Nowe posty

Autor Wątek: Knoppix 3.7 can`t find filesystem  (Przeczytany 2671 razy)

pikus36

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« dnia: 2006-04-27, 12:02:47 »
Witam, panowie mam problem z sama konfiguracja. Troche to dziwne ale jednak. Mam Mandrive 2006 i po konfiguracji widze siec ale nie mam netu.
Wysylane pigi maja powroty czyli sieciowka dziala i tyle. NIc wiecej sie nie dzieje. Adres, DNSy, bramka-wszystko jest podane prawidlowo a nie mam netu. Co robie zle lub o czym zapomnialem? Pomocy... Dodam ze przeczytalem juz tysiace postow i nie wiem dalej o co chodzi. Nigdzie nie znalazlem rozwiazania.

behemot180

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-27, 11:00:32 »
Ściągnąłem live cd knoppix z idg.pl wypaliłem i gdy próbuję uruchomić to; na samym początku wszystko ładnie ale później wykrywa usb, cdrom na hda, pierwszego twardego na hdc i drugiego na hdd - co wszystko jest zgodne z prawdą i działa na DSL bez zarzutu. Następnine jednak jest takie coś:
looking for cdrom in /dev...
przez chwilę przeszukuje różne lokalizacje i:
cant find knoppix filesystem, sorry.
dropping you to a (very limited) shell.
press reset button to quit.
additional builtin command avaliabe:
cat mount umount insmod rmmod lsmod

(nie potrzebuję tłumaczenia)
i tyle
gdy wpiszę  /dev/hda otrzymuję
permissions denied
nie działa su ani mount umount

dzielę się tym problemem choć raczej nie ma nna niego rozwiązania bo w informatyce musi być trochę szamanizmu- pomiijam ewentualność że płytka jest źle wypalona icoraz bardziej wątpię w NIEZAWODNY linux przy niestabilnej windzie z którą nie mam żadnych problemów natomiast przez dwa tygodnie w knoppiksie próbowałem zainstalować javę, kadu i real playera- bezskutecznie mimo iż przeczytałem przynajmniej dwadzieścia stron i forów odnośnie każdego zagadnienia.

piotrek22

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-27, 13:01:53 »
2006-04-27 11:00:32 behemot180 napisał:

> Ściągnąłem live cd knoppix z idg.pl wypaliłem i gdy próbuję uruchomić to; na samym początku
 > wszystko ładnie ale później wykrywa usb, cdrom na hda, pierwszego twardego na hdc i drugiego na
 > hdd - co wszystko jest zgodne z prawdą i działa na DSL bez zarzutu. Następnine jednak jest takie
 > coś:
 > looking for cdrom in /dev...
 > przez chwilę przeszukuje różne lokalizacje i:
 > cant find knoppix filesystem, sorry.
 > dropping you to a (very limited) shell.
 > press reset button to quit.
 > additional builtin command avaliabe:
 > cat mount umount insmod rmmod lsmod
 >
 > (nie potrzebuję tłumaczenia)
 > i tyle
 > gdy wpiszę  /dev/hda otrzymuję
 > permissions denied
 > nie działa su ani mount umount
 >
 > dzielę się tym problemem choć raczej nie ma nna niego rozwiązania bo w informatyce musi być
 > trochę szamanizmu- pomiijam ewentualność że płytka jest źle wypalona icoraz bardziej wątpię w
 > NIEZAWODNY linux przy niestabilnej windzie z którą nie mam żadnych problemów natomiast przez
 > dwa tygodnie w knoppiksie próbowałem zainstalować javę, kadu i real playera- bezskutecznie mimo
 > iż przeczytałem przynajmniej dwadzieścia stron i forów odnośnie każdego zagadnienia.

behemot180

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-27, 13:37:05 »
2006-04-27 13:01:53 piotrek22 napisał:

dzięki za odpowiedź lamko

piotrek22

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-27, 13:43:15 »
2006-04-27 13:01:53 piotrek22 napisał:

> 2006-04-27 11:00:32 behemot180 napisał:
 >
 > > Ściągnąłem live cd knoppix z idg.pl wypaliłem i gdy próbuję uruchomić to; na samym
 > początku
 >  > wszystko ładnie ale później wykrywa usb, cdrom na hda, pierwszego twardego na hdc i
 > drugiego na
 >  > hdd - co wszystko jest zgodne z prawdą i działa na DSL bez zarzutu. Następnine jednak
 > jest takie
 >  > coś:
 >  > looking for cdrom in /dev...
 >  > przez chwilę przeszukuje różne lokalizacje i:
 >  > cant find knoppix filesystem, sorry.
 >  > dropping you to a (very limited) shell.
 >  > press reset button to quit.
 >  > additional builtin command avaliabe:
 >  > cat mount umount insmod rmmod lsmod
 >  >
 >  > (nie potrzebuję tłumaczenia)
 >  > i tyle
 >  > gdy wpiszę  /dev/hda otrzymuję
 >  > permissions denied
 >  > nie działa su ani mount umount
 >  >
 >  > dzielę się tym problemem choć raczej nie ma nna niego rozwiązania bo w informatyce musi
 > być
 >  > trochę szamanizmu- pomiijam ewentualność że płytka jest źle wypalona icoraz bardziej
 > wątpię w
 >  > NIEZAWODNY linux przy niestabilnej windzie z którą nie mam żadnych problemów natomiast
 > przez
 >  > dwa tygodnie w knoppiksie próbowałem zainstalować javę, kadu i real playera-
 > bezskutecznie mimo
 >  > iż przeczytałem przynajmniej dwadzieścia stron i forów odnośnie każdego zagadnienia.
 >

Gratuluję Ci niezawodnego Windowsa, ja niestety takiego nie posiadam.
Co do linuxa, to wymaga on od użytkownika, a szególnie od administratora, trochę wiedzy, której -nie gniewaj się - nie posiadłeś, a Twój post jest najlepszym tego dowodem.
Z konta roota bardzo łatwo jest popsuć system, wydając polecenia, których znaczenia się nie rozumie. Proponuję Ci naprawę Twojego linuxa jeśli płyta daje taką możliwość, i zanim zaczniesz w nim poważnie grzebać, naucz się trochę podstaw jako zwykły użytkownik. Wiedza jak zainstalować real playera zdobyta na forum jest wiedzą zbyt mało systematyczną, czego sam doświadczyłeś. Dodam, że w moim całkowicie, sprawnym od lat systemie, kiedy napiszę:  /dev/hda, otrzymam taką samą odpowiedź.





kmp

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-27, 16:24:28 »
2006-04-27 11:00:32 behemot180 napisał:

> ... coraz bardziej wątpię w
 > NIEZAWODNY linux przy niestabilnej windzie z którą nie mam żadnych problemów natomiast przez
 > dwa tygodnie w knoppiksie próbowałem zainstalować javę, kadu i real playera- bezskutecznie mimo
 > iż przeczytałem przynajmniej dwadzieścia stron i forów odnośnie każdego zagadnienia.


Bez obrazy, ale Linux nie jest systemem dla kazdego, to nie system typu "click & run"... Sprawdza sie tylko u uzytkownikow, ktorzy wiedza jak zrobic uzytek ze swoich szarych komorek, a Ty widocznie do takich nie nalezysz...

behemot180

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-27, 17:15:30 »
2006-04-27 16:24:28 kmp napisał:

> 2006-04-27 11:00:32 behemot180 napisał:
 >
 > > ... coraz bardziej wątpię w
 >  > NIEZAWODNY linux przy niestabilnej windzie z którą nie mam żadnych problemów natomiast
 > przez
 >  > dwa tygodnie w knoppiksie próbowałem zainstalować javę, kadu i real playera-
 > bezskutecznie mimo
 >  > iż przeczytałem przynajmniej dwadzieścia stron i forów odnośnie każdego zagadnienia.
 >
 >
 > Bez obrazy, ale Linux nie jest systemem dla kazdego, to nie system typu "click &
 > run"... Sprawdza sie tylko u uzytkownikow, ktorzy wiedza jak zrobic uzytek ze swoich
 > szarych komorek, a Ty widocznie do takich nie nalezysz...
 >
widzę że nie zostałem zrozumiany i nie czytacie ze zrozumieniem, dopiero zaczynam naukę linuksa to po pierwsze, po drugie nie trzeba mieć wiele szarych komórek by zrozumieć co znaczy LIVE CD czyli wkładam płytkę i sys operacyjny działa z płyty, natomiast knoppix 3.7 nie spełnia tych warunków. Można się poza tym dziwić że ktoś zna się na linuksie mając problemy z windowsem. W windzie trzeba jednak wiedzieć gdzie klknąć. I nic nie mają tu do rzeczy umiejętności obsługi kompa gdy NIEZAWODNY system przerywa ot tak sobie ładowanie bo nie umie znaleźć swoich plików.
 Bardzo chcę poznać linuksa i będzie to mój system niezależnie od waszych wspaniałych komentarzy.

piotrek22

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-27, 19:39:09 »
2006-04-27 17:15:30 behemot180 napisał:

> 2006-04-27 16:24:28 kmp napisał:
 >
 > > 2006-04-27 11:00:32 behemot180 napisał:
 >  >
 >  > > ... coraz bardziej wątpię w
 >  >  > NIEZAWODNY linux przy niestabilnej windzie z którą nie mam żadnych problemów
 > natomiast
 >  > przez
 >  >  > dwa tygodnie w knoppiksie próbowałem zainstalować javę, kadu i real playera-
 >  > bezskutecznie mimo
 >  >  > iż przeczytałem przynajmniej dwadzieścia stron i forów odnośnie każdego
 > zagadnienia.
 >  >
 >  >
 >  > Bez obrazy, ale Linux nie jest systemem dla kazdego, to nie system typu "click
 > &
 >  > run"... Sprawdza sie tylko u uzytkownikow, ktorzy wiedza jak zrobic uzytek ze
 > swoich
 >  > szarych komorek, a Ty widocznie do takich nie nalezysz...
 >  >
 > widzę że nie zostałem zrozumiany i nie czytacie ze zrozumieniem, dopiero zaczynam naukę linuksa
 > to po pierwsze, po drugie nie trzeba mieć wiele szarych komórek by zrozumieć co znaczy LIVE CD
 > czyli wkładam płytkę i sys operacyjny działa z płyty, natomiast knoppix 3.7 nie spełnia tych
 > warunków. Można się poza tym dziwić że ktoś zna się na linuksie mając problemy z windowsem. W
 > windzie trzeba jednak wiedzieć gdzie klknąć. I nic nie mają tu do rzeczy umiejętności obsługi
 > kompa gdy NIEZAWODNY system przerywa ot tak sobie ładowanie bo nie umie znaleźć swoich plików.
 >  Bardzo chcę poznać linuksa i będzie to mój system niezależnie od waszych wspaniałych
 > komentarzy.

Twój zapał zaczyna mi się udzielać. Linux jest rzeczywiście bardzo stabilnym systemem, ale po zinstalowowaniu i naprawieniu błędów niektórych instalacji - zwłaszcza tych automatycznych.
To trochę trwa zanim się go dostroi, ale odpłaca wieloletnią bezawaryjną pracą.
Co do znajomości Windowsa czy Linuxa, to tak jak z każdą inną dziedziną wiedzy, im więcej wiesz tym bardziej zdajesz sobie sprawę, ile jeszcze nie wiesz.  Życzę powodzenia , komentarzami się nie zniechęcaj, sam się podłożyłeś, wypowiadając sąd trochę za stanowczy jak na początkującego.
Pozdrowienia.

kmp

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-27, 20:12:58 »
2006-04-27 17:15:30 behemot180 napisał:
>
 > widzę że nie zostałem zrozumiany i nie czytacie ze zrozumieniem, dopiero zaczynam naukę linuksa
 > to po pierwsze, po drugie nie trzeba mieć wiele szarych komórek by zrozumieć co znaczy LIVE CD
 > czyli wkładam płytkę i sys operacyjny działa z płyty, natomiast knoppix 3.7 nie spełnia tych
 > warunków. Można się poza tym dziwić że ktoś zna się na linuksie mając problemy z windowsem. W
 > windzie trzeba jednak wiedzieć gdzie klknąć. I nic nie mają tu do rzeczy umiejętności obsługi
 > kompa gdy NIEZAWODNY system przerywa ot tak sobie ładowanie bo nie umie znaleźć swoich plików.
 >  Bardzo chcę poznać linuksa i będzie to mój system niezależnie od waszych wspaniałych
 > komentarzy.

Z Twojej informacji niezbyt jasno wynika poziom Twojej wiedzy linuxowej. To, ze sciagnales jakies distro i wypaliles je na cd nic nie znaczy...Jesji rzeczywiscie jestes poczatkujacy tym bardziej dziwi na jakiej podstawie wypowiadasz tak kategoryczne sady ? Z gory zakladasz swoja nieomylnosc ("pomiijam ewentualność że płytka jest źle wypalona"), a przeciez LiveCD to dystrybucja, ktora da sie uruchomic z plyty cd na WIEKSZOSCI komputerow. WIEKSZOSCI - nie oznacza wszystkich ani zawsze! Moze trzeba przeczytac i zrozumiec komunikaty towarzyszace "wysypaniu" sie systemu, byc moze uruchomic LiveCD z innymi parametrami startowymi (a tych Knoppix ma bogaty zestaw) itd,itp albo wybrac inna, prostsza dystrybycje. Wazne by sie nie poddawac z powodu pierwszych niepowodzen, no i nie truc, ze skoro nie umialem czegos zrobic to system jest do bani... ;)



behemot180

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-27, 20:59:55 »
rzeczywiście trochę przesadziłem, sorry, nie mówię że sys jest do bani, gdy tylko zobaczyłem po raz pierwszy linuksa zakochałem się w nim i postanowiłem że będę go zgłębiał do maksymalnego poziomu jaki będę mógł osiągnąć. jestem początkujący np konfiguracja lilo zajęła mi 7 godzin choć jest to banał maksymalny i tylko na jednej stronie było to dobrze wytłumaczone czyli czysta teoria i żywy przykład autora, a zwiedziłem naprawdę kilkadziesiąt stronek.
DLS knoppix (ten 50megowy) chodzi bez zarzutu poza tym że broni się przed javą kadu i realplayerem więc zdziwiło mnie że ten nie chce działać- może to jednak płytka? w każdym bądź razie jeszcze ją sprawdzę popróbuję lub znajdę inne distro

gomath

  • Gość
Knoppix 3.7 can`t find filesystem
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-04-27, 21:22:20 »
Spróbuj ubuntu - jest dostępne jako wersja live oraz taka, którą możesz zainstalować na dysku twardym.Powodzenia :)P.S. http://www.distrowatch.org/