Nowe posty

Autor Wątek: YouTube,firefox i brak dziweku  (Przeczytany 8708 razy)

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« dnia: 2006-05-14, 10:55:55 »
Witam.

Jestem uzytkownikiem systemu PCLinnexOS. Wszystko dziala swietnie, chcialbym jednak zablokowac przenoszenie kasowanych plikow do kosza, tak jak bylo w windowsie \\"nie przenos do kosza\\". Obecnie jesli uzyje przycisku \\'usun\\' jaki umiescilem sobie na pasku narzedzi Konquerora, to pliki usuwa od razu, to samo jest oczywiscie, kiedy uzywam \\'mc\\' w konsoli, jednak kiedy uzyje do skasowania czegokolwiek klawisza \\'delete\\' - wszystko leci do kosza i musze to osobno z niego wywalac.

Wiec - jak go zablokowac?

kapron

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-14, 11:23:46 »
2006-05-14 10:55:55 EuGene napisał:

> Witam.
 >
 > Jestem uzytkownikiem systemu PCLinnexOS. Wszystko dziala swietnie, chcialbym jednak zablokowac
 > przenoszenie kasowanych plikow do kosza, tak jak bylo w windowsie \\"nie przenos do
 > kosza\\". Obecnie jesli uzyje przycisku \\'usun\\' jaki umiescilem sobie na pasku narzedzi
 > Konquerora, to pliki usuwa od razu, to samo jest oczywiscie, kiedy uzywam \\'mc\\' w konsoli,
 > jednak kiedy uzyje do skasowania czegokolwiek klawisza \\'delete\\' - wszystko leci do kosza i
 > musze to osobno z niego wywalac.
 >
 > Wiec - jak go zablokowac?


Próbowałeś Shift + Del ?? U mnie na Ubuntu działa, może na Twoim systemie też ;)

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-14, 20:45:32 »
2006-05-14 11:23:46 kapron napisał:


 > Próbowałeś Shift + Del ?? U mnie na Ubuntu działa, może na Twoim systemie też ;)


Dzieki za rade - fakt, dziala. Jednak wolalbym calkiem go wylaczyc (w windowsie tez byla mozliwosc nacisniecia shift i del aby kasowac od razu, ale tak jakos sie przyzwyczailem... hehe)


xis

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-14, 21:25:49 »
Jeśli używasz KDE to możesz zdefiniować skrót klawiszowy w Konquerorze, który będzie odpowiadał za usuwanie plików. Włącz Konquerora, w menu wybierz \\'Ustawienia->Konfiguracja skrótów\\', znajdź pozycję \\'Usuń\\' i przypisz jej klawisz \\'Del\\'. Powinno działać.

de_laurent

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-14, 23:32:58 »
Jezeli masz KDE, w kcontrol (ustawienia systemowe czy jakos podobnie) w komponenty KDE, znajdz menedzera plikow czy jakos tak (korzystam z niepolskiej wersji KDE) i zakladka zachowanie (?). Dwie ostatnie opcje. Moze to cos pomoze. Rozgladnij sie dokladnie w kcontrol, to zaoszczedzisz swoj i nasz czas oraz mnostwo zbednych pytan.

Pozdro

kudlaty00

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-13, 15:23:16 »
Tak jak w temacie obraz smiga a dzwieku ni ma (stronka ma adres www.youtube.com) :). Jak to naprawic ?? (taka łopatologią poprosze :))
Pozdrawiam
Kuba


Slonzok

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-14, 12:28:21 »
Też mam ten problem :( a animacjach flasha ani w teledyskach nie mam dzwieku, mam slacka (nie ja go instalowałem) i firefoxa 1.5.0.4 i flash 7, byłbym wdzieczny za pomoc.

Pozdro

de_laurent

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-14, 13:17:13 »
2006-08-14 12:28:21 Slonzok napisał:

> Też mam ten problem :( a animacjach flasha ani w teledyskach nie mam dzwieku, mam slacka (nie ja
 > go instalowałem) i firefoxa 1.5.0.4 i flash 7, byłbym wdzieczny za pomoc.
 >
 > Pozdro
Wiec tak, na poczatek proponowalbym wylaczyc wszelakie serwery dzwieku, artsd, esd, itd... i uzywac ALSA. Nastepnie do pliku /etc/firefox/firefoxrc proponowalbym dopisac/zmienic istniejacy wpis na:
FIREFOX_DSP="aoss". Powinno wystarczyc.

Slonzok

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-15, 13:13:28 »
> Wiec tak, na poczatek proponowalbym wylaczyc wszelakie serwery dzwieku, artsd, esd, itd... i
 > uzywac ALSA. Nastepnie do pliku /etc/firefox/firefoxrc proponowalbym dopisac/zmienic istniejacy
 > wpis na:
 > FIREFOX_DSP="aoss". Powinno wystarczyc.

Nie mam żadnego procesu takiego jak: artsd, esd, nie wiem jak odpalić ta alsę, w xmms mam ustawione na ALSA.
Nie mam pliku firefoxrc w systemie :(

gelon

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-15, 14:02:46 »
2006-08-15 13:13:28 Slonzok napisał:

>  > Wiec tak, na poczatek proponowalbym wylaczyc wszelakie serwery dzwieku, artsd, esd, itd...
 > i
 >  > uzywac ALSA. Nastepnie do pliku /etc/firefox/firefoxrc proponowalbym dopisac/zmienic
 > istniejacy
 >  > wpis na:
 >  > FIREFOX_DSP="aoss". Powinno wystarczyc.
 >
 > Nie mam żadnego procesu takiego jak: artsd, esd, nie wiem jak odpalić ta alsę, w xmms mam
 > ustawione na ALSA.
 > Nie mam pliku firefoxrc w systemie :(

10% problemów z czymkolwiek w linuxie to wina samego linuxa i sprzętu
30% problemów to wina dystrybucji...
60% problemów to wina użytkownika....

(obstawiam że używasz mandrivy)...możesz wyeliminować od zaraz co najmniej 30% wadliwości twojego systemu...
ubuntu/kubuntu sie poleca....:):) na desktop;)

jakubos

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-15, 15:05:01 »
Uruchom firefoxa poleceniem
$ soundwrapper firefox (lub mozilla-firefox bo mogą mieć różne nazwy)
I głos powinien działać. Nie radze używać firefoxa z stale włączoną opcją - sounwrapper, ponieważ może pracować niestablinie.
Pozdrawiam ;)
Jakubos

Slonzok

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-15, 15:42:10 »
> 10% problemów z czymkolwiek w linuxie to wina samego linuxa i sprzętu
 > 30% problemów to wina dystrybucji...
 > 60% problemów to wina użytkownika....
 >
 > (obstawiam że używasz mandrivy)...możesz wyeliminować od zaraz co najmniej 30% wadliwości
 > twojego systemu...
 > ubuntu/kubuntu sie poleca....:):) na desktop;)

Jak pisałem mam slackware (nie ja instalowałem)

Slonzok

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-15, 15:44:58 »
2006-08-15 15:05:01 jakubos napisał:

> Uruchom firefoxa poleceniem
 > $ soundwrapper firefox (lub mozilla-firefox bo mogą mieć różne nazwy)
 > I głos powinien działać. Nie radze używać firefoxa z stale włączoną opcją - sounwrapper,
 > ponieważ może pracować niestablinie.
 > Pozdrawiam ;)
 > Jakubos

Po wydaniu polecenia $ soundwrapper firefox (nazywa się u mnie firefox) otrzymuje komunikat:
bash: soundwrapper: command not found

Lokalizacja firefoxa jest standardowa /usr/bin/firefox

jakubos

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-15, 17:44:31 »
2006-08-15 15:44:58 Slonzok napisał:
 > Po wydaniu polecenia $ soundwrapper firefox (nazywa się u mnie firefox) otrzymuje komunikat:
 > bash: soundwrapper: command not found
 >
 > Lokalizacja firefoxa jest standardowa /usr/bin/firefox

[jakub@94_south ~]$ rpm -qa | grep soundwrapper
soundwrapper-1.3-3mdk

potrzebujesz soundwrappera. spróbuj ściągnąć soundwrappera z repo

Pozdrawiam
Jakubos ;)

Slonzok

  • Gość
YouTube,firefox i brak dziweku
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-17, 11:14:36 »
> [jakub@94_south ~]$ rpm -qa | grep soundwrapper
 > soundwrapper-1.3-3mdk
 >
 > potrzebujesz soundwrappera. spróbuj ściągnąć soundwrappera z repo
 >
 > Pozdrawiam
 > Jakubos ;)

Nie mogąc znaleść pakietu soundwrapper jako tgz ściągnołem jako rpm i podałem konwersji za pomocą rpm2tgz i skopiowałem plik sounwrapper do /usr/bin
polecenie $ soundwrapper firefox generuje mi teraz komunikat:
bash: /usr/bin/soundwrapper: cannot execute binary file :(

Już trace nadzieje na ten dzwiek :(