Nowe posty

Autor Wątek: bezpieczna aktualizacja przez urpmi w mandrivie free  (Przeczytany 1019 razy)

  • Gość
bezpieczna aktualizacja przez urpmi w mandrivie free
« dnia: 2006-05-07, 09:01:11 »
W sumie to nie jest problem z samym Compizem, co nie wiem jak go poprawnie skonfigurować a domyślne ustawienia są co najmniej... dziwne ;)
Otóż kto korzysta z Xgl\\'a i Compiza pewnie zauważył, że niektóre okienka nie mają ramek, a niektórych nie da się przesuwać. Grzebałem w gconfie, ale niestety nic nie udało mi się wymyśleć. Proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić :)

gelon

  • Gość
bezpieczna aktualizacja przez urpmi w mandrivie free
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-06, 20:31:41 »
cześć. używam w mandrivie official 2006 i686 do aktualizacji repozytorium:

ftp://distrib-coffee.ipsl.jussieu.fr...ee/2006.0/i586

oraz:

http://www.mandrivaclub.nl/sources/official/2006/i586

i repozytorium do kadu

1. main
2. contrib
3. updates
4. plf-free
5. plf-nonfre

wszystko mam ustawione na aktualizacje oprócz plf nonfree

(przez urpmi) chciałbym BEZPIECZNIE dla systemu zainstalować np: nowy kernel, obecnie mam:

2.6.12-18mdk-i586-up-1GB

w oficjalnych repozytoriach nie ma nowszego, a zdażają się takie paczki nowsze na innych serwerach, np na cooker.

1. jaki adres repozytorium wprowadzić do ściągania pakietów, żeby nie gryzł się z dotychczasowymi aktualizacjami?

2. jaka jest gwarancja stabilności, w korzystaniu z innych serwerów, których nie ma w oficjalnych repozytoriach?

jestem początkujący, nie kompiluję, mało kombinuję, zależy mi na stabilności, funkcjonalności i szybkości systemu

z góry dziękuję za odpowiedź w miarę wyczerpującą...

gelon

  • Gość
bezpieczna aktualizacja przez urpmi w mandrivie free
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-07, 10:49:54 »
.