Nowe posty

Autor Wątek: OpenOffice a MicrosoftOffice  (Przeczytany 6594 razy)

mspider

  • Gość
OpenOffice a MicrosoftOffice
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-04-22, 20:11:12 »
2006-04-22 14:20:32 capsel napisał:

> 2006-04-22 11:01:24 mspider napisał:
 >
 > > Mam problem dotyczący kompatybilności tych dwoch pakietów, a dokladniej to baz danych,
 > czyli
 >  > Base w OpenOffice i Acces w MS. Chce otworzyc bazke stworzona w Accesie i wyskakuje mi
 > cos
 >  > takiego (w Base):
 >  >
 >  > Nie udało się nawiązać połączenia ze źródłem danych.
 >  > Nie udało się nawiązać połączenia z zewnetrznym źródłem danych. Wystąpił nieznany błąd.
 >  > Prawdopodobnie sterownik jest wadliwy.
 >  >
 >  > Czy nie da sie nic z tym zrobic?
 >  > I czy jak zrobie jakas bazke w OpenOffisie to tez jej nie otworze w Accesie??
 > sa programy do przerabiania Accessowych na mysql...
 > i chyba wlasciwie tyle da sie z tym zrobic
 >
 > program to chyba mdb2mysql albo jakos tak - jakies kombinacje nazw wprowadz i na google
 > znajdziesz na pewno troche. na sf.net jest jakis projekt ale nie pamietam co tam dokladnie
 > napisali i gdzie dokladnie to jest - na pewno tam jest.
 >
 > proponuje porzucic msaccess (jesli jeszcze o tym nie pomyslales) i przezucic sie na cos
 > bardziej przenosnego - na przyklad mysql+php, mysql+openoffice, openbase.
 >
 > powodzenia
 >


Ale po co mi taki program skoro OpenOffice powinien obslugiwac pliki Accessa, co wynika z tego ze sa oblugiwane rozszerzenia Accessa:)
a co do porzucenia msAccess to chetnie bym to zrobil tak jak juz to zrobilem z winshitem... ale niestety jestem w studium policealnym na specjalizacji 'systemy zarzadzania bazami danych' i bede musial jeszcze troche sie pomeczyc z accessem zanim wejdziemy do sqla:/ chodzi mi glownie o to czy te dwa pakiety sa kompatybilne bo za tydzien dostane temat pracy zaliczeniowej a niechcialbym na nowo instalowac MsOffica

Lorenzo

  • Gość
OpenOffice a MicrosoftOffice
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-04-22, 20:27:56 »
Cały problem jest w tym, że chłopaki od staroffice'a się nie godzili na obsługe mdb w oo (gdzieś tak słyszałem moge się mylić i nie dam sie zabić za te słowa). OO-base potrafi się połączyć z mdb i dostajesz dostęp do tabel bazy. Kwerendy i formularze to juz niestety inna bajka - są konwertery i programy to obsługujące (w sumie wszytsko się rozbija o msJet'a i odbc) ale u mnie to jakoś nie chulało (prawdopodobnie przez moją głupotę).

P.S. Przez crossofice'a chodzi ślicznie i da się odpalić przez wine'a