Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva 2006 free i gfx 440mx Problem z trybem txt i czcionkami  (Przeczytany 1953 razy)

koszar

  • Gość
Witam.
Postanowałem przetestować Slux\\'a Live CD..
Wszystko ładnie chodzi, ale jak wyłącze sesje to oczywistym jest że utrace wszystko co pozmieniałem w trakcje sesji (tapety itp.)
czy jest możliwość zapisania gdzieś (np. pen drive) ustawień, których dokonałem podczas sesji? jak tam to któr to by mógł być plik/pliki..

dziękuje za odpowiedź

kmp

  • Gość
Mandriva 2006 free i gfx 440mx Problem z trybem txt i czcionkami
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-15, 00:43:37 »
2006-05-15 00:24:51 koszar napisał:

> Witam.
 > Postanowałem przetestować Slux\\'a Live CD..
 > Wszystko ładnie chodzi, ale jak wyłącze sesje to oczywistym jest że utrace wszystko co
 > pozmieniałem w trakcje sesji (tapety itp.)
 > czy jest możliwość zapisania gdzieś (np. pen drive) ustawień, których dokonałem podczas sesji?
 > jak tam to któr to by mógł być plik/pliki..
 >
 > dziękuje za odpowiedź


Kazde distro ma cos takiego jak DOKUMENTACJA.....
http://slax.linux-live.org/doc_using_linux_slax.php#floppy


Hilsim

  • Gość
Mandriva 2006 free i gfx 440mx Problem z trybem txt i czcionkami
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-14, 21:33:06 »
Otóż po instalacji sterwoników nvidii miałem problem przy zamykaniu systmu gdyż wszystko było gigantycznej wilekości tzw napisy :) i w trybie telinit 3 tez itp. W programach czcionki wyglądały okropnie :/ Zmieniłem w pliku lilo w miejscu vga wartość z 788 na 790 i teraz jesł łądnie wszystko ale nie mogę zrobić by system włanczał się i wyłanaczł z trybu cichego i wszystko idzie w opisowym :/ choć mam w lilo wpis sailent czy jakoś tak. Na gfx 6600gt nie miałem takich problemów ? Co radzicie ?

xis

  • Gość
Mandriva 2006 free i gfx 440mx Problem z trybem txt i czcionkami
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-14, 21:40:11 »
2006-05-14 21:33:06 Hilsim napisał:

> Otóż po instalacji sterwoników nvidii miałem problem przy zamykaniu systmu gdyż wszystko było
 > gigantycznej wilekości tzw napisy :) i w trybie telinit 3 tez itp. W programach czcionki
 > wyglądały okropnie :/ Zmieniłem w pliku lilo w miejscu vga wartość z 788 na 790 i teraz jesł
 > łądnie wszystko ale nie mogę zrobić by system włanczał się i wyłanaczł z trybu cichego i
 > wszystko idzie w opisowym :/ choć mam w lilo wpis sailent czy jakoś tak. Na gfx 6600gt nie
 > miałem takich problemów ? Co radzicie ?

Najwyraźniej Twój splash-screen (czyli tło przy bootowaniu Linuksa) ma inne parametry wyświetlania niż te, kóre wymuszasz opcją vga=.
Miałeś wartość 788, która oznacza 800x600 przy 64k kolorów, a zmieniłeś ją na 790 czyli 1024x768 przy 32k kolorów. Spróbuj zmienić ilość kolorów na 64k, jak poprzednio, ale zachowaj większą rozdzielczość 1024x768 (vga=791).

Listę trybów, jakie możesz ustawić znajdziesz tu: http://www.theevilpixel.com/?q=node/272

Powodzenia