Nowe posty

Autor Wątek: Graficzny TAR  (Przeczytany 3650 razy)

demoh

  • Gość
Graficzny TAR
« dnia: 2006-04-30, 11:37:11 »
Mam wieze ktora moge podlaczyc na USB jako karte dzwiekowa lecz na gentoo nie dziala wogole, cisza. Pod Feora wykrywalo i gralo, dlatego musze sie meczyc na analogowym wyjsciu dzwieku z kompa :( znacie jakis poradnik jak ozywic ja?

de_laurent

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-30, 19:48:02 »
Musisz najpierw zadac sobie wazne pytanie, zaj... Jakie moduly jadra sa ci potrzebne i czy zostaly zaladowane? Wydaje mi sie, ze chodzi o snd-usb-audio i moze snd-usb-lib (snd-usb-usx2y ?? moze?). Byloby calkiem milo gdybys odpalil Knoppixa i sprawdzil czy dziala z ta wiezyczka. Jezeli tak, to sprawdz jakie moduly sa zaladowane?

Moze byc tez tak, ze masz zaladowane moduly, ale \\"zwykla\\" karta dzwiekowa jest wykrywana przez system i dlatego wieza jako karta dzwiekowa nie jest uzywana. Jezeli masz karte zintegrowana na plycie, to wylacz ja w biosie i uruchom system. Sprawdz czy dziala.

demoh

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-01, 20:46:08 »
Powiem do czego juz doszlem:


mam wkompilowane w jajko ohci i ehci, jak wylacze karte dzwiekowa w biosie to nic sie nie zmienia, jak uruchomie modul usbserial to po wlaczeniu systemu wykrywa wierze jako UAC3553B i to jest poprawne (lecz cos sie pluje), ALSA sie przelacza na obsluge tego ale wszystko sie zachowuje jak by nie bylo ujscia sygnalu bo glosnosc ciagle jest 0% i nie da sie jej podniesc

snd-usb-audio moge uruchomic lecz nic to nie daje a te 2 pozostale moduly wywalaja jakis error i nie inicjuja sie dalej


uruchomilem fedorke 4 (instalator) kiedys mialem ja zainstalowana i dzialalo ale jakiegos dziwnego modulu zwiazanego z usb lub dziwiekiem nie bylo

czyli jak mam usbserial wylaczony to dziala tylko karta w kompie a jak ten modul dodam do skryptow startowych to wykrywa wierze lecz cos nie pasuje do konca, a na wierzy wyswietla sie ze sie polaczylo

prosze o jakas pomoc bo w internecie o UAC3553B jest troszke pusto a wiem ze sa sterowniki do tego bo chodzilo juz pod FC4

demoh

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-01, 21:34:08 »
Wydobylem ten blad:

no state is present for card UAC3553B

Chyba cos z ustawieniami ?

demoh

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-02, 13:01:22 »
Musialem przekompilowac jajko, wylaczyc dzwiekowke w biosie i za 1 uruchomieniem mialem jakies plucie sie o UAC3553B ze nie skonfigurowane cos ale przeboleje bo chodzi :)

demoh

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-29, 22:02:59 »
Istnieje jakas graficzna nakladka na TAR ? bo np RAR dla linuksa jest tylko pod konsole, TARa tez nie znalazlem z jakims GUI. Jesli jakis podobny program istnieje z graficznym iterfejsem to prosze o nazwe :)

gregus

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-29, 22:11:07 »
Program Ark

Maciek_Rutecki

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-29, 22:13:24 »

file-roller

kmp

  • Gość
Graficzny TAR
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-29, 23:58:48 »
2006-04-29 22:02:59 demoh napisał:

> ... RAR dla linuksa jest tylko pod konsole...


Czyzby? Istnieje nakladka rargui...