Nowe posty

Autor Wątek: Problem z dostepem ido neta:(  (Przeczytany 1850 razy)

Inferno3031

  • Gość
Problem z dostepem ido neta:(
« dnia: 2006-04-23, 10:14:21 »
Witam
Mam zainstalowanego Aurox\\'a 9.2 i niestety nie umiem skonfigurowac na nim internetu z kablówki. Mam modem Thompson TCM 390 podłączony do USB. Mógłby mi ktoś dość dokładnie wytłumaczyć jak skonfigurowac ten zestaw na linuxie? Z góry dziękuje za odpowiedź
ps. Przeszukałem dokładnie forum przed napisaniem tego wątku i nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc...

kmp

  • Gość
Problem z dostepem ido neta:(
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-23, 11:45:39 »
2006-04-23 10:14:21 Inferno3031 napisał:

> Witam
 > Mam zainstalowanego Aurox\\'a 9.2 i niestety nie umiem skonfigurowac na nim internetu z kablówki.
 > Mam modem Thompson TCM 390 podłączony do USB. Mógłby mi ktoś dość dokładnie wytłumaczyć jak
 > skonfigurowac ten zestaw na linuxie? Z góry dziękuje za odpowiedź
 > ps. Przeszukałem dokładnie forum przed napisaniem tego wątku i nie znalazłem nic co mogło by mi
 > pomóc...

Na stronie: http://www.primacom.de/portal/modems.php?aktion=thomson390&ESSID=e5da7c29aa97b3f2202b3eb4f72c8d93

pisza, ze:
\\"Die Verbindung über den Netzwerkansschluss des Kabelmodems kann mit jedem Windows, Macintosh, oder Linux/UNIX Computer hergestellt werden. Der Computer muss über eine 10Base-T oder eine 10/100Base-T Netzwerkkarte verfügen. (Bei Windows® 95, Linux/UNIX und Macintosh Computern kann das Kabelmodem NUR über die Netzwerkverbindung angeschlossen werden!)\\"

czyli:..w Windows® 95, Linux/UNIX i Macintosh komputer mozna do modemu podlaczyc TYLKO za pomoca kabla sieciowego...



darnock

  • Gość
Problem z dostepem ido neta:(
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-23, 02:42:51 »
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa. Mam zainstalowanego Suse v 10
Niestety po "normalnym" a nie "bezpiecznym" (safe mode)  uruchomieniu systemu, nie moge kozystac z internetu ani sieci lan... Po prostu firefox a i tak samo konqeror wywala ze "Nie mozna wyswietlic strony; Blad serwra", czy jakos tak... Nie wiem co mam robic. Bardzo prosze o pomoc dla "newbie"... nikt w koncu nie jest urodzonym linuxiazem, trzeba pytac... Pozdrawiam i dziekuje za odpoiedzi.

jk33

  • Gość
Problem z dostepem ido neta:(
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-23, 13:37:20 »
Fajnie byłoby wiedziec jaki to błąd

Mowisz, że jak uruchomisz w trybie bezpiecznym (failsafe, czy jak tam
on sie zwie) to działa, tak?
Może przy wlączaniu tego trybu nie jest uruchamiany firewall..
Sprawdź konfigurację firewalla, czy przypadkiem nie blokuje połączeń.