sudo !
 >
 > Teraz do rzeczy:
 > Maxelix sprobuj wykonac sudo i nazwa komendy do instalacji. Jezeli to nie dziala to daj znac.
 > P.S. Podaj z jakich sterownikow to instalujesz :P

Jak mi jeszcze powiesz jak mam te ,,sudo" wywolac to bedzie git :P
sorka ale ja od niedawna mam tego linuxa i nieznam sie jeszcze na nim za dobrze ale thx za pomoc

ozyr

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-23, 21:18:06 »
2006-05-23 17:29:40 ush napisał:

 
 > W Ubuntu nie ma root'a i wszystko sie wykonuje przez sudo !
 >
  Tak sobie zerknąłem na stronkę http://dhost.info/byte/ubuntu.html#generalnotes
i jest tam napisane międzi innymi:
 
"Uwagi ogólne

   1. Oto nieoficjalny przewodnik po Ubuntu 4.10. W żaden sposób nie jest on jednak powiązany z Ubuntu i firmą Canonical.
   2. Wszystkie porady dotyczą pełnej instalacji Ubuntu 4.10 (Warty Warthog) dla rodziny procesorów Intel x86
   3. Znak "$" oznacza, że nastepującą po nim komendę musisz wykonać w terminalu (Aplikacje -> Narzędzia systemowe -> Terminal)
   4. Aby pobrać plik, kliknij prawym klawiszem myszy na odpowiednikm odnośniku, wybierz opcję "Zapisz plik jako..." i sprawdź zgodność nazwy pliku i jego rozszerzenia
   5. Komenda "sudo" oznacza "superuser do" (wykonanie polecenia z uprawnieniami roota). Wykonanie "sudo" wymaga podania hasła użytkownika
   6. Jeśli masz już dość ciągłego wykonywania komendy "sudo" przełącz się na roota za pomocą komendy "sudo -s -H" (musisz podać swoje hasło)..."
   To jak? Jest w Ubuntu root czy go nie ma?

Xax79

  • Gość

TheUsh

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-23, 23:07:49 »
2006-05-23 21:08:51 Maxelix napisał:

 > Jak mi jeszcze powiesz jak mam te ,,sudo" wywolac to bedzie git :P
 > sorka ale ja od niedawna mam tego linuxa i nieznam sie jeszcze na nim za dobrze ale thx za
 > pomoc

Jesli potrzebujesz praw administratora (root'a) to w ubuntu nie potrzebujesz przelogowywac sie na niego, poniewaz wystarczy wpisac w konsoli: "sudo komenda" i "komenda" zostanie odpalona z prawami administratora.

Maxelix

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-24, 23:36:30 »
Okej juz wszystko mam zrobione z tym roote, :) Dzięki teraz mam do was pytanie bo niewiem co robić gdy instaluje neostrade wyskakuje mi błąd a mianowicie ,, Brak wsparcia dla USB" teraz was prosze żebyście pomogli rozwiązać mój problem

TheUsh

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-25, 17:46:07 »
Jeszcze raz ponowie prosbe o podanie przez ciebie skad masz te sterowniki ;)
(chyba ze cos przeoczylem)

Maxelix

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-25, 18:09:49 »
Sterowniki mam z płyty co była razem w zestawie

xadmi

  • Gość
Neostrada TP i root ;|
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-25, 18:52:05 »
2006-05-25 18:09:49 Maxelix napisał:

> Sterowniki mam z płyty co była razem w zestawie
 
 Nie mam neozdrady, niemniej jednak wiem od znajomych , iż te sterowniki z płytki można sobie wsadz...
 To forum aż huczało w swoim czasie o neo , więc może lepiej poszukać ?
 Pewnie nie pomogłem :)
 Pozdrawiam