Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Siatka ikon w KDE  (Przeczytany 9333 razy)

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« dnia: 2005-06-24, 12:31:03 »
Witam
Mam adres karty sieciowej i numer IP znajomego. Ustawiam swoj system na jego dane.
I teraz pojawia sie problem, poniewaz zabieram mu w ten sposob dostep do netu. czy istnieje jakas mozliwosc nie zabierania mu netu??
Czy bedac na \\'koncie\\' kumpla admin moze w prosty sposob zobaczyc ze korzystam z konta kolegi??
Dzieki za wszelkie sugestie;]

Frank

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-24, 12:53:59 »
2005-06-24 12:31:03 t0mus napisał:

> Witam
 > Mam adres karty sieciowej i numer IP znajomego. Ustawiam swoj system na jego dane.
 > I teraz pojawia sie problem, poniewaz zabieram mu w ten sposob dostep do netu. czy istnieje
 > jakas mozliwosc nie zabierania mu netu??
 > Czy bedac na \\'koncie\\' kumpla admin moze w prosty sposob zobaczyc ze korzystam z konta kolegi??
 > Dzieki za wszelkie sugestie;]

Powinieneś wykupić usługę dostępu do netu, bo to co robisz to jest złodziejstwo.
Admin może wszystko !

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-24, 13:49:22 »
> Powinieneś wykupić usługę dostępu do netu, bo to co robisz to jest złodziejstwo.
 > Admin może wszystko !

Dla mnie zlodziejstwem jest cena za net ~70zeta/m-c
Dlatego wole dac kumplowi ze 30zl i miec z nim net \\'na pol\\'

Ale wracajac do tematu: to co napisalem to narazie jakis pomysl i zbieram informacje na ten temat, takze Sz.P Franku prosze sie tak nie ekscytowac z haslami admin moze wszystko bo niestety nie wszyscy admini \\'znaja\\' sie na rzeczy.
Pozdrawiam

xis

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-24, 15:05:22 »
Pytanie raczej nie na to forum :)

Ale:
Jeśli IP jest przydzielane na podstawie adresu MAC, to net będziesz miał albo Ty albo Twój kolega (obaj raczej nie będziecie mieli).
Możesz jednak sprawić, że wilk będzie syty i owca cała. Proponuję rozdzielić łącze kolegi za pomocą routera. Routerem może być nawet \\'złomowaty\\' komputerek z linuksem. Musicie wstawić mu kartę o znanym adminowi MAC adresie i rozdzielić łącze dalej.

Poczytaj o maskaradzie pod linuksem.



wojtekm

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-24, 15:54:45 »
2005-06-24 13:49:22 t0mus napisał:

 > Dla mnie zlodziejstwem jest cena za net ~70zeta/m-c
 > Dlatego wole dac kumplowi ze 30zl i miec z nim net \\'na pol\\'
 >
 > Ale wracajac do tematu: to co napisalem to narazie jakis pomysl i zbieram informacje na ten
 > temat, takze Sz.P Franku prosze sie tak nie ekscytowac z haslami admin moze wszystko bo
 > niestety nie wszyscy admini \\'znaja\\' sie na rzeczy.

Bez przesady, ta cena nie jest aż tak wygórowana. Pytanie jakie macie parametry, ale to co robisz jest conajmniej dwuznaczne moralnie.
A admin naprawdę może wszytsko, a jeśli jeszcze skorzysta z p0f-a to najpewniej was przyłapie na goracym uczynku :P.

Wojtek

Xax79

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-24, 16:12:59 »
2005-06-24 15:05:22 xis napisał:

> Pytanie raczej nie na to forum :)
 >
 > Ale:
 > Jeśli IP jest przydzielane na podstawie adresu MAC, to net będziesz miał albo Ty albo Twój
 > kolega (obaj raczej nie będziecie mieli).
 > Możesz jednak sprawić, że wilk będzie syty i owca cała. Proponuję rozdzielić łącze kolegi za
 > pomocą routera. Routerem może być nawet \\'złomowaty\\' komputerek z linuksem. Musicie wstawić mu
 > kartę o znanym adminowi MAC adresie i rozdzielić łącze dalej.
 >
 > Poczytaj o maskaradzie pod linuksem.
 >
Kombinowanie nie warte zachodu, cos takiego mozna z latwoscia wykryc i jezeli admin ma choc troche oleju w glowie to takie cudaczenie jest dawno zablokowal. A Twoj kolega beknie za to, bo w umowie z pewnoscia jest klauzula o nie udostepnianiu lacza osobom trzecim.

mauser

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-25, 15:43:04 »
Jezeli admin zna sie choc troche na tym co robi, to wnioskując z twojego pytania zdecydowanie poradzi sobie z takimi manewrami jak podmiana mac\\'a karty. Jesli nie szkoda ci kolegi ktory po takiej akcji moze przestac miec dostep do sieci a do tego jeszcze kare do placena to pokombinuj cos z routerem. Tu akurat polecam cos sprzetowego bo NAT z maskarady linuxa tez jest bardzo dobrze widoczny dla administratora.
Pocieszjace jest to ze naszczescie osoby zajmujace sie dostarczaniem internetu tez czesto nie znaja sie na sieciach i systemach wiec przy odrobinie szczescia moze nikt sie nie zorientuje.

t0mus

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-25, 18:35:04 »
oki
z tego wynika ze to nie jest dobry pomysl ;[
dzieki za info
pozdrawiam - rookie;]
p.s. czy te wszystkie sugestie odnosza sie tez do artykulu http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=3&show=187&kom=1  
Bo jesli nie to wyjasnijcie mi roznice pliss;]

wojtekm

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-26, 13:02:17 »
2005-06-25 15:43:04 mauser napisał:

> Tu akurat polecam cos sprzetowego bo NAT z maskarady linuxa tez jest bardzo
 > dobrze widoczny dla administratora.

Wykrywalnośc NAT-a ma raczaej niewiele wspólnego z systemem i wynika bezpośrednio z budowy samego protokołu TCP/IP oraz różnic w jego implementacji, więc zmiana systemu tu niewiele pomoże.

> p.s. czy te wszystkie sugestie odnosza sie tez do artykulu >http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=3&show=187&kom=1
> Bo jesli nie to wyjasnijcie mi roznice pliss;]

To co jest tu wyjaśnione to zwykłe podszywanie się pod innego użytkownika i jego kartę sieciową (zmiana adresów MAC na kracie, która teoretycznie nie powinna być możliwa, ale w praktyce popularne karty sieciowe oparte m.in. o chiprety Relateka można przeprogramować i nadać im własny adres).
NAT to technika dzielenia łącza polegająca na dynamicznej podmianie adresów IP.
Mimo iż w zdecydowanej większości przypadków jest wystarczająca do poprawnej komunikacji, to nie jest niewykrywalna, gdyż prócz pola adresu w nagłówku TCP znajdują się numery sekwencyjne kolejnych pakietów, zależne od połączenia, a w IP pola okeślające długość \\"życia\\" pakietu w sieci TTL, różne znaczniki itp.
Jeśli się dobrze przyjrzeć NAT-owanej komunikacji to można z dużym prawdopodobieństwem na ich podstawie określić niezależne strumienie pakietów pochodzące z niezależnych systemów.
Takiej analizy można dokonywać wieloma narzędziami, a jednym z najlepszych i co więcej działających zupełnie niepostrzeżenia dla intruza jest p0f, autorstwa naszej hakerskiej dumy narodowej czyli Michała \\'lcamtufa\\' Zalewskiego. :)

Wojtek

bojleros

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-19, 14:14:32 »
wojtek , ja cie rozumiem ze mu pomagasz bo normalnie w akademickiej sieci siedzisz :P (o jej dzia?aniu szaaa) :P

wojtekm

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-19, 15:04:38 »
2005-07-19 14:14:32 bojleros napisa?:

> wojtek , ja cie rozumiem ze mu pomagasz bo normalnie w akademickiej sieci siedzisz :P (o jej
 > dzia?aniu szaaa) :P

Chyba Ci? nie rozumiem. Na stancji korzysta?em z Chello w rodzinnym domu z Neo+, a w ogóle to ju? w tym roku ko?cz? nauk? :P.

Wojtek

bojleros

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-20, 11:30:09 »
teraz dok?adnie sprawdzi?em , masz podobny nick do kolegi z którym razem studiujemy i robimy zawieruche w jednej z akademikckich sieci , pozdrawiam

canis_lupus

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-06-24, 10:41:59 »
Jak zmienić siatke (grid) rozmieszczania ikon na pulpicie KDE? Bo updateowałem sobie MDK10 => MDK 10.1 i mam kilometrowe odstępy miedzy ikonami. Próbowałem w pliku ~/.kde/share/config/kdeglobals
[DesktopIcons]
GridXSpacing=45

zmieniać na mniejsze liczby ale nie przynosi to skutku.
P.S. prosze, nie radźcie mi zebym wyłączył siatke albo zmienił distro, takie rady nic nie wnoszą.

GrLT

  • Gość
Siatka ikon w KDE
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-06-26, 21:07:03 »
Spróbuj zmniejszyć ikony: /centrum sterowania/wygląd i motywy/ikony/zaawansowane/pulpit
MOŻE trochę pomoże...
ps. a na cholerę Ci siatka? ;) Bo ja nigdy nie mogłem znaleźć dla tej funkcji jakiegoś zastosowania...