Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Photoshop 6 pod Wine  (Przeczytany 5517 razy)

gelon

  • Gość
Photoshop 6 pod Wine
« dnia: 2006-05-10, 09:09:42 »
firefox 1.5.3 gdy próbuję wejść na wiadomości multimedialne na jakiejkolwiek stronie przeglądarka się  wyłącza, wpisując:

about:plugins

w pasek adresu wszystko mam na tak, odpalając firefox z konsoli po zamknięciu się przeglądarki, konsola nic mi nie wyrzuca, może macie podobny problem...mam również javę, zainstalowaną
czytałem o podobnym problemie, który został rozwiązany przez właściwe podciągnięcie libjavaplugin_oji.so...ale nie wiem jak to zrobić
z góry dziękuję za podpowiedź
cześć

gelon

  • Gość
Photoshop 6 pod Wine
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-11, 00:52:21 »
no konqueror wydaje się nie mieć tych dolegliwości, więc póki co to ...konqueror..:)

tiil

  • Gość
Photoshop 6 pod Wine
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-09, 20:05:55 »
Mam zainstalowane i skonigurowane Wine 0.9.12, dziala mi Flash MX, ale mam problem z Photoshopem. Podczas odpalania programu pojawia sie komunikat:

Could not start Adobe Photoshop because the volume Windows is using for virtual  memory does not have enouth free space which could lead to stability problems, see Windows help for information on increasing available virtual memory.

Za malo ramu?

I jeszcze, chcialbym prosic UZYTKOWNIKOW PHOTOSHOPA (obecnych lub bylych) o opinie na temat Gimpshopa i programu Krita.  

wielkie dzieki,
pozdro z Zielonej Wyspy

radon

  • Gość
Photoshop 6 pod Wine
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-09, 23:31:49 »
2006-05-09 20:05:55 tiil napisał:

> Mam zainstalowane i skonigurowane Wine 0.9.12, dziala mi Flash MX, ale mam problem z
 > Photoshopem. Podczas odpalania programu pojawia sie komunikat:
 >
 > Could not start Adobe Photoshop because the volume Windows is using for virtual  memory does
 > not have enouth free space which could lead to stability problems, see Windows help for
 > information on increasing available virtual memory.
 >
 > Za malo ramu?
 >
 > I jeszcze, chcialbym prosic UZYTKOWNIKOW PHOTOSHOPA (obecnych lub bylych) o opinie na temat
 > Gimpshopa i programu Krita.  
 >
 > wielkie dzieki,
 > pozdro z Zielonej Wyspy

do uruchomienia fotoszopa polecam crossover office.
opinii na temat krity nie mam - po screenshotach moge stwierdzic, ze szkoda czcionki na porownywanie tego do fotoszopa.
gimpshopa nie znam ale moze to byc ciekawy projekt.

  • Gość
Photoshop 6 pod Wine
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-10, 18:11:04 »
> I jeszcze, chcialbym prosic UZYTKOWNIKOW PHOTOSHOPA (obecnych lub bylych) o opinie na temat Gimpshopa i programu Krita.  



Krita - nie znam. Jeśli chodzi o Gimpshopa - owszem obsługą nieco bardziej przypomina photoshopa. Menu edycji, warstw, selekcji, filtrow itp podobnie poukładane, co jest znczącym ułatwieniem dla użytkownikow szopa. Jeśli jesteś  przyzwyczajony do skrótów klawiszowych, to trzeba mocno pogrzebać - po standardowej instalacji są gimpowe :/. Pracuje się rzecz jasna na wastwach, podobnie jak w szopie są maski warstw, grupy itd.
Dwie rzeczy jednak sprawiają, że częściej używam programu adobe - brak w gimpie i gimpshopie narzędzia pędzla historii i mechanizmów zarządzania kolorem. To pierwsze można rzecz jasna obejść maskami na zduplikowanej warstwie z zadanym filtrem. Nie ma jednak żadnej możliwości zarządzania profilami icc i konwersji do innych modeli kolorystycznych poza rgb, grayscale i indexed. Gimpa i gimpshopa polecam zatem do grafik przeznaczonych na monitory a nie do druku - choć i to zastosowanie będzi nieco trudniejsze niż w photoshopie, szczególnie dla kogoś kto mocno przywykł do photoshopa.

de_laurent

  • Gość
Photoshop 6 pod Wine
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-10, 21:38:22 »
Uzywalem Photosklepa (amatorsko) na Windowsie przed kilku laty. Od tego czasu uzywam tylko Gimpa i jak dla mnie jest wystarczajacy do wszystkiego co robie. Trzeba oczywiscie sie przyzwyczaic do nieco innego interfejsu (chyba, ze zainstalowalo sie wtyczke upodobniajaca menu do sklepa).

 > Dwie rzeczy jednak sprawiają, że częściej używam programu adobe - brak w gimpie i gimpshopie
 > narzędzia pędzla historii i mechanizmów zarządzania kolorem. To pierwsze można rzecz jasna
 > obejść maskami na zduplikowanej warstwie z zadanym filtrem. Nie ma jednak żadnej możliwości
 > zarządzania profilami icc i konwersji do innych modeli kolorystycznych poza rgb, grayscale i
 > indexed.

Do gimpa dostepne jest cale mnostwo wtyczek, rowniez CMYK, np. tutaj:
http://registry.gimp.org/list?category=13