Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB  (Przeczytany 18119 razy)

molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« dnia: 2006-05-07, 17:10:26 »
mam wine\\'a, soulseek sie zainstalowal, ale jak wpisuje ta komende \\'wine /root/Soulseek/slsk.exe\\' to robic sie tak:
wine /root/Soulseek/slsk.exe
err:module:import_dll Library MSVCR71.dll (which is needed by L\\"E:SoulseekBlackBox.dll\\") not found
fixme:wininet:InternetSetOptionExA Flags 00000000 ignored
fixme:wininet:InternetSetOptionW Option 41 STUB
fixme:ole:CoRegisterMessageFilter stub
err:shdocvw:SHDOCVW_TryLoadMozillaControl Can\\'t load the Mozilla ActiveX control
fixme:shdocvw:WBPCI2_GetGUID stub: dwGuidKind = 1, pGUID = {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
fixme:shdocvw:WBPCI2_GetGUID Wrongly returning IPropertyNotifySink interface {9bfbbc02-eff1-101a-84ed-00aa00341d07}
fixme:shdocvw:WBQA_QuickActivate stub: QACONTAINER = 0x406ae97c, QACONTROL = 0x406ae9bc
fixme:shdocvw:WBPSI_Load stub: LPSTORAGE = 0x406aea50
fixme:shdocvw:WBCP_Advise stub: IUnknown = 0x41557594, connection cookie = 0
fixme:shdocvw:WBOOBJ_SetExtent stub: (0x41b66f84, 1, (14182 x 9340))
fixme:shdocvw:WBOOBJ_DoVerb : stub iVerb = -5
fixme:shdocvw:WBOOBJ_DoVerb stub for OLEIVERB_INPLACEACTIVATE
fixme:shdocvw:WBOC_GetControlInfo stub: LPCONTROLINFO = 0x41557534
fixme:shdocvw:WBOIPO_GetWindow stub HWND* = 0x406aea88
fixme:shdocvw:WBOC_FreezeEvents stub: bFreeze = 1
fixme:shdocvw:WBOIPO_SetObjectRects stub PosRect = 0x415574ec, ClipRect = 0x415574ec
fixme:shdocvw:WBOIPO_SetObjectRects stub PosRect = 0x415574ec, ClipRect = 0x415574ec
wine: Unhandled exception (thread 0009), starting debugger...
err:seh:start_debugger Couldn\\'t start debugger (\\"winedbg --debugmsg -all 8 168\\") (2)
Read the Wine Developers Guide on how to set up winedbg or another debugger

dodam tylko, ze okienko na sekunde sie otwiera, a przed nim komunikat wine\\'a an unsupported operation was attempted

prosze jezykiem przystepnym dla poczatkujacej pisac.
aha, mandrake 10.1 mam, ale nie wiem czy to ma znaczenie.

kmp

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-07, 17:26:26 »
2006-05-07 17:10:26 molimonster napisał:

> mam wine\\'a, soulseek sie zainstalowal, ale jak wpisuje ta komende \\'wine /root/Soulseek/slsk.exe\\' /.../
 > prosze jezykiem przystepnym dla poczatkujacej pisac.
 > aha, mandrake 10.1 mam, ale nie wiem czy to ma znaczenie.


Jak czytam takie teksty to sie zastanawiam po jakie licho instalowales tego linuxa ??? Miec linuxa i na sile uzywac programow z windowsa? Nie sadzisz, ze to przejaw skrajnej glupoty, zwlaszcza w sytuacji gdy mozna uzywac oprogramowania linuxowego.....
Na Twojego Mandrake 10.1 (i nie tylko na niego...) jest np. pyslsk

http://www.sensi.org/~ak/pyslsk/
http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2726734/com/pyslsk-1.2.6-1plf.noarch.rpm.html


molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-07, 17:38:30 »
 >
 > Jak czytam takie teksty to sie zastanawiam po jakie licho instalowales tego linuxa ??? Miec
 > linuxa i na sile uzywac programow z windowsa? Nie sadzisz, ze to przejaw skrajnej glupoty,
 > zwlaszcza w sytuacji gdy mozna uzywac oprogramowania linuxowego.....
 > Na Twojego Mandrake 10.1 (i nie tylko na niego...) jest np. pyslsk
 >
 > http://www.sensi.org/~ak/pyslsk/
 > http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2726734/com/pyslsk-1.2.6-1plf.noarch.rpm.html
 >
 >
po pierwsze primo:
pisalam w rodzaju zenskim,w iec prosze do mnie w zenskim tez.
po drugie primo, z linuksowymi slskami mam problemy, jestes poczatkujaca i nie bede sto lat siedziec nad tamtymi wynazlazkami, bo raz jak instalowalam biblioteki na linuksowego slska to mi wywalilo jezyk polski i rozne rzeczy.
slsk jest darmowy, nie rozumiec czemu mam byc na niego obrazona.
skrajna glupota to ty jestes. - dziekuje za przemila odpowiedz :/

sys

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-07, 17:44:24 »
2006-05-07 17:38:30 molimonster napisał:

>
 >  >
 >  > Jak czytam takie teksty to sie zastanawiam po jakie licho instalowales tego linuxa ???
 > Miec
 >  > linuxa i na sile uzywac programow z windowsa? Nie sadzisz, ze to przejaw skrajnej
 > glupoty,
 >  > zwlaszcza w sytuacji gdy mozna uzywac oprogramowania linuxowego.....
 >  > Na Twojego Mandrake 10.1 (i nie tylko na niego...) jest np. pyslsk
 >  >
 >  > http://www.sensi.org/~ak/pyslsk/
 >  >
 > http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2726734/com/pyslsk-1.2.6-1plf.noarch.rpm.html
 >  >
 >  >
 > po pierwsze primo:
 > pisalam w rodzaju zenskim,w iec prosze do mnie w zenskim tez.
 > po drugie primo, z linuksowymi slskami mam problemy, jestes poczatkujaca i nie bede sto lat
 > siedziec nad tamtymi wynazlazkami, bo raz jak instalowalam biblioteki na linuksowego slska to
 > mi wywalilo jezyk polski i rozne rzeczy.
 > slsk jest darmowy, nie rozumiec czemu mam byc na niego obrazona.
 > skrajna glupota to ty jestes. - dziekuje za przemila odpowiedz :/

na Twoim miejscu darowałabym sobie takie idiotyczne teksty droga panno
po kiego Ci linuks jak nie umiesz z głupia paczka sobie dać rady tylko jedzieś na windzianym programie?
skonfiguruj sobie urpmi a potem miaucz, że Ci nie działa...
po 3 naucz sie droga panno, że linuks jest jak mediamarkt czyli nie dla idiotów, ktorzy chca 2x exe i ma działać, a jesli nie masz bladego pojęcia co zrobić z paczkami rpm to sobie nawet tego 10.1 daruj, bo szkoda naszego czasu dla Ciebie na newbie...

i żeby nie było...jestem kobieta i tez mam 10.1...

kmp

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-07, 17:48:42 »
2006-05-07 17:38:30 molimonster napisał:

 > po pierwsze primo:
 > pisalam w rodzaju zenskim,w iec prosze do mnie w zenskim tez.
 > po drugie primo, z linuksowymi slskami mam problemy, jestes poczatkujaca i nie bede sto lat
 > siedziec nad tamtymi wynazlazkami, bo raz jak instalowalam biblioteki na linuksowego slska to
 > mi wywalilo jezyk polski i rozne rzeczy.
 > slsk jest darmowy, nie rozumiec czemu mam byc na niego obrazona.
 > skrajna glupota to ty jestes. - dziekuje za przemila odpowiedz :/


Poczatkujaca znaczy niecierpliwa.... Windowsowe \\"rozumy\\" tez w kilka godzin/dni opanowalas? A z nastawieniem \\"nie bede sto lat siedziec nad tamtymi wynazlazkami\\" to raczej wracaj do windy... bo to TOBIE cos z linuxem nie wyszlo, i nie win softu ktory inni z powodzeniem uzywaja.

molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-07, 17:54:03 »

takimi odpowiedziami kompromitujesz caly ruch linuksowy, ktory ma polegac na serdecznej darmowej pomocy.
i sorry, jak mam od tygodnia linuksa to moge sobie nie radzic z paczkami.
jakbym chciala dwa razy .exe tobym miala winde chyba, nie???!!
a tamta instalacje linuksowego slska robilam z osoba znajaca linuksa DLUGO i on tez nie umial sobie z ta instalacja sobie poradzic.
przykro mi, ze takie chamstwo spotyka mnie tylko za to, ze jestem poczatkujaca.
a to, ze linux nie dla idiotow to wiem, chociaz jak czytam Twoje posty to sie zastanawiam, czy tak jest.
taka jestes fajowa, ze umiesz lepiej sie poslugowac paczkami i sie wozisz. za takie porady dla poczatkujacych DZIEKUJE BARDZO!!!!!!!!!!
i nie pisz do mnie PANNO :[
a to, ze jestes kobieta to mi ZWISA - co za seksizm w ogole. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-07, 17:57:53 »
z taka pomoca NA PEWNO nic nie opanuje.
jak instaluje cos, co przez godzine wymaga nowych bibliotek, a potem wywala mi rozne rzeczy z systemu, czego nie kuma \\"stary\\" uzytkownik linuksa siedzacy obok mnie to mam prawo sie zapytac o co chodzi i szukac latwiejszych rozwiazan.
co za linuksowy faszyzm, nie wiedzialam, ze istnieje.

 > Poczatkujaca znaczy niecierpliwa.... Windowsowe \\"rozumy\\" tez w kilka godzin/dni
 > opanowalas? A z nastawieniem \\"nie bede sto lat siedziec nad tamtymi wynazlazkami\\" to
 > raczej wracaj do windy... bo to TOBIE cos z linuxem nie wyszlo, i nie win softu ktory inni z
 > powodzeniem uzywaja.

kmp

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-07, 18:06:08 »
2006-05-07 17:57:53 molimonster napisał:

> z taka pomoca NA PEWNO nic nie opanuje.
 > jak instaluje cos, co przez godzine wymaga nowych bibliotek, a potem wywala mi rozne rzeczy z
 > systemu, czego nie kuma \\"stary\\" uzytkownik linuksa siedzacy obok mnie to mam prawo
 > sie zapytac o co chodzi i szukac latwiejszych rozwiazan.
 > co za linuksowy faszyzm, nie wiedzialam, ze istnieje.
 

No, przykro mi bardzo ....
http://plonk.bocznica.org/

molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-07, 18:09:49 »
czy an tym forum nie ma uzytkownikow, ktorzy nie wyskakuja od razu z fakiem, nie sa seksistami ani faszystami linuksowymi?
bo trafilam na jakies ewenementy chyba

major_bien77

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-07, 18:10:52 »
No coz, z taka pomoca dla poczatkujacych i sekciarskim podejsciem (\\"nie dla idiotow ze 2x .exe i ma dzialac\\") to nie ma sie co dziwic ze malo kto sie jednak decyduje na sprobowanie. Czyzby w takim razie wine bylo narzedziem dla idiotow? A jak nie potraficie poradzic komus, kto porady potrzebuje, to po prostu siedzcie cicho, a nie zwykle internetowe chamstwo uskuteczniacie.

sys

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-07, 18:13:08 »
1. ojejku jestem nowa i mi się należy...
2. jak masz takiego promastera obok to co marudzisz tutaj?
3. rpm to podstawa przynajmniej w mdk 10.1
4 nie ma lineczka na tacuni tylko trzeba MYSLEC
5. żałosne to sa Twoje krzyki, bo się zachowujesz jak w 1 punkcie
6. jaki seksizm panienko? mi wszystko działa co chcę, a że Tobie nie to nie moja ani niczyja wina
7. admina prosze o skasowanie wątku bo to nie ma wiekszego sensu jak newbie windziarz czytac nie umie tylko żąda...

i radze Ci po raz kolejny zrób sobie urpmi...ale to też przeczytac troche trzeba...a swoja droga jak masz tydzień linuksa to nie wiem jakim cudem masz inne rzeczy poinstalowane...



molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-07, 18:22:19 »
odnosnie punktu nr 1 --> K**WA - KAZDEMU sie nalezy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ad 2. teraz nie mam nikogo obok. tamta sytuacja byla kiedys.
ad 3. - rpm obsluguje, ale z slskiem mam problemy - JASNE???
ad 4. - zalosne
ad 5. - zalosne jest to, co soba prezentujesz
ad 6 - taki seksizm, ze piszesz, ze tez jestes kobieta i sobie radzisz - co to za roznica czy jest sie kobieta czy mezczyna?? sprawdz sobie w slowniku slowo \\"seksizm\\"
ad 7 - sama sie skasuj. ja nadal czekam na merytoryczna porade.

umiem istalowac rpm.
pisze por az setny, ze mam problemy z soulseekiem i osoba, ktora mnie wprowadzala w linuksa, tez uzywa slska przez wine\\'a, bo inaczej nie dzialalo i tak mi poradzila.


2006-05-07 18:13:08 sys napisał:

> 1. ojejku jestem nowa i mi się należy...
 > 2. jak masz takiego promastera obok to co marudzisz tutaj?
 > 3. rpm to podstawa przynajmniej w mdk 10.1
 > 4 nie ma lineczka na tacuni tylko trzeba MYSLEC
 > 5. żałosne to sa Twoje krzyki, bo się zachowujesz jak w 1 punkcie
 > 6. jaki seksizm panienko? mi wszystko działa co chcę, a że Tobie nie to nie moja ani niczyja
 > wina
 > 7. admina prosze o skasowanie wątku bo to nie ma wiekszego sensu jak newbie windziarz czytac
 > nie umie tylko żąda...
 >
 > i radze Ci po raz kolejny zrób sobie urpmi...ale to też przeczytac troche trzeba...a swoja
 > droga jak masz tydzień linuksa to nie wiem jakim cudem masz inne rzeczy poinstalowane...
 >
 >
 >

sys

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-07, 18:27:16 »
1.jakbys nie wiedziała urpmi samo sobie ściaga zalezności, ale przeciez wiesz lepiej
2. z takim pieniackim podejściem nic nie zdziałasz, bo dostęp do internetu to przywilej a nie prawo i nie ma, że się nalezy

http://search.rpmseek.com/search.html sobie znajdz
poza tym google chyba Ci działa skoro umiesz przegladarkę odpalić i bluzgać za wlasną niewiedzę i pyskowanie :)

i naucz się, że trzeba się naszukac i naczytać przy linuksie...tym bardziej, że wyzej dostałaś linka do rpma...
bez komentarza...admina prosze o interwencje :)

molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-05-07, 18:36:48 »
ty zaczelas pyskowac
a do admina odwolujesz sie jak do policyjnej palki co ma zagluszyc tych, co maja inne zdanie. ale norma. jak sie nie chce samemu mozdzkiem ruszyc i pomoc to sie jedzie po kims a potem odwoluje \\"do gory\\".
ja sie naczytalam o linuksie i mam do niego bardzo ideowe podejscie a wypowiedzi takie jak twoja mi je podkopuja.

 > bez komentarza...admina prosze o interwencje :)
 >

molimonster

  • Gość
Szukam funkcjonalnego Linuxa na USB
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-05-07, 18:38:31 »
rpmfind uzywam od samego poczatku uzytkowania linucha. twoj link nic mi nie pomoze