Nowe posty

Autor Wątek: dźwięk spóźnia :(  (Przeczytany 5593 razy)

• Users
  • Nowy na forum
  • *
dźwięk spóźnia :(
« dnia: 2005-06-22, 23:35:49 »
Witam

Mam Mandriva 2005 i karte sieciową Planet wl 8303 i mam również problem z jej zainstalowaniem.Prosze Szanowne Grono o wsparcie, jakieś podpowiedzi czy też skąd wziąć stery i w jaki sposób je instalnąć bo z wielką chęcią przeskoczył bym na coś inteligentniejszego niż ta ch.... winda

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Offline Jakub Zalas

• Global Moderator
  • Guru
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-23, 00:00:21 »
2005-06-22 23:35:49 piterbolen napisał:

> Witam
 >
 > Mam Mandriva 2005 i karte sieciową Planet wl 8303 i mam również problem z jej
 > zainstalowaniem.Prosze Szanowne Grono o wsparcie, jakieś podpowiedzi czy też skąd wziąć stery i
 > w jaki sposób je instalnąć bo z wielką chęcią przeskoczył bym na coś inteligentniejszego niż ta
 > ch.... winda
 >
 > Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Wpisz w google linux+planet wl 8303

Znajdziesz np to: http://linuxacademy.wroc.pl/forum/read.php?f=1&i=607&t=607 ...jak i wiele innych. Nie sugeruj się dystrybucję, we wszystkich jest podobnie.

Przeczytaj też to: http://rtfm.killfile.pl.

Offline Rafał P

• Users
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-23, 11:06:03 »
mojej karty planet wl-u350 tez sie nie dało ustawic. niewiem na jakim chipsecie jest twoja ale skorzystaj z ndiswrappera i zainstaluj atmel firmware (znajdziesz na google). u mnie podziałało

Offline Rafał P

• Users
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-22, 21:20:33 »
faktem jest ze mam słaby komputer bo az celeron 500mhz 384mb ramu ale czy dzwiek powinien spóźniac na takim sprzęcie? uzywam serwera dzwieku arts i gdy np w kadu pokazuje mi dymek ze dostepna jest jakas osoba to dopiero za jakies 1,5 - 2 sek odtwarzany jest dzwiek. czy da sie to jakos naprawić?
pozdrawiam.

Offline Maciej Rutecki

• Administrator
  • Guru
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-22, 22:47:28 »
2005-06-22 21:20:33 Rafael_edi napisał:

> faktem jest ze mam słaby komputer bo az celeron 500mhz

500MHz slaby? Na Linuksa wystarczajacy :) Moj Duron 650MHz przezywa na Debianie druga mlodosc :D.

384mb ramu ale czy dzwiek powinien
 > spóźniac na takim sprzęcie? uzywam serwera dzwieku arts i gdy np w kadu pokazuje mi dymek ze
 > dostepna jest jakas osoba to dopiero za jakies 1,5 - 2 sek odtwarzany jest dzwiek. czy da sie
 > to jakos naprawić?
 > pozdrawiam.

Wylacz arts, bo to on jest (najprawdopodobniej) sprawca opoznienia, gdzies w Centrum Sterowania KDE jest cos w stylu "Serwer dzwieku". Zas w kadu wybierz modul ALSA/OSS - o ile sa dostepne (poeksperymentu :)). Ktorys powinien zadzialac.

Offline Rafał P

• Users
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-23, 11:02:05 »
tak ale jak wyłacze arts  i zmienie z kadu  na alsa to wtedy bede słyszał tylko jeden dzwiek (jak bede słuchał muzyki to niededze słychac czy ktos jest dstepny na kadu ). Czy może sie myle?

Offline Kuba Lisiecki

• Users
  • Nowy na forum
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-23, 13:28:54 »
Prawdopodobnie się nie mylisz. Zajrzyj tu:

http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=70729

to jest podobny problem, związany chyba z Twoim. Wiele Ci nie pomogę, bo sam dopiero w tym grzebię, ale może Tobie się uda. Jeśli tak, podziel się wynikami. Pozdrawiam

Offline Michał Sarnowski

• Users
  • Nowy na forum
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-23, 14:34:58 »
Witam! Alsa wystarczy :) Jezeli chodzi o to aby kilka dzwiekow gralo naraz w glosnikach to zainteresuj sie plikiem asound.conf a dokladniej obsluga wielu watkow przez alse. na google jest pelno przykladow tego pliku. Pozdrawiam!