Nowe posty

Autor Wątek: uprawnienia...  (Przeczytany 2349 razy)

Rafael_edi

  • Gość
uprawnienia...
« dnia: 2006-04-14, 12:42:26 »
system-config-soundcard nie wykrywa mi zadnej karty dzwiękowej choć przy pierwszym uruchomieniu zaraz po instalacji linuxa wykrywał. po restarcei juz nie.
wpisując alsamixer otrzymuje taki komunikat
alsamixer: function snd_ctl_open failed for default: No such file or directory
co można z tym zrobić?

Rafael_edi

  • Gość
uprawnienia...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-15, 11:12:15 »
zazwyczaj jak uruchmie linuxa to nie mam dzwięku ale raz na jakiś czas zdarzy sie ze go mam o co w tym chodzi czy to jakas ruletka? mam fc5 karte muz. crystal cs4246 moduł snd-cs4236 gdy manualnie załaduje modul to dzwięk chodzi ale bardzo trzeszczy natomiast jak sie komputer uruchomi i zdarzy sie ze dzwięk jest to wtedy dzwięk chodzi czysto. prosze o pomoc

flejtuch

  • Gość
uprawnienia...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-16, 11:20:55 »
2006-04-14 12:42:26 Rafael_edi napisał:

> system-config-soundcard nie wykrywa mi zadnej karty dzwiękowej choć przy pierwszym uruchomieniu
 > zaraz po instalacji linuxa wykrywał. po restarcei juz nie.
 > wpisując alsamixer otrzymuje taki komunikat
 > alsamixer: function snd_ctl_open failed for default: No such file or directory
 > co można z tym zrobić?

Ja akurat mam gentoo i nie zabardzo wiem co to jest \\'system-config-soundcard\\' ale sprubój jako root uruchomić polecenie: alsaconf  i opowiedz co się działo

Rafael_edi

  • Gość
uprawnienia...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-16, 18:04:53 »
nie mam takiego czegos jak alsaconf bo jest system-config-soundcard
ale zainstalowałem taki pakiet alsaconf i nic to nie dało nawet wpisów w modprobe nie zrobiło

Rafael_edi

  • Gość
uprawnienia...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-14, 11:42:42 »
mam dysk windowsa fat 32. jak zrobic abym zwykłym uzytkownikiem mógł usuwać i dodawać pliki z tego dysku? narazie moge to robic tylko z konta root :(

marecki71

  • Gość
uprawnienia...
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-14, 12:34:34 »