Nowe posty

Autor Wątek: Brak dźwięku  (Przeczytany 2331 razy)

gbudny

  • Gość
Brak dźwięku
« dnia: 2006-04-12, 20:56:33 »
Witam

DZiś kupiłem sobie neostradę z modemem sagem i już z 5 godzin siedzę od momentu kiedy wróciłem z pracy próbuję to uruhomić pod debianem testing. Na 2.4 instalka ze źródeł zakończyała się ostrzeżenoiami związanymi z gcc. Na 2.6 cały czas bład przy próbie ładowania modułu lub sukces a połaczenia i tak nadal nie ma. Próbowałęm i ze źródeł i binarków i lipa.
Nie wiem już co mam robić. Może ktoś podać sprawdzony sposób jak zainstalować neo pod debianem 2.4 cczy 2.6-wszystko jedno byle by działało.


pisweb

  • Gość
Brak dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-13, 11:18:13 »
2006-04-12 20:56:33 gbudny napisał:

> Witam
 >
 > DZiś kupiłem sobie neostradę z modemem sagem i już z 5 godzin siedzę od momentu kiedy wróciłem
 > z pracy próbuję to uruhomić pod debianem testing. Na 2.4 instalka ze źródeł zakończyała się
 > ostrzeżenoiami związanymi z gcc. Na 2.6 cały czas bład przy próbie ładowania modułu lub sukces
 > a połaczenia i tak nadal nie ma. Próbowałęm i ze źródeł i binarków i lipa.
 > Nie wiem już co mam robić. Może ktoś podać sprawdzony sposób jak zainstalować neo pod debianem
 > 2.4 cczy 2.6-wszystko jedno byle by działało.
 >
 >

Nie ma sprawy. Jak skoncze konfigurowanie swojej to dam znac. Na razie poleglo na kompilacji eagle-usb 2.3.3 z jajkiem 2.6.16.4, ale dalo sie to obejsc. Wystarczy wywalic \\'.owner = THIS MODULE\\'  i jest O.K.

Zobaczymy co bedzie dalej.

Przeczytaj http://www.fedora.pl/index.php?option=content&task=view&id=132&Itemid=34
moze pomoze.

Pozdrawiam i owocnej pracy
pingwin

Maciek_Rutecki

  • Gość
Brak dźwięku
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-13, 17:14:15 »
2006-04-12 20:56:33 gbudny napisał:

> Witam
 >
 > DZiś kupiłem sobie neostradę z modemem sagem i już z 5 godzin siedzę od momentu kiedy wróciłem
 > z pracy próbuję to uruhomić pod debianem testing. Na 2.4 instalka ze źródeł zakończyała się
 > ostrzeżenoiami związanymi z gcc. Na 2.6 cały czas bład przy próbie ładowania modułu lub sukces
 > a połaczenia i tak nadal nie ma. Próbowałęm i ze źródeł i binarków i lipa.
 > Nie wiem już co mam robić. Może ktoś podać sprawdzony sposób jak zainstalować neo pod debianem
 > 2.4 cczy 2.6-wszystko jedno byle by działało.
 >
 >

http://jakilinux.org/pierwsze-kroki/internet

--
Maciek

gbudny

  • Gość
Brak dźwięku
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-14, 20:33:07 »
2006-04-13 17:14:15 Maciek_Rutecki napisał:

> 2006-04-12 20:56:33 gbudny napisał:
 >
 > > Witam
 >  >
 >  > DZiś kupiłem sobie neostradę z modemem sagem i już z 5 godzin siedzę od momentu kiedy
 > wróciłem
 >  > z pracy próbuję to uruhomić pod debianem testing. Na 2.4 instalka ze źródeł zakończyała
 > się
 >  > ostrzeżenoiami związanymi z gcc. Na 2.6 cały czas bład przy próbie ładowania modułu lub
 > sukces
 >  > a połaczenia i tak nadal nie ma. Próbowałęm i ze źródeł i binarków i lipa.
 >  > Nie wiem już co mam robić. Może ktoś podać sprawdzony sposób jak zainstalować neo pod
 > debianem
 >  > 2.4 cczy 2.6-wszystko jedno byle by działało.
 >  >
 >  >
 >
 > http://jakilinux.org/pierwsze-kroki/internet
 >
 > --


Dobra udało mi się uruchomić neo

Skorzystałęm z najnowszego kernela z debian unstable i kernel headers.
Potem robiłem zgodnie z instrukcją

http://www.fedora.pl/index.php?option=content&task=view&id=132& Itemid=34

Niestety po restarcie komputera wszystko znika i znowu muszę sie logować jako root
i wpisać

modprobe pppoatm
pppd call ueagle-atm


następnie w kde centrum sterowania muszę wpisać w ustawienia sieci

194.204.152.34
217.98.63.164

niestety po wpisaniu coś pisze żebym najpierw wisał alias -ale nie wiem o chodzi wieć nic nie wpisuję. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu





piotrek22

  • Gość
Brak dźwięku
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-15, 19:02:26 »
1. zamiast modprobe użyj insmod .... . Po restarcie moduł powinien działać.

2. Nie chce mi się zgadywać, czy masz stałe ip, i co znaczą adresy które podajesz, ale na pewno musisz je wpisać do odpowiednich plików konfiguracyjnych.

3. Utwórz sobie ikonkę na pulpicie, ze skrótem do pliku w katalogu domowym, nazwiesz go jak chcesz.
Przedtem musisz go utworzyć - tekstowy. Napisz w nim:
#!/bin/sh
kdesu -c komenda_ do_ połączenia

Uczyń go wykonywalnym.

Tak zrobiłem, żeby moim dzieciom było łatwiej. Po naciśnięciu na ikonkę, są poproszone o hasło roota, i już są połączone.

TheUsh

  • Gość
Brak dźwięku
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-12, 19:46:36 »
Ehhh... Dzis po probie zrozumienia i uruchomienia DNS'a postanowilem odpoczac, wylaczylem wiec komputer i poszedlem z pieskiem na spacer. W pelni szczesliwy i dotleniony wracam do domku wlaczam komputer, ktory wita mnie niezbyt przyjemnym komunikatem:
FATAL: Error inserting snd_via82xx (/lib/modules/2.6.13.4-grsec/kernel/sound/pci/snd-via82xx.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)

No to odpalam dmesg i szukam wpisow o tym module. Znalazlem to:
snd_via82xx: Unknown parameter `'
snd_via82xx: Unknown parameter `'
snd_via82xx: Unknown parameter `'

KDE tez mowi, ze mu cos niepasuje:
Sound server informational message:
Error while initializing the sound driver:
device /dev/dsp can't be opened (No such file or directory)
The sound server will continue, using the null output device.

Hmmmm... Pomyslalem, ze moze to przy starcie systemu komenda uruchamiajaca ten modul jest "uszkodzona" (czytaj: jakims cudem dopisal sie tam jakis dziwny parametr), wiec postanowilem zaladowac modul recznie:
[root@komp1 dev]# /sbin/modprobe snd_via82xx
FATAL: Error inserting snd_via82xx (/lib/modules/2.6.13.4-grsec/kernel/sound/pci/snd-via82xx.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)

Pomyslalem jeszcze, ze zmiana nazwy domeny (ktora to wykonalem przed awaria) z localdomain na inna miala cos z tym wspolnego, ale powrot do wczesniejszej nazwy tez nic nie dal w sprawie zaniku dzwieku :(

Wie ktos moze co jest grane? :(

Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------------
Distro: Fedora Core 4 || Karta dzwiekowa: zintegrowana AC97

TheUsh

  • Gość
Brak dźwięku
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-12, 20:33:32 »
Zmiana kernela na starszy rozwiazala problem... Czeka mnie chyba kompilacja jakiegos nowszego jajka :/