Nowe posty

Autor Wątek: Wydobycie danych w lini komend  (Przeczytany 3762 razy)

mspider

  • Gość
Wydobycie danych w lini komend
« dnia: 2006-04-08, 13:12:45 »
Witam. Na pocztaek kilka slow wyjasnienia. Mam karte sieciowa Realtek RTL 8139. W sieci sa dwa kompy a dokladniej rzecz ujmujac to ojciec kupil jakis czas temu router zeby mozna bylo korzystac z noestarady na dwoch kompach jednoczesnie (ASMAX AR 804u). Na kompie z windowsem net dziala bez zarzutow, jak ja mialem win XP tez bylo dobrze. Pare dni temu zainstalowalem Mandrive 2006 Free i tu sie zaczely moje problemy.. Zauwazylem ze przy dluzszej bezczynnosci sieci, jak nie korzystam dluzej z neta (np. jak ogladam film), trace polaczenie z siecia :/ Polaczenie skonfigurowalem przez siec lokalna z recznie przypisanym adresem IP i maska. Myslalem juz o jakims programie do podtrzymywania polaczenia ale niewiem skad to wziac. A moze mozna to naprawic w jakis inny sposob?

szogunek

  • Gość
Wydobycie danych w lini komend
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-18, 00:29:09 »
2006-04-08 13:12:45 mspider napisał:

> Witam. Na pocztaek kilka slow wyjasnienia. Mam karte sieciowa Realtek RTL 8139. W sieci sa dwa
 > kompy a dokladniej rzecz ujmujac to ojciec kupil jakis czas temu router zeby mozna bylo
 > korzystac z noestarady na dwoch kompach jednoczesnie (ASMAX AR 804u). Na kompie z windowsem net
 > dziala bez zarzutow, jak ja mialem win XP tez bylo dobrze. Pare dni temu zainstalowalem Mandrive
 > 2006 Free i tu sie zaczely moje problemy.. Zauwazylem ze przy dluzszej bezczynnosci sieci, jak
 > nie korzystam dluzej z neta (np. jak ogladam film), trace polaczenie z siecia :/ Polaczenie
 > skonfigurowalem przez siec lokalna z recznie przypisanym adresem IP i maska. Myslalem juz o
 > jakims programie do podtrzymywania polaczenia ale niewiem skad to wziac. A moze mozna to
 > naprawic w jakis inny sposob?
router napewno ma funkcje DHCP szukasz tez programu do podtrzymywania transmisji (DHCP to tez  transmisja) wiec wlacz na routerze DHCP ustal czas na minimum pewno godzina albo pol godziny i na linuxie ustawa adres zeby odbieral z dhcp i po problemie. jezeli przy dluzszym korzystaniu z neta nadal bedzie sie pojawial ten problem wylacz firewall na linuxie i na routerze, wtedy nie powinno byc juz zadnych problemow, po czym sprawdz co sprawia ten problem czy router czy twoj komputer z linuxem.

bochen

  • Gość
Wydobycie danych w lini komend
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-08, 11:42:48 »
Witam
Chciałbym sobie napisac skrypt który by mi pokazywał sredni ping np. do www.wp.pl.
Robie coś takiego:
ping -c 3 www.wp.pl|grep rtt|awk '{print $4}'

w wyniku dostaje:
33.356/44.861/64.078/13.676

i teraz interesuje mnie jak wydobyc druga zmienna tzn 44.861
tzn zeby np. moj skrypt zrzucal cos takiego
"Sredni ping do www.wp.pl wynosi: 44.861"

Pozdrawiam
bochen


bochen

  • Gość
Wydobycie danych w lini komend
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-08, 11:49:18 »
2006-04-08 11:42:48 bochen napisał:

> Witam
 > Chciałbym sobie napisac skrypt który by mi pokazywał sredni ping np. do www.wp.pl.
 > Robie coś takiego:
 > ping -c 3 www.wp.pl|grep rtt|awk '{print $4}'
 >
 > w wyniku dostaje:
 > 33.356/44.861/64.078/13.676
 >
 > i teraz interesuje mnie jak wydobyc druga zmienna tzn 44.861
 > tzn zeby np. moj skrypt zrzucal cos takiego
 > "Sredni ping do www.wp.pl wynosi: 44.861"
 >
 > Pozdrawiam
 > bochen
 >
 >

Sam sobie odpowiedzialem,czytajac poprzedni post :/ jednak z mojej strony nieczytanie POSTOW moglo by wyjsc na zle .

ping -c 3 www.wp.pl|grep rtt|awk '{print $4}'|cut -d"/" -f2-2

Pozdrawiam i przepraszam