Nowe posty

Autor Wątek: Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin  (Przeczytany 3182 razy)

kubowy

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« dnia: 2006-05-03, 22:45:10 »
Witam wszystkich. Posiadam Mandrivie free 2006 postanowilem sie nia toche pobawic. Instalacja przebiegla bezproblemowo ale po restarcie komputera obraz zawiesza sie i sa tylko jakies kolorowe paski - cos w stylu jak sie gra zawiesi. Wszystko stoi i nic sie nie da zrobic pomocy!!!

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-03, 23:23:53 »
miałem podobny proble, obraz robił się w paski i krzaczki ale dopiero po kilkunastu mintach........
w moim przypadku pomogła aktualizacja systemu i instalacja sterownika nvidii do karty graficznej

podałeś trochę za mało informacji, żeby ktoś mógł coś sensownego napisać

jeśli możesz to zaraz po restarcie odpal konsolę i aktualizuj wszystko
ewentualnie zwróć uwagę na to czy instalator wykrył poprawnie kartę graficzną i rodzaj monitora, jeśli nie to skoryguj sam

kubowy

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-03, 23:35:42 »
Mandriva wszystko wykryl dobrze wszystkie sprzety. Ten problem pojawil mi sie zarowno w domu jak i na inym komputerze. W domu mam Geforca 256 a teraz siedze na Geforce 4. Po instalacji Mandrivy pojawilo sie pytanie czy zaktualizowac system - nacisnalem ze tak i po chwili wyskoczylo ze aktualizacja przebiegla pomyslnie. Niby zainstalowany idealnei system. robi sie restart i lipa. w momencie w ktorym powinien pojawic sie pulpit wyskakuja jakies kreski szlaczki i nic nie moge zrobic

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-04, 00:20:50 »
> pojawilo sie pytanie czy zaktualizowac system - nacisnalem ze tak i po chwili wyskoczylo ze
 > aktualizacja przebiegla pomyslnie. Niby zainstalowany idealnei system. robi sie restart i lipa.
 > w momencie w ktorym powinien pojawic sie pulpit wyskakuja jakies kreski szlaczki i nic nie moge
 > zrobic

po chwili....:) jeśli teraz instalujesz mandrivę free to aktualizacja polega na ściągnięciu ok 1 gb z sieci...:)

1. podczas instalacji nie gódź się na żadną aktualizację!!!!!
2. zainstaluj tylko to co masz na płycie dvd 1
3. aktualizację przeprowadż z konsoli, gdy po instalacji system wystartuje z dysku
4. zrób to wg tej instrukcji

http://mandriva.org.pl/content/view/213/68/

maroex

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-02, 15:37:28 »
witam dzisiaj zainstalowalem mandrive 2006 i mam ten sam problem a z tego co tu napisaliscie nic nie rozumiem moze ktos muglby jakos prosto wytlumaczyc jak mam rozwiazac ten problem . moze jeszcze dodam ze jestem zielony w temacie linuxa.

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-02, 17:29:18 »
2006-06-02 15:37:28 maroex napisał:

> witam dzisiaj zainstalowalem mandrive 2006 i mam ten sam problem a z tego co tu napisaliscie nic
 > nie rozumiem moze ktos muglby jakos prosto wytlumaczyc jak mam rozwiazac ten problem . moze
 > jeszcze dodam ze jestem zielony w temacie linuxa.


1. podczas instalacji nie gódź się na żadną aktualizację!!!!!
2. zainstaluj tylko to co masz na płycie dvd 1
3. aktualizację przeprowadż z konsoli, gdy po instalacji system wystartuje z dysku
4. zrób to wg tej instrukcji
 
http://mandriva.org.pl/content/view/213/68/

to wszystkie informacje jakie potrzebujesz, poczytaj tego linka, jeśli
konsola to taki mały ekranik w panelu na dole po lewej stronie, kliknij na niego i...:), no i dalej to tak jak w linku wyżej
powodzenia

ps. (na pewno coś sknocisz, ale nie przejmuj się, ucz się na własnych błędach i nie zniechęcaj się trudnościami, satysfakcja gwarantowana...;)

maroex

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-02, 19:04:31 »
nie godze sie na aktualizacje.
z konsoli czyli z trybu textowego tak? bo w trybie graficznym nie moge nic zrobic bo widze rozmazany, kolorowy ekran.tylko myszka moge poruszac .

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-02, 19:53:42 »
2006-06-02 19:04:31 maroex napisał:

> nie godze sie na aktualizacje.
 > z konsoli czyli z trybu textowego tak? bo w trybie graficznym nie moge nic zrobic bo widze
 > rozmazany, kolorowy ekran.tylko myszka moge poruszac .

tak, dobrze opanuj to jak masz przeprowadzić aktualizację, sterowników do nviidii (jesli masz nvidię) nie pozwól instalować z repozytoriów (a jeśli się zainstalują to je potem wywal za pomoca urpme nvidia), tylko ściąg ze strony nvidii i zainstaluj sam, znajdź sobie instrukcję instalacji, jest prościutka jak budowa cepa:) i bądź cierpliwy, ja musiałem reinstalować system ze 4 razy, zanim pokapowałem o co chodzi w tym systemie (na poziomie podstawowym:)...a żeby chulało sprawnie to jeszcze ze 3 razy...:)

najśmieszniejsze jest to , że nie masz 100% pewności że po tym co zrobisz wszystko będzie już dobrze...
jeśli to co napisałem cię nie zniechęciło tzn że linux jest dla ciebie:)

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-02, 20:05:50 »
aha..
przy instalacji sterownika nvidii pomoże ci wpisanie w trybie tekstowym

mc

wtedy wystarczy na sterowniku nacisnąć enter, sterownik musi mieć prawa wykonywalności, praktycznie wszystkie te rzeczy musisz robić jako root...
dużo by tu pisać, musisz coś poczytać i sam sie trochę zorientować...ta strona też może być ci pomocna:

http://forum.mandriva.org.pl/


maroex

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-02, 20:54:58 »
ok ale jak sciągne sterownik do nvidi na partycje windy to czy bede mial dostep do tego pliku z linuxa z trybu textowego? jak tak to prosze o instrukcje

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-02, 21:09:37 »
2006-06-02 20:54:58 maroex napisał:

> ok ale jak sciągne sterownik do nvidi na partycje windy to czy bede mial dostep do tego pliku z
 > linuxa z trybu textowego? jak tak to prosze o instrukcje
 >
dostęp będziesz miał przez polecenie

mc

będziesz sobie mógł zajrzec na wszystkie dyski, dając enter na

mnt

ale nigdy nie próbowałem zainstalować tego sterownika z partycji windy,
gdyby sie nie dało, to zainstaluj standardowo przez

urpmi nvidia

i miejmy nadzieję że po tych aktualizacjach, system wstanie z trybem graficznym, przygotuj się na ok 1gb aktualizacji
na chwilę obecną nie jestem w stanie ci więcej pomóc bo mnie nie ma przez parę dni..i aktualizuj wszystko z official, nie z cookera
cześć:)

maroex

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-02, 21:22:43 »
jeszcze jedno glupie pytanie mam plyte dvd z aktualizacjami to czy moge zaktualizowac z plyty i jak to zrobic? dzieki za pomoc cierpliwosc ale jak mowilem wczesniej jestem zielony w linuxie.

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-05, 14:16:38 »
2006-06-02 21:22:43 maroex napisał:

> jeszcze jedno glupie pytanie mam plyte dvd z aktualizacjami to czy moge zaktualizowac z plyty i
 > jak to zrobic? dzieki za pomoc cierpliwosc ale jak mowilem wczesniej jestem zielony w linuxie.

możesz to zrobić ustawiając ścieżkę w aktualizacjach do nośnika w którym masz płytę z aktualizacjami

system-konfiguracj komputera-zrządzanie oprogramowaniem-wybór lokalizacji z której pobierane są pakiety w trakcie instalacji systemu-dodaj dowolny

kermit123

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-20, 21:31:11 »
2006-06-05 14:16:38 gelon napisał:

> 2006-06-02 21:22:43 maroex napisał:
 >
 > > jeszcze jedno glupie pytanie mam plyte dvd z aktualizacjami to czy moge zaktualizowac z
 > plyty i
 >  > jak to zrobic? dzieki za pomoc cierpliwosc ale jak mowilem wczesniej jestem zielony w
 > linuxie.
 >
 > możesz to zrobić ustawiając ścieżkę w aktualizacjach do nośnika w którym masz płytę z
 > aktualizacjami
 >
 > system-konfiguracj komputera-zrządzanie oprogramowaniem-wybór lokalizacji z której pobierane są
 > pakiety w trakcie instalacji systemu-dodaj dowolny
 

>>>ok tylko jeden maly problem niechce go aktualizowac wyskakuje bład co dalej

gelon

  • Gość
Problem z jre-1_5_0_06-linux-i586-rpm.bin
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-20, 22:05:48 »
ok tylko jeden maly problem niechce go aktualizowac wyskakuje bład co dalej

osobiście radzę schowaj płytę z aktualizacjami do szuflady i zainteresuj sie tym:

http://mandriva.org.pl/content/view/213/68/