Nowe posty

Autor Wątek: Problem z partycją /home.  (Przeczytany 2607 razy)

Teom

  • Gość
Problem z partycją /home.
« dnia: 2006-04-22, 21:55:53 »
Jak w temacie.

Jak to zrobić?

Piszę programi pod vim\\'em w fortranie sobie.... i hurtowo zamieniam zmienne   :%s/zmienna_pierwsza/zmienna_druga   na co vim mi podświetla to co zamieniłem....   trochę to rozprasza

W jaki sposób zlikwidować to podświetlenie?


pozdrawiam

Teom

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-22, 22:03:57 »
W bardzo prosty :DD

Kazać vim\\'owi zamienić wyrażenie którego nie ma w tekście :DD
Może mało elegancko ale skutecznie.
Dopiero teraz na to wpadłem.

szymon.janus

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-24, 11:20:12 »
2006-04-22 21:55:53 Teom napisał:

> Jak w temacie.
 >
 > Jak to zrobić?
 >
 > Piszę programi pod vim\\'em w fortranie sobie.... i hurtowo zamieniam zmienne  
 > :%s/zmienna_pierwsza/zmienna_druga   na co vim mi podświetla to co zamieniłem....   trochę to
 > rozprasza
 >
 > W jaki sposób zlikwidować to podświetlenie?
 
:nohl

--
Szymon Janus
Akademia Linuksa - http://akademia.linuksa.pl

Messerschmitt

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-22, 16:52:49 »
mam problem z tą partycją.
Chodzi mi o to, że przyznałem jej 19 giga z mojego dysku, natomiast gdy do niej wejdę i chcę sprawdzić jej rozmiar, pokazuje mi, że ma 2,9 giga.
jest to uciążliwe, ponieważ gdy chcę coś dodać do katalogu, czy np. zainstalowac nową grę na cedegę, wywala mi komunikat o braku miejsca. Czy mógłby spróbować mi ktoś pomóc?

Lorenzo

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-22, 18:14:35 »
Co mówią
fdisk -l
df -h

Jaki masz system plików i czy przy zakładaniu partycji ustawiałeś jakiś obszar zarezerwowany dla root'a?

piotrek22

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-22, 18:17:38 »
2006-04-22 16:52:49 Messerschmitt napisał:

> mam problem z tą partycją.
 > Chodzi mi o to, że przyznałem jej 19 giga z mojego dysku, natomiast gdy do niej wejdę i chcę
 > sprawdzić jej rozmiar, pokazuje mi, że ma 2,9 giga.
 > jest to uciążliwe, ponieważ gdy chcę coś dodać do katalogu, czy np. zainstalowac nową grę na
 > cedegę, wywala mi komunikat o braku miejsca. Czy mógłby spróbować mi ktoś pomóc?

Chyba najpierw sprawdzić musisz sprawdzić co się stało z tym dyskiem?
Rozmiar całkowity, jaki jest podział, gdzie się podziało to 16G?
A potem można myśleć co z tym zrobić.

Messerschmitt

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-23, 09:43:08 »
Jest to partycja /home, która posiada według narzędzia do partycjonowania 19 giga, 50% używane!
Journalised FS ext3 - taki rodzaj.
Rotowi specjalnie chyba nic nie pzydzielałem, przy instalacji czy późniejszym exploatowaniu komputera nie bawiłem się z dyskami. Ten problem wyeszedł na jaw dopiero wtedy, gdy zostało mi 500 mb przestrzeni i Diablo 2 LoD nie chciało się zainstalować. Również gdy ściągam dane z DC++ wyskakuje komunikat o braku miejsca, oraz przy innych operacjach dyskowych.

Messerschmitt

  • Gość
Problem z partycją /home.
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-23, 09:46:32 »
2006-04-23 09:43:08 Messerschmitt napisał:

> Jest to partycja /home, która posiada według narzędzia do partycjonowania 19 giga, 50% używane!
 >
 > Journalised FS ext3 - taki rodzaj.
 > Rotowi specjalnie chyba nic nie pzydzielałem, przy instalacji czy późniejszym exploatowaniu
 > komputera nie bawiłem się z dyskami. Ten problem wyeszedł na jaw dopiero wtedy, gdy zostało mi
 > 500 mb przestrzeni i Diablo 2 LoD nie chciało się zainstalować. Również gdy ściągam dane z DC++
 > wyskakuje komunikat o braku miejsca, oraz przy innych operacjach dyskowych.

Aha, i jeszcze dzięki poleceniu df -h pokazuje mi, że ma te 2 giga a nie 19, a na konfiguracji kompupetra pokazuje inaczej :( .