Nowe posty

Autor Wątek: chcę dostać się do home  (Przeczytany 2330 razy)

wespaz

  • Gość
chcę dostać się do home
« dnia: 2006-04-27, 08:55:15 »
Cześć
Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP (podobno dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia. Połączenie skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego mam jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping dochodzi do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS udostępnianych przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem nadal nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc

KirkH

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-27, 09:48:40 »
Siema.
Jak na mój gust - to że pinguje do bramki a do stronek www nie to jeszcze nic nieznaczy. Ja mam tak samo. Admini poblokowali pingi i tylko do bramki moge zapingować.

W /etc/resolv.conf masz wpisane DNS\\'y ?

piotrek22

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-27, 10:39:35 »
2006-04-27 08:55:15 wespaz napisał:

> Cześć
 > Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP (podobno
 > dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia. Połączenie
 > skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego mam
 > jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping dochodzi
 > do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS udostępnianych
 > przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem nadal
 > nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 >

Czy ustaliłeś które urządzenie eth  /eth0 czy eth1/ prowadzi do dialogu?
Czy Przprowadzałeś konfigurację drugiej karty sieciowej tzn, czy masz własną sieć.
Podaj wyniki poleceń ifconfig -a oraz route przy działającym połączeniu oraz po rozłączeniu.

wespaz

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-27, 18:07:52 »
2006-04-27 10:39:35 piotrek22 napisał:

> 2006-04-27 08:55:15 wespaz napisał:
 >
 > > Cześć
 >  > Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP
 > (podobno
 >  > dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia.
 > Połączenie
 >  > skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego
 > mam
 >  > jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping
 > dochodzi
 >  > do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS
 > udostępnianych
 >  > przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem
 > nadal
 >  > nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 >  >
 >
 > Czy ustaliłeś które urządzenie eth  /eth0 czy eth1/ prowadzi do dialogu?
 > Czy Przprowadzałeś konfigurację drugiej karty sieciowej tzn, czy masz własną sieć.
 > Podaj wyniki poleceń ifconfig -a oraz route przy działającym połączeniu oraz po rozłączeniu.
Dzięki za pomoc
wina była w złych sterownikach do karty sieciowej na mojej płycie musiałem ściągnąć nowe i zainstalować (niestety jeszcze przy pomocy kolegi)

bodek-71

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-12, 06:50:02 »
2006-04-27 08:55:15 wespaz napisał:

> Cześć
 > Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP (podobno
 > dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia. Połączenie
 > skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego mam
 > jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping dochodzi
 > do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS udostępnianych
 > przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem nadal
 > nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 >

gelon

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-26, 23:07:25 »
mam 2 mandrivy na kompie (oszczędźci esobie komentarzy na ten temat..). całkowice samodzielne, na osobnych partycjach, nawet na osobnych dyskach

po zainstalowaniu drugiej mandrivy nie wiem jak dostać się do home tej pierwszej..(miałem tam jakieś pierdoły i chciałbym je zobaczyć)
z góry dziękuję

lamaglama

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-26, 23:18:45 »
zdaje się musisz mieć tak samo skonfigurowanych użytkowników  i grupy w systemie - takie same identyfikatory uid i gid w /etc/passwd  (a poza tym z konta root nie możesz ?)


2006-04-26 23:07:25 gelon napisał:

> mam 2 mandrivy na kompie (oszczędźci esobie komentarzy na ten temat..). całkowice samodzielne,
 > na osobnych partycjach, nawet na osobnych dyskach
 >
 > po zainstalowaniu drugiej mandrivy nie wiem jak dostać się do home tej pierwszej..(miałem tam
 > jakieś pierdoły i chciałbym je zobaczyć)
 > z góry dziękuję

gelon

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-26, 23:44:04 »
2006-04-26 23:18:45 lamaglama napisał:

> zdaje się musisz mieć tak samo skonfigurowanych użytkowników  i grupy w systemie - takie same
 > identyfikatory uid i gid w /etc/passwd  (a poza tym z konta root nie możesz ?)
 

1. zainstalowałem kompletnie nowy system na innej partycji
2. nowe lilo pokazuje ładnie dyski windowsa ale nie pokazuje mi starego systemu
3. czy to coś da jak wprowadzę takich    samych użytkowników w nowym systemie?
4. konto root pozwala mi działać tylko w nowym systemie
5. może da się jakoś zamontować starą partycję home w nowym systemie, tak żeby można było tam zajrzeć

lamaglama

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-27, 00:07:35 »
to nie probowałeś tego jeszcze montować ;] ....

sprawdź jakie masz tam partycje  na tamtym dysku , np. jeśli dysk ze starym linuxem to /dev/hda piszesz

fdisk -l /dev/hda

pokaże ci listę partycji, ich numery i rozmiar
wtedy montujesz sobie którąś, do jakiegoś wcześniej stworzonego katalogu np /mnt/hd

mount /dev/hda2 /mnt/hd

zrób to na początek z roota, jak się uda to zainteresuj się :

1) etc/fstab (montowanie przy starcie systemu, nadanie użytkownikom praw do czytania / zapisu /montowania )

2) man mount (opcje montowania poszczególnych systemów plików)


2006-04-26 23:44:04 gelon napisał:

> 2006-04-26 23:18:45 lamaglama napisał:
 >
 > > zdaje się musisz mieć tak samo skonfigurowanych użytkowników  i grupy w systemie - takie
 > same
 >  > identyfikatory uid i gid w /etc/passwd  (a poza tym z konta root nie możesz ?)
 >  
 >
 > 1. zainstalowałem kompletnie nowy system na innej partycji
 > 2. nowe lilo pokazuje ładnie dyski windowsa ale nie pokazuje mi starego systemu
 > 3. czy to coś da jak wprowadzę takich    samych użytkowników w nowym systemie?
 > 4. konto root pozwala mi działać tylko w nowym systemie
 > 5. może da się jakoś zamontować starą partycję home w nowym systemie, tak żeby można było tam
 > zajrzeć

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-27, 00:15:32 »
chcę dostać się do home...

to sie nadaje do działu humor, ciekawostki.
Gratuluję poczucia humoru :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

gelon

  • Gość
chcę dostać się do home
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-04-27, 15:37:19 »
> to sie nadaje do działu humor, ciekawostki.
 > Gratuluję poczucia humoru :-)
 >
no dziękuję, problem się rozwiązał dość drastycznie...poświęciłem pierdoły i mam już jeden home...:)
miałem mandrivę i686 i wstawiłem w to miejsce mandrivę  x86_64, że nuiby pod mój procesor....nic się praktycznie nie zmieniło, poza tym że nie wykrył mi karty telewizyjnej i w amarok nie da się korzystać z xine engine