Nowe posty

Autor Wątek: Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0  (Przeczytany 349 razy)

i-spy

  • Gość
Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0
« dnia: 2006-04-19, 14:16:11 »
Witam

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem.
Chcialbym skompilowac sobie na nowo kernela pobranego z internetu. Raz juz to robilem ale oczywiscie system wtedy nie dzialal, takze wrocilem do starego.
Moje pytanie brzmi: czy jezeli zaczne kompilowac jadro bez zadnej konfiguracji (czyli jakby na ustawieniach domyslnych/poczatkowych), to czy wtedy system bedzie dzialal?

Czy do poprawnej kompilacji potrzebne sa mi jeszcze jakies inne moduly pobrane z internetu? Mam taka sytuacje ze mam Mandrive 2006, dziala mi wszystko, mam do wszystkiego juz standardowo przez system zainstalowane sterwniki. Czy wlasnie w takim przypadku do kompilacji nowego jadra potrzebne mi jest cos jeszcze, prucz samego zrodla jadra(i jego konfiguracji?) ????

Dziekuje bardzo.
Tomasz Zajac

kmp

  • Gość
Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-19, 14:33:50 »
2006-04-19 14:16:11 i-spy napisał:

> Witam
 >
 > Jestem poczatkujacym uzytkownikiem.
 > Chcialbym skompilowac sobie na nowo kernela pobranego z internetu. Raz juz to robilem ale
 > oczywiscie system wtedy nie dzialal, takze wrocilem do starego.
 > Moje pytanie brzmi: czy jezeli zaczne kompilowac jadro bez zadnej konfiguracji (czyli jakby na
 > ustawieniach domyslnych/poczatkowych), to czy wtedy system bedzie dzialal?
 >
 > Czy do poprawnej kompilacji potrzebne sa mi jeszcze jakies inne moduly pobrane z internetu? Mam
 > taka sytuacje ze mam Mandrive 2006, dziala mi wszystko, mam do wszystkiego juz standardowo przez
 > system zainstalowane sterwniki. Czy wlasnie w takim przypadku do kompilacji nowego jadra
 > potrzebne mi jest cos jeszcze, prucz samego zrodla jadra(i jego konfiguracji?) ????
 >
 > Dziekuje bardzo.
 > Tomasz Zajac

 
Obowiazkowa lektura to np: http://kompilacja_jadra_linuxa_26.xt.pl/
A tak wogole, kompilacja jadra bez zadnej konfiguracji to najglupszy pomysl na jaki mozna wpasc... co chcesz tym osiagnac?
Punktem wyjscia do kompilacji nowego kernel powinien byc raczej dotychczasowy plik konfiguracyjny, do ktorego wprowadzasz odpowiednie poprawki/zmiany.



i-spy

  • Gość
Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-19, 16:00:10 »
2006-04-19 14:33:50 kmp napisał:

> 2006-04-19 14:16:11 i-spy napisał:
 >
 > > Witam
 >  >
 >  > Jestem poczatkujacym uzytkownikiem.
 >  > Chcialbym skompilowac sobie na nowo kernela pobranego z internetu. Raz juz to robilem
 > ale
 >  > oczywiscie system wtedy nie dzialal, takze wrocilem do starego.
 >  > Moje pytanie brzmi: czy jezeli zaczne kompilowac jadro bez zadnej konfiguracji (czyli
 > jakby na
 >  > ustawieniach domyslnych/poczatkowych), to czy wtedy system bedzie dzialal?
 >  >
 >  > Czy do poprawnej kompilacji potrzebne sa mi jeszcze jakies inne moduly pobrane z
 > internetu? Mam
 >  > taka sytuacje ze mam Mandrive 2006, dziala mi wszystko, mam do wszystkiego juz
 > standardowo przez
 >  > system zainstalowane sterwniki. Czy wlasnie w takim przypadku do kompilacji nowego jadra
 >  > potrzebne mi jest cos jeszcze, prucz samego zrodla jadra(i jego konfiguracji?) ????
 >  >
 >  > Dziekuje bardzo.
 >  > Tomasz Zajac
 >
 >  
 > Obowiazkowa lektura to np: http://kompilacja_jadra_linuxa_26.xt.pl/
 > A tak wogole, kompilacja jadra bez zadnej konfiguracji to najglupszy pomysl na jaki mozna
 > wpasc... co chcesz tym osiagnac?
 > Punktem wyjscia do kompilacji nowego kernel powinien byc raczej dotychczasowy plik
 > konfiguracyjny, do ktorego wprowadzasz odpowiednie poprawki/zmiany.
 >
 >
Dziekuje bardzo za linka. Mysle ze bardzo mi pomoze.
Pomysl na kompilacje jadra bez konfiguracji wzial sie z tego gdyz jako poczatkujacy uzytkownik chcialem narazie skompilowac cokolwiek DZIALAJACEGO a dopiero nastepnie wprowadzac zmiany.

Jak mogo dostac sie do konfiguracji tego jadra ktore mam obecnie zainstalowane? do jego zrodel rowniez? w /usr/src/ go chyba nie ma.

piotrek22

  • Gość
Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-19, 17:14:43 »
2006-04-19 16:00:10 i-spy napisał:

> 2006-04-19 14:33:50 kmp napisał:
 >
 > > 2006-04-19 14:16:11 i-spy napisał:
 >  >
 >  > > Witam
 >  >  >
 >  >  > Jestem poczatkujacym uzytkownikiem.
 >  >  > Chcialbym skompilowac sobie na nowo kernela pobranego z internetu. Raz juz to
 > robilem
 >  > ale
 >  >  > oczywiscie system wtedy nie dzialal, takze wrocilem do starego.
 >  >  > Moje pytanie brzmi: czy jezeli zaczne kompilowac jadro bez zadnej konfiguracji
 > (czyli
 >  > jakby na
 >  >  > ustawieniach domyslnych/poczatkowych), to czy wtedy system bedzie dzialal?
 >  >  >
 >  >  > Czy do poprawnej kompilacji potrzebne sa mi jeszcze jakies inne moduly pobrane z
 >  > internetu? Mam
 >  >  > taka sytuacje ze mam Mandrive 2006, dziala mi wszystko, mam do wszystkiego juz
 >  > standardowo przez
 >  >  > system zainstalowane sterwniki. Czy wlasnie w takim przypadku do kompilacji nowego
 > jadra
 >  >  > potrzebne mi jest cos jeszcze, prucz samego zrodla jadra(i jego konfiguracji?)
 > ????
 >  >  >
 >  >  > Dziekuje bardzo.
 >  >  > Tomasz Zajac
 >  >
 >  >  
 >  > Obowiazkowa lektura to np: http://kompilacja_jadra_linuxa_26.xt.pl/
 >  > A tak wogole, kompilacja jadra bez zadnej konfiguracji to najglupszy pomysl na jaki
 > mozna
 >  > wpasc... co chcesz tym osiagnac?
 >  > Punktem wyjscia do kompilacji nowego kernel powinien byc raczej dotychczasowy plik
 >  > konfiguracyjny, do ktorego wprowadzasz odpowiednie poprawki/zmiany.
 >  >
 >  >
 > Dziekuje bardzo za linka. Mysle ze bardzo mi pomoze.
 > Pomysl na kompilacje jadra bez konfiguracji wzial sie z tego gdyz jako poczatkujacy uzytkownik
 > chcialem narazie skompilowac cokolwiek DZIALAJACEGO a dopiero nastepnie wprowadzac zmiany.
 >
 > Jak mogo dostac sie do konfiguracji tego jadra ktore mam obecnie zainstalowane? do jego zrodel
 > rowniez? w /usr/src/ go chyba nie ma.
 >

Jeśli mogę coś doradzić początkującemu, to nie psuj tego co masz, bo o to nietrudno.
Ambicję możesz zaspokoić  instalacją jakiejś trudnej dystrybucji  na innym dysku, bądź partycji, gdzie sobie samodzielnie skompilujesz system.
Tymczasem będziesz miał dostęp do działającego linuxa, którego musisz poznać na tyle żeby zdawać sobie sprawę z tego co robisz.
Samodzielna budowa jądra to dziesiątki pytań, na kŧóre tymczasem nie będziesz potrafił odpowiedzieć.

kmp

  • Gość
Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-19, 17:23:34 »
2006-04-19 16:00:10 i-spy napisał:
 >
 > Jak mogo dostac sie do konfiguracji tego jadra ktore mam obecnie zainstalowane? do jego zrodel
 > rowniez? w /usr/src/ go chyba nie ma.
 >

Aktualny plik konfiguracyjny kernela powinienes miec w /boot/config-2.6.xxx
Kopiujesz go do katalogu z rozpakowanym zrodlem nowego kernela, czyli do /usr/src/zrodlo_nowego_kernela-2.6.x.x....  zmieniajac mu nazwe na  .config (ta kropka przed config jest WAZNA, a co oznacza doczytaj...)


piix

  • Gość
Problem z połączeniem Dialog DSL 256 w Suse 10.0
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-18, 21:09:28 »
Pobrałem z sieci Linux'a Suse 10.0 x86-64 i mam problem z połączeniem z netem. Usługodawca podał stały nr IP, maske, brame i dwa DSN'y.

Sieciówki wykryło poprawnie (model, wszystko się zgadza) modem - oki, plikam w tacce systemowej na kinternet i daje wdzwoń (połącz się) internet śmiga z ok. 15 sekund, a następnie rozłącza się. W rejestrze kinternet miałem coś takiego:

SuSE Meta pppd (smpppd-ifcfg), Version 1.59 on linux.
Status is: disconnected
trying to connect to smpppd
connect to smpppd
Status is: disconnected
Interface is eth0.
Status is: connecting
pppd[0]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
pppd[0]: RP-PPPoE plugin version 3.3 compiled against pppd 2.4.3
pppd[0]: Plugin passwordfd.so loaded.
pppd[0]: Timeout waiting for PADO packets
Timeout Waiting for PADO packets. Check your setup and cables and try again.
pppd[0]: Unable to complete PPPoE Discovery
Status is: disconnected
pppd[0] died: Connection terminated at peer's request (exit code 0)
Jestem początkujący, ale mam już pewne podstawy - wcześniej miałem rok Mandrive, proszę o pomoc!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
to zawartość plików konfiguracyjnych z /etc/sysconfig/network
----------------------------------------------------------------------------------------------
                  ######## plik ifcfg.lo ##########
# Loopback (lo) configuration
IPADDR=127.0.0.1
NETMASK=255.0.0.0
NETWORK=127.0.0.0
BROADCAST=127.255.255.255
STARTMODE=onboot
USERCONTROL=no
    ######### plik ifcfg-eth-id-04_4b_80_80_80_03 ########
BOOTPROTO='static'
BROADCAST=''
IPADDR='87.105.65.70'
MTU=''
NAME='Micro-Star International CK8S Ethernet Controller'
NETMASK='255.255.255.0'
NETWORK=''
REMOTE_IPADDR=''
STARTMODE='auto'
UNIQUE='rBUF.D1rAmMJPqoB'
USERCONTROL='no'
_nm_name='bus-pci-0000:00:05.0'
PREFIXLEN=''
    ######### ifcfg-eth-id-00_11_09_d3_03_1f #############
BOOTPROTO='static'
BROADCAST=''
IPADDR='87.105.65.70'
MTU=''
NAME='Micro-Star International RTL-8169 Gigabit Ethernet'
NETMASK='255.255.255.0'
NETWORK=''
REMOTE_IPADDR=''
STARTMODE='auto'
UNIQUE='JNkJ.8up4iY3ELC8'
USERCONTROL='no'
_nm_name='bus-pci-0000:02:0d.0'
################ ifcfg-dsl1 ########################
BOOTPROTO='none'
DEVICE='eth-id-04:4b:80:80:80:03'
MODEM_IP='10.0.0.138'
NAME='Poczenie DSL'
PPPD_OPTIONS=''
PPPMODE='pppoe'
PROVIDER='provider0'
STARTMODE='manual'
UNIQUE=''
USERCONTROL='yes'
VPIVCI=''
################## ifcfg-dsl0 #######################
BOOTPROTO='none'
DEVICE='eth-id-04:4b:80:80:80:03'
MODEM_IP='10.0.0.138'
NAME='Poczenie DSL'
PPPD_OPTIONS=''
PPPMODE='pppoe'
PROVIDER='provider0'
STARTMODE='auto'
UNIQUE=''
USERCONTROL='yes'
VPIVCI=''
############## dhcp (fragmenty (bez komentarzy) #########
DHCLIENT_SET_HOSTNAME="no"
DHCLIENT_MODIFY_NTP_CONF="no"
DHCLIENT_SET_DOMAINNAME="yes"
DHCLIENT_KEEP_SEARCHLIST="yes"
DHCLIENT_LEASE_TIME=""
DHCLIENT_TIMEOUT="999999"
DHCLIENT_REBOOT_TIMEOUT=""
DHCLIENT_HOSTNAME_OPTION="AUTO"
DHCLIENT_CLIENT_ID=""
DHCLIENT_VENDOR_CLASS_ID=""
DHCLIENT_RELEASE_BEFORE_QUIT="no"
DHCLIENT_SCRIPT_EXE=""
DHCLIENT_ADDITIONAL_OPTIONS=""
DHCLIENT_SLEEP="0"
DHCLIENT_WAIT_AT_BOOT="5"
DHCLIENT_MODIFY_SMB_CONF="yes"
DHCLIENT_MODIFY_RESOLV_CONF="no"
DHCLIENT_SET_HOSTNAME="no"

W Mandrivie którą miałem działało wszystko oki, w knoppix'ie bootowalnym z CD też no i w win xp jak wiadomo działa.
Proszę o w miare skomentowanie to co będę musiał zrobić (chce się czegoś w końcu nauczyć ;]  )