Nowe posty

Autor Wątek: nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha  (Przeczytany 3527 razy)

krzychu.qn

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« dnia: 2006-05-18, 23:55:07 »
ponieważ maskarada nie działała mi bezpośrednio w iptables to napisałem skrypt startowy:

/etc/skrypty/rc.maskarada
echo \\"1\\" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.0/255.255.255.0 -d 0/0 -j MASQUERADE

później do pliku /etc/init.d/rcS dodałem wpis:
echo \\"Starting Masq...\\"
if [ -x /etc/skrypty/rc.maskarada ]; then
/etc/skrypty/rc.maskarada
fi

i wszystko pięknie działało do czasu aktualizacji kde (poprzez apt-get upgrade kde) miałem wersje 3.3 teraz jest jakas 5.44(tak przynajmniej pisze)

próbowałem zrobić maskarade po bożemu (# 192.168.0.0/24 -d 0/0 -j MASQUERADE) ale też nic

czemu skrypt mi nie działa?? i jak mam zrobić maskarade??

krzychu.qn

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-19, 18:13:29 »
mam jeszcze drugi problem dużo poważniejszy... próbując naprawić maskarade edytowałem plik rcS z katalogu /etc/init.d i teraz system mi nie wstaje nawet w trybie rescue więc nie moge edytować pliku by cofnąć zmiany
jak mam uruchomić system (start się zatrzymuje na init 2.86 lub init kernel 2.86 nie pamiętam dokładnie...)

olka

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-19, 18:23:45 »
Edytuj go z jakiegoś liveCD.

pozdrawiam
olka

krzychu.qn

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-19, 19:07:02 »
dobra problem uruchomienia mam z głowy... niestety problem z maskaradą mam dalej (aha nie wiem czy to coś zmienia ale mój system to debian sarge) a że w debianie wszystko się robi inaczej to i może do maskarady mam podejść w inny sposób?

krzychu.qn

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-20, 13:04:01 »
z maskaradą też sobie poradziłem przez iptables jakoś tylko mam jeszcze 1 pytanie bo niby maskarada działa ale po restarcie systemu już nie musze robić od nowa wpisy do ip tables, niby to nie przeszkadza bo staram się nie restartować systemu na serwerze ale jak np nie będzie prądu to net zniknie a jak mnie nie będzie akurat w domu to się ludzie bedą burzyć że nie ma neta
 można jakoś zapisać ta konfiguracje?

magran

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-18, 14:57:43 »
Witam
W zasadzie tytuł opisuje mój problem. Odnotowuję nieistniejące w systemie nazwy użytkowników w logach serwera www, są to strony ogólniedostępne, nie wymagające autoryzacji. Czy ktoś się z tym spotkał i wie o co może chodzić?
pozdrawiam
Marek

networkdemon

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-18, 23:50:08 »
2006-05-18 14:57:43 magran napisał:

> Witam
 > W zasadzie tytuł opisuje mój problem. Odnotowuję nieistniejące w systemie nazwy użytkowników w
 > logach serwera www, są to strony ogólniedostępne, nie wymagające autoryzacji. Czy ktoś się z
 > tym spotkał i wie o co może chodzić?
 > pozdrawiam
 > Marek

Sprawdz po raz kolejny, czy napewno nie masz zadnej autoryzacji poprzez www. Jesli nie to nie masz sie co zbytnio przejmowac.

networkdemon

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-18, 23:53:10 »
2006-05-18 23:50:08 networkdemon napisał:

> 2006-05-18 14:57:43 magran napisał:
 >
 > > Witam
 >  > W zasadzie tytuł opisuje mój problem. Odnotowuję nieistniejące w systemie nazwy
 > użytkowników w
 >  > logach serwera www, są to strony ogólniedostępne, nie wymagające autoryzacji. Czy ktoś
 > się z
 >  > tym spotkał i wie o co może chodzić?
 >  > pozdrawiam
 >  > Marek
 >
 > Sprawdz po raz kolejny, czy napewno nie masz zadnej autoryzacji poprzez www. Jesli nie to nie
 > masz sie co zbytnio przejmowac.

Zapomnialem dopisac, ze serwery bez autoryzacji nie budza wielkiego zainteresowania crackerow, poniewaz crackerzy zbytnio nie moga uzyskac wiekszych uprawnien niz przy normalnej pracy.

magran

  • Gość
nieistniejące nazwy użytkowników w logach apacha
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-19, 14:12:39 »
dzięki za odpowiedź :-)

 >  > Sprawdz po raz kolejny, czy napewno nie masz zadnej autoryzacji poprzez www. Jesli nie to
 > nie
 >  > masz sie co zbytnio przejmowac.
na pewno nie ma tam żadnej autoryzacji, są to strony jak najbardziej ogólnodostępne

 >
 > Zapomnialem dopisac, ze serwery bez autoryzacji nie budza wielkiego zainteresowania crackerow,
 > poniewaz crackerzy zbytnio nie moga uzyskac wiekszych uprawnien niz przy normalnej pracy.

zastanawiam się czy to nie jest jakiś robot, ponieważ w przeciągu 3 miesięcy z jednego IP mam kilka wpisów na tego samego usera - "username" - oczywiście wszystkie strony ogólnodostępne