Nowe posty

Autor Wątek: kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki  (Przeczytany 4420 razy)

gbudny

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« dnia: 2006-04-15, 23:43:40 »
Witam

Zainstalowałęm najnowsze steryz strony nvidia na nowym kernelu 2.6.16-1-k7
i wszystko by było fajnie gdyby nie jedna rzecz że po restarcie komputera mam tylko czarny ekran i nic sie nie dzięję. Zebym mógł grać muszę odinstalować sterowniki i zainstalować je ponownie i dopiero wtedy działają. próbowałęm modprobe nvidia i ładowałem sterownik w modconf oraz dopisywałęm do /etc/modules i dalej to samo.
Czy ktos już spotkał sie z taką systuacją. Moje distro to debian testing. Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi.

cieplik

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-16, 09:04:12 »
Czy są tworzone pliki urządzeń? Jeśli nie, to spróbuj odpalić taki skrypt:

[nvidia-devices.sh]

#!/bin/sh
mknod /dev/nvidiactl c 195 255
for ii in 0 1 2 3 4 5 6 7 ; do
mknod /dev/nvidia$ii c 195 $ii
done
chown root.video /dev/nvidia*
chmod 0660 /dev/nvidia*

kmp

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-17, 02:04:19 »
2006-04-15 23:43:40 gbudny napisał:

> Witam
 >
 > Zainstalowałęm najnowsze steryz strony nvidia na nowym kernelu 2.6.16-1-k7
 > i wszystko by było fajnie gdyby nie jedna rzecz że po restarcie komputera mam tylko czarny
 > ekran i nic sie nie dzięję. Zebym mógł grać muszę odinstalować sterowniki i zainstalować je
 > ponownie i dopiero wtedy działają. próbowałęm modprobe nvidia i ładowałem sterownik w modconf
 > oraz dopisywałęm do /etc/modules i dalej to samo.
 > Czy ktos już spotkał sie z taką systuacją. Moje distro to debian testing. Z góry dzięki za
 > jakieś odpowiedzi.


U mnie identyczny problem wystepowal w zestawieniu: k.2.6.16.5+Xorg7+nvidia8756. Po powrocie do Xorg 6.9 + k. 2.6.16.5 stery 8756 dzialaja bezblednie.

gbudny

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-17, 18:59:32 »
2006-04-17 02:04:19 kmp napisał:

> 2006-04-15 23:43:40 gbudny napisał:
 >
 > > Witam
 >  >
 >  > Zainstalowałęm najnowsze steryz strony nvidia na nowym kernelu 2.6.16-1-k7
 >  > i wszystko by było fajnie gdyby nie jedna rzecz że po restarcie komputera mam tylko
 > czarny
 >  > ekran i nic sie nie dzięję. Zebym mógł grać muszę odinstalować sterowniki i zainstalować
 > je
 >  > ponownie i dopiero wtedy działają. próbowałęm modprobe nvidia i ładowałem sterownik w
 > modconf
 >  > oraz dopisywałęm do /etc/modules i dalej to samo.
 >  > Czy ktos już spotkał sie z taką systuacją. Moje distro to debian testing. Z góry dzięki
 > za
 >  > jakieś odpowiedzi.
 >
 >
 > U mnie identyczny problem wystepowal w zestawieniu: k.2.6.16.5+Xorg7+nvidia8756. Po powrocie do
 > Xorg 6.9 + k. 2.6.16.5 stery 8756 dzialaja bezblednie.
 >

Ja mam x.org w wersji 6.9 i u mnie na tych sterach nie działa. próbowałęm z tym skryptem ale wskazało mi tylko że że pliki nvidiactl i nvidia0 już istnieją. Ludzie pomóżcie proszę przez neo jestem skazany na ten kernel i innego wyjścia nie mam  a bez gier nie przeżyję

kmp

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-17, 20:33:07 »
2006-04-17 18:59:32 gbudny napisał:

 > Ja mam x.org w wersji 6.9 i u mnie na tych sterach nie działa. próbowałęm z tym skryptem ale
 > wskazało mi tylko że że pliki nvidiactl i nvidia0 już istnieją. Ludzie pomóżcie proszę przez
 > neo jestem skazany na ten kernel i innego wyjścia nie mam  a bez gier nie przeżyję


Ostatnio kilkakrotnie znienialem / upgradowalem kernel poczawszy od 2.6.15 przez wszystkie wersje 2.6.16 i ZAWSZE instaluje stery nvidii z pomoca module -assistant, metoda opisana na: http://home.comcast.net/%7Eandrex/Debian-nVidia/installation.html
Rowniez w przypadku ver.8756 zadzialalo bez problemu.

gelon

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-15, 18:30:32 »
właśnie taki mam problem, pod mandrivą, kiedy piszę w okienku dolnym wszystko jest dobrze, gdy wysyłam wiadomość to w oknie rozmowy mam krzaczki, brak niektórych liter, cyfry zamiast liter, przegrzebałem całe kopete zmieniając jakieś wtyczki i włączając wyłączając szyfrowanie, ale nic nie pomaga, gdzie może byc problem?
używam do komunikacji prze gg, kadu działa ok, ale chciałbym używac kopete..:)

gelon

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-03, 13:06:56 »
2006-04-15 18:30:32 gelon napisał:

> właśnie taki mam problem, pod mandrivą, kiedy piszę w okienku dolnym wszystko jest dobrze, gdy
 > wysyłam wiadomość to w oknie rozmowy mam krzaczki, brak niektórych liter, cyfry zamiast liter,
 > przegrzebałem całe kopete zmieniając jakieś wtyczki i włączając wyłączając szyfrowanie, ale nic
 > nie pomaga, gdzie może byc problem?
 > używam do komunikacji prze gg, kadu działa ok, ale chciałbym używac kopete..:)

gelon

  • Gość
kopete w oknie rozmowy wyświetla dziwne znaczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-10-28, 18:12:55 »
próba