Nowe posty

Autor Wątek: dzwiek w tvn24  (Przeczytany 2865 razy)

  • Gość
dzwiek w tvn24
« dnia: 2006-05-03, 18:21:47 »
Witam

Zainstalowałem Linuxa Mandrive 2005 LE i  mam problem z zainstalowaniem potrzebnego mi oprogramowania: firefox, java, flesh, pakiety do ark-a (rar), oraz szereg małych programików zastępujących aplikacje windowskowskie (DC++, skype, czy inne)
Szukam osobe, której zajmie to przysłowiowe pięć minut i która mogła zrobić to u mnie w domu, oczywiście za uzgodnione wynagrodzenie.
Mieszkam w Łodzi.
Zainteresowanych prosze o kontakt na mail: kamil.serafin@gmail.com

Pozdrawiam

Maciek_Rutecki

  • Gość
dzwiek w tvn24
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-03, 19:26:06 »
2006-05-03 18:21:47 Seraf napisał:

> Witam
 >
 > Zainstalowałem Linuxa Mandrive 2005 LE i  mam problem z zainstalowaniem potrzebnego mi
 > oprogramowania: firefox, java, flesh, pakiety do ark-a (rar), oraz szereg małych programików
 > zastępujących aplikacje windowskowskie (DC++, skype, czy inne)
 > Szukam osobe, której zajmie to przysłowiowe pięć minut i która mogła zrobić to u mnie w domu,
 > oczywiście za uzgodnione wynagrodzenie.
 > Mieszkam w Łodzi.
 > Zainteresowanych prosze o kontakt na mail: kamil.serafin@gmail.com
 >
 > Pozdrawiam


Firefox masz w dystrybucji, wyszukiwarka->urpmi oraz artykuly
flash jw
java jw
rar znajdziesz na stronie winrara (ark i file-roller automatycznie go wykryją, binarkę programu warto skopiować wtedy do /usr/bin)
sieci p2p wpisz nazwę klienta widnowsowego w wyszukiwarkę po lewej stronie lub na google.pl/linux
skype jest pod linuksa, tutaj szczegołnie radzę poczytać jak go skonfigurować
\\"inne\\" też są

http://www.rwo.pl/zamienniki.html <--trochę stare ale większość jest aktualna

Czytaj dokumantacje i artykuły, myslisz że jesteś jedynym, który używa Linuksa do Internetu?

W Łodzi są grupy użytkowników Linuksa, rozejrzyj się. 12 maja nawet jest spotkanie na Uniwersytecie Łódzkim (Linuks w biznesie czy tez coś podobnego).

--
Maciek

  • Gość
dzwiek w tvn24
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-04, 11:07:32 »
Dzięki za odpowiedź. Sprawa już nieaktualna.

vertigo

  • Gość
dzwiek w tvn24
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-03, 15:23:40 »
Witam!

Czy ktos wie moze jak uruchomic dzwiek w www.tvn24.pl by mozna bylo sluchac tvn24 przez internet. Inne mmsy dzialaja mi bez problemow, zatem problemem nie jest brak jakiejs paczki /chyba ze jakiejs specjalnej/ :-)

MWt

  • Gość
dzwiek w tvn24
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-03, 18:15:37 »
U mnie dobrze działa polecenie (cache oczywiście wg uznania):

mplayer -cache 50 -playlist  http://www.abradio.cz/www/tvn24.asx

vertigo

  • Gość
dzwiek w tvn24
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-04, 16:31:31 »
:-) Szok! Dziala! Nikt mi na to pytanie jak dotad nie potrafil odpowiedziec... Dzieki wielkie!!! :-)