Nowe posty

Autor Wątek: Ciemny obraz przy instalacji  (Przeczytany 2345 razy)

zerofun

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« dnia: 2006-04-20, 15:07:59 »
Witam.

Mam suse 10 i mam taki prboblem ze jak chce odpalić jakić utwór to w xmms nie chce wogóle sie odpalić a jak odpalam w amaroK to leci tylko jeden utwór dalej nie chce kontynuować. sprawdzałem w pluginach wejściowych i jest ustawiony plugin real player.  Jak zmieniam na inny to przestaje wogóle odtwarzać muzyke.
Prosze o pomoc

opioom

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-20, 15:19:15 »
Już było wiele razy na forum. Szukałeś???

Zerknij tu:
http://www.susek.info/suse.php/content/view/433/38/


Batou

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-20, 01:48:04 »
Witam wszystkich i z góry przepraszam jeśli moja wypowiedż Was wkurzy,mam dziwny problem,może niezrozumienie go wynika z mojego całkowitego laictwa a może to problem sprzętu,nie wiem,mój problem przedstawia się następująco,przy instalacji jakiejkolwiek dystrybucji linuxa po wyborze trybu instalacji robi sie ciemny obraz ale monitor sie nie wyłącza,nawet knoppix nie rusza,nie znalazłem jeszcze żadnego forum które by poruszało ten temat lub za słabo szukałem anyway jeśli możecie to pomóżcie,dziękuję za poświęconą mi uwagę i ewentualne rady.

piotrek22

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-20, 12:00:26 »
2006-04-20 01:48:04 Batou napisał:

> Witam wszystkich i z góry przepraszam jeśli moja wypowiedż Was wkurzy,mam dziwny problem,może
 > niezrozumienie go wynika z mojego całkowitego laictwa a może to problem sprzętu,nie wiem,mój
 > problem przedstawia się następująco,przy instalacji jakiejkolwiek dystrybucji linuxa po wyborze
 > trybu instalacji robi sie ciemny obraz ale monitor sie nie wyłącza,nawet knoppix nie rusza,nie
 > znalazłem jeszcze żadnego forum które by poruszało ten temat lub za słabo szukałem anyway jeśli
 > możecie to pomóżcie,dziękuję za poświęconą mi uwagę i ewentualne rady.

Rozumiem, że wypróbowałeś dostępne opcje instalacji np: tryb tekstowy, ekspert
itp? Sprawdziłeś czy inne konsole Ctrl+Alt +F1-F6 coś wyświetlają?

opioom

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-20, 14:02:17 »
A co to za sprzęt. Laptop? To może wypróbuj linux acpi=off

Zbooj

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-21, 09:15:29 »
2006-04-20 14:02:17 opioom napisał:

> A co to za sprzęt. Laptop? To może wypróbuj linux acpi=off
 >

Przy "boot:" przejzyj opcje klawiszami F1, F2 itd
Sprobuj odpalić konsole w normalnej rozdzielczosci bez framebuffera
dla knoppixa chyba tak, ale glowy uciac sobie nie dam ;)
knoppix vga=normal

Batou

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-21, 11:26:00 »
2006-04-20 12:00:26 piotrek22 napisał:
 > Rozumiem, że wypróbowałeś dostępne opcje instalacji np: tryb tekstowy, ekspert
 > itp? Sprawdziłeś czy inne konsole Ctrl+Alt +F1-F6 coś wyświetlają?

Nic nie działało,właśnie wpadł mi w ręce SUSE 10.0,w jakiś dziwny sposób udało sie to zainstalować ale niestety też tylko textowo,teraz mam następny problem,po uruchomieniu okienka nie maja żadnych sensownych oznaczeń ani textu,jedyne co jest to linie,jedne krótsze inne dluższe,tak jakby coś było nie tak z kartą graficzna.

Batou

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-21, 11:28:19 »
2006-04-20 14:02:17 opioom napisał:

> A co to za sprzęt. Laptop? To może wypróbuj linux acpi=off
 >
Nie,to zwykły komputer.

piotrek22

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-21, 16:01:15 »
2006-04-21 11:28:19 Batou napisał:

> 2006-04-20 14:02:17 opioom napisał:
 >
 > > A co to za sprzęt. Laptop? To może wypróbuj linux acpi=off
 >  >
 > Nie,to zwykły komputer.

Skoro masz już chodzący system, to uruchom Yasta z konsoli, ( coś tam było z wielkością liter w nazwie, nie pamiętam YAst, czy YaST) i spróbuj ustawić Xserwer - tam napewno jest możliwość wypróbowania serwera przed instalacją .
Jeśli nie będzie dokładnie twojej karty graficznej to odpal generic z tej serii, możesz też wcześniej sprawdzić chipset i jakie karty go wykorzystują. Zacznij od niskich wartości częstotliwości odświeżania i głębi kolorów. Jak osiągniesz opitmum to zakończ. Na pewno jakiś Xserwer uruchomisz.

de_laurent

  • Gość
Ciemny obraz przy instalacji
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-21, 19:14:45 »
Mozesz tez sprobowac wcisnac kilka razy + trzymajac jednoczesnie wcisniete ctrl i alt. Zmienia to rozdzielczosc z jaka wyswietlany jest obraz. Na pewno masz zle ustawione odswiezanie i/lub rozdzielczosc...