Sprzęt > Monitory

monitor out off frequency

(1/4) > >>

Struthio:
witam
mam problem co jakis czas na komputerze robi mi się \\"Kernel Panic\\" na ekranie wyswietla informacje o błędzie i komputer wisi .. czy można zrobic i jesli tak to jak. . żeby zamiast wieszać się komputer robil reboot ?
informacje o błędzie i tak mam zapisane w logach ...

Maciek_Rutecki:
2006-04-22 16:40:31 Struthio napisał:

> witam
 > mam problem co jakis czas na komputerze robi mi się \\"Kernel Panic\\" na ekranie
 > wyswietla informacje o błędzie i komputer wisi .. czy można zrobic i jesli tak to jak. . żeby
 > zamiast wieszać się komputer robil reboot ?
 > informacje o błędzie i tak mam zapisane w logach ...

A nie lepiej zrobić tak aby nie było kernel panic?

--
Maciek

flak:
2006-04-22 16:40:31 Struthio napisał:

> witam
 > mam problem co jakis czas na komputerze robi mi się \\"Kernel Panic\\" na ekranie
 > wyswietla informacje o błędzie i komputer wisi .. czy można zrobic i jesli tak to jak. . żeby
 > zamiast wieszać się komputer robil reboot ?
 > informacje o błędzie i tak mam zapisane w logach ...

Rety ja pracowałem 3 lata bezproblemowo puki nie przeniosłem systemu na przedpremierową wersję Reiser4 (2.6.5-rc2+Reiser4 version 0.5) i wtedy dopiero miałem pierwszy raz \\"Segmental Fault\\". A tu facet ma Kernel Panic \\"co jakiś czas\\". Jesteś ricerem, developerem czy testerem?

urbano222:
witam .. mam problem z monitorem z karta graficzna lub z konfiguracja X :/
wersja jadra 2.6.11

otóż po po instalacji  ATI 9000 drivery ze stronki producenta przy reboocie monitor gasnei i pojawia sie out off frequency chociaz w  XF86Config-4 wartosci vertical mam ustawione poprawiene:
Section "Monitor"
   Identifier   "Generic Monitor"
   HorizSync    30.0 - 70.0
   VertRefresh  50.0 - 160.0
   Option       "DPMS"
EndSection

gdy chce wylaczyc komputer pojaiwa sie ten sam komunikat a komputer sie nie wylacza a gdy chce przelogowac uzytkownika wracajac do gdm pojawia mi sie szaraz plansza i juz nic nie moge zrobic :(

po instalacji steriownikow piszac aticonfig --initial wyswietla ze korzysta wlasnie z XF86Config-4

dodam jeszcze ze z tym samym configiem na jadrze 2.6.15 dziala wszytko dobrze nie moge go jednak uzywac bo nie moge tam skonfigurowac mojej radiowki :/

z gory dziekuje za odpowiedzi..

piotrek22:
2006-04-22 12:22:28 urbano222 napisał:

> witam .. mam problem z monitorem z karta graficzna lub z konfiguracja X :/
 > wersja jadra 2.6.11
 >
 > otóż po po instalacji  ATI 9000 drivery ze stronki producenta przy reboocie monitor gasnei i
 > pojawia sie out off frequency chociaz w  XF86Config-4 wartosci vertical mam ustawione
 > poprawiene:
 > Section "Monitor"
 >    Identifier   "Generic Monitor"
 >    HorizSync    30.0 - 70.0
 >    VertRefresh  50.0 - 160.0
 >    Option       "DPMS"
 > EndSection
 >
 > gdy chce wylaczyc komputer pojaiwa sie ten sam komunikat a komputer sie nie wylacza a gdy chce
 > przelogowac uzytkownika wracajac do gdm pojawia mi sie szaraz plansza i juz nic nie moge zrobic
 > :(
 >
 > po instalacji steriownikow piszac aticonfig --initial wyswietla ze korzysta wlasnie z
 > XF86Config-4
 >
 > dodam jeszcze ze z tym samym configiem na jadrze 2.6.15 dziala wszytko dobrze nie moge go
 > jednak uzywac bo nie moge tam skonfigurowac mojej radiowki :/
 >
 > z gory dziekuje za odpowiedzi..
 >


Ustawienia Xserwera -dla większości dystrybucji- są zawarte w pliku xorg.conf w katalogu /etc/X11. Jeśli uważasz, że wartości w XF86Conf-4 są poprawne to możesz je tam przepisać. Zobacz też czy nie powstał backup po poprzedniej działającej instalacji. Myślę, że śmiało mógłbyś go użyć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej