Środowiska graficzne > XFCE

Brak paska zadan w XFCE4

(1/3) > >>

cihex:
Witam uzywam Mandrake 10.1 i chcialbym zainstalowac FireFoxa ale nie wiem jak to zrobic dla wszystkich uzytkownikow. Jak pobralem paczke to po rozpakowaniu byl firefox ale tylko dal jednego uzytkownika.
Skad moge pobrac zrodla zeby zainstalowac go normalnie?

sys:
2006-05-08 13:38:22 cihex napisał:

> Witam uzywam Mandrake 10.1 i chcialbym zainstalowac FireFoxa ale nie wiem jak to zrobic dla
 > wszystkich uzytkownikow. Jak pobralem paczke to po rozpakowaniu byl firefox ale tylko dal
 > jednego uzytkownika.
 > Skad moge pobrac zrodla zeby zainstalowac go normalnie?

paczka rozpakowana=gotowa do odpalenia tylko wystarczy binarkę znalezc ./firefox a bedac na koncie uzytkownika po co Ci na innego? z roota chcesz odpalac? jesli ma inna os z tego korzystac to zakładasz drugie konto usera i ta osoba go sobie osobno na nim odpala..z tego samego miejsca...

piotrek22:
2006-05-08 13:49:56 sys napisał:

> 2006-05-08 13:38:22 cihex napisał:
 >
 > > Witam uzywam Mandrake 10.1 i chcialbym zainstalowac FireFoxa ale nie wiem jak to zrobic
 > dla
 >  > wszystkich uzytkownikow. Jak pobralem paczke to po rozpakowaniu byl firefox ale tylko
 > dal
 >  > jednego uzytkownika.
 >  > Skad moge pobrac zrodla zeby zainstalowac go normalnie?
 >
 > paczka rozpakowana=gotowa do odpalenia tylko wystarczy binarkę znalezc ./firefox a bedac na
 > koncie uzytkownika po co Ci na innego? z roota chcesz odpalac? jesli ma inna os z tego
 > korzystac to zakładasz drugie konto usera i ta osoba go sobie osobno na nim odpala..z tego
 > samego miejsca...
 >

Myślę, że tę samą paczke możesz zainstalować jako root w katalogu np. /usr/local/ i już będzie wieloużytkownikowa. Kiedy odpalisz go jako user, firefox
utworzy Twój profil w katalogu domowym.

sys:
 > Myślę, że tę samą paczke możesz zainstalować jako root w katalogu np. /usr/local/ i już będzie
 > wieloużytkownikowa. Kiedy odpalisz go jako user, firefox
 > utworzy Twój profil w katalogu domowym.

firefox jest jako tar.gz bodajze, moze ja rozpakowac nawet w opt i zalezy który user bedzie zalogowany ten korzysta przeciez i tak sie katalog ustawien robi w home/usr/.firefox dla kazdego z osobna...

gwd:
2006-05-08 13:49:56 sys napisał:

> 2006-05-08 13:38:22 cihex napisał:
 >
 > > Witam uzywam Mandrake 10.1 i chcialbym zainstalowac FireFoxa ale nie wiem jak to zrobic
 > dla
 >  > wszystkich uzytkownikow. Jak pobralem paczke to po rozpakowaniu byl firefox ale tylko
 > dal
 >  > jednego uzytkownika.
 >  > Skad moge pobrac zrodla zeby zainstalowac go normalnie?
 >
 > paczka rozpakowana=gotowa do odpalenia tylko wystarczy binarkę znalezc ./firefox a bedac na
 > koncie uzytkownika po co Ci na innego? z roota chcesz odpalac? jesli ma inna os z tego
 > korzystac to zakładasz drugie konto usera i ta osoba go sobie osobno na nim odpala..z tego
 > samego miejsca...
 >

A co jeśli pojawia mi się taki komunikat:
\\"./firefox-bin: error while loading shared libraries: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory\\"

Korzystam z dystrybucji KUBUNTU

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej