Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva- jakie ograniczenia?  (Przeczytany 5544 razy)

Diackon

  • Gość
Mandriva- jakie ograniczenia?
« dnia: 2005-05-24, 14:44:13 »
Witam szanownych forumowiczow,

mam problem z instalacją Linuxa. Mam dwa dyski twarde, na pierwszym dwie partycje, przy czym XP jest na drugiej partycji. Na drugim dysku (slave) mam zainstalowanego Linuxa Fedora Core 2. Podczas instalacji zainstalowałem Gruba w Boot Sector\\'ze dysku Slave. Moje pytanie jak skonfigurować teraz MS bootloadera XP aby odnosił się do pierwszej partycji dysku slave i gruba linuxowego... jak powinien wyglądać plik źrodłowy.

Wcześniej miałem obydwa systemy na jednym dysku i Grub nie umożliwiał odpalenia Win2k , teraz też obawiam się takiego problemu, a jak narazie platforma Billa jest dla mnie podstawą... Proszę pomóżcie laikowi :)

Diackon

  • Gość
Mandriva- jakie ograniczenia?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-27, 11:30:28 »
Oki
Problem rozwiązany, Grub zainstalowany w MBR , zminiłem tylko ustawienia w pliku /boot/grub.conf
, problem polegał na tym że Grub wskazywał złą partycję, wystarczyło poprawić i wszystko chodzi jak nalezy :)


Tad

  • Gość
Mandriva- jakie ograniczenia?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-24, 12:35:11 »
Chciałbym prosić o wyjaśnienie mi, na czym polegają ograniczenia w dystrybucji "Mandrivy 2005 Limited Edition" ?
Czy wersja pełna to 2xDVD ?
Czy dodatkowo kryją sie jakieś restrykcje.

Czy po ściągnięciu wersji DVD (ekwiwalent 3 lub 4 płyt CD),  mogę przez serwery uzupełnić brakujące oprogramowenie do wersji zbliżonej jak w pełnej.

krisp

  • Gość
Mandriva- jakie ograniczenia?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-24, 12:48:20 »
2005-05-24 12:35:11 Tad napisał:

> Chciałbym prosić o wyjaśnienie mi, na czym polegają ograniczenia w dystrybucji "Mandrivy
 > 2005 Limited Edition" ?
 > Czy wersja pełna to 2xDVD ?
 > Czy dodatkowo kryją sie jakieś restrykcje.
 >
 > Czy po ściągnięciu wersji DVD (ekwiwalent 3 lub 4 płyt CD),  mogę przez serwery uzupełnić
 > brakujące oprogramowenie do wersji zbliżonej jak w pełnej.
 >

Wersja pełna zawiera się na 1 płycie dvd, informacje na stronie producenta to 2 dvd ale jedna dla 586 i wyżej a druga dla x86-64. Wersja pełna to  4,4 GB.

Wersja do pobrania z netu to ok. 2 GB i jest ona okrojona o pakiety demo (komercyjne) oraz sterowniki do kart graficznych. Wersja dvd ftp-edition to odpowiednik 3xCDROM. Brakuje plików potrzebnych w kompilacji programów ze źródeł  ( cała masa plików z devel w nazwie). Jednak po podpięciu do systemu nosnika ftp problem znika. Nie odczuje tego ktoś kto instaluje tylko rpm

Do domu wersja 3 x cd wystarczy, resztę pobiera się z netu: np. pakiety z serii PLF.