Nowe posty

xx Problem z Linux Lite po instalacji (1)
Dzisiaj o 15:19:31
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: problemy  (Przeczytany 5850 razy)

prawdapunk

  • Gość
problemy
« dnia: 2005-05-18, 17:36:51 »
I znowu mam problem z internetem pod Linuxem
Tylko w tym wypadku jest to nieco dziwne Confused , otóż w poprzednich wersjach mandrak\\'a internet działał mi w zasadzie bezbłędnie i bezproblemowo, wystarczyło włączyć podczas instalacji usługę hotplug i wsio, internet miałem od razu.
Natomiast z LE 2005 tak nie jest, zainstalowałem, skonfigurowałem, włączyłem usługę hotplug i faktycznie podczas startu system rozpoznaje kartę sieciową, łączenie się przez usb, pisze, że eth0 i eth1 jest \\"okey\\" doszło do końca i modem się z restartował Mad i to samo co ostatnio.
Tylko tym razem, jako że o mandarynie mam juz jakieś tam pojęcie Cool , po wyłączałem wadliwe według mnie usługi, wyłączyłem dnsowanie uruchomiłem komputer ponownie i modem się nie zrestartował Idea znowu eth1 i 0 jest okey, lecz system nie może połączyć sie z internetem(a zostawiłem domyślny lan w ustawieniach potem stworzyłem jeszcze jedno kablówkowe połączenie i to samo).
Mogę powiedzieć tylko, że bawiłem sie już sporo w ustawieniach zarówno sieciowyh jak i usług(teraz mam np. włączony hotplug idnsowaniei nie restartuje się modem Confused )
Proszę was o poradę
Posiadam Kartę sieciową Ria Via 85(czy jakoś tak, zintgrowana z płytą główna Mewrcury) mam modem Terrayon a modem połączony z kompem za pomocą kabla usb
Pozdrawiam

xadmi

  • Gość
problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-18, 20:43:25 »
2005-05-18 17:36:51 prawdapunk napisał:

> I znowu mam problem z internetem pod Linuxem
 > Tylko w tym wypadku jest to nieco dziwne Confused , otóż w poprzednich wersjach mandrak\\'a
 > internet działał mi w zasadzie bezbłędnie i bezproblemowo, wystarczyło włączyć podczas
 > instalacji usługę hotplug i wsio, internet miałem od razu.
 > Natomiast z LE 2005 tak nie jest, zainstalowałem, skonfigurowałem, włączyłem usługę hotplug i
 > faktycznie podczas startu system rozpoznaje kartę sieciową, łączenie się przez usb, pisze, że
 > eth0 i eth1 jest \\"okey\\" doszło do końca i modem się z restartował Mad i to samo co
 > ostatnio.
 > Tylko tym razem, jako że o mandarynie mam juz jakieś tam pojęcie Cool , po wyłączałem wadliwe
 > według mnie usługi, wyłączyłem dnsowanie uruchomiłem komputer ponownie i modem się nie
 > zrestartował Idea znowu eth1 i 0 jest okey, lecz system nie może połączyć sie z internetem(a
 > zostawiłem domyślny lan w ustawieniach potem stworzyłem jeszcze jedno kablówkowe połączenie i
 > to samo).
 > Mogę powiedzieć tylko, że bawiłem sie już sporo w ustawieniach zarówno sieciowyh jak i
 > usług(teraz mam np. włączony hotplug idnsowaniei nie restartuje się modem Confused )
 > Proszę was o poradę
 > Posiadam Kartę sieciową Ria Via 85(czy jakoś tak, zintgrowana z płytą główna Mewrcury) mam
 > modem Terrayon a modem połączony z kompem za pomocą kabla usb
 > Pozdrawiam
 

    Podłącz modem pod sieciówkę a nie usb , w ustawieniach daj eth 0  ,  połaczenie przez kablówkę i pójdzie . Po co to usb tego nie rozumiem .

prawdapunk

  • Gość
problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-18, 21:08:56 »
2005-05-18 20:43:25 xadmi napisał:

> 2005-05-18 17:36:51 prawdapunk napisał:
 >
 > > I znowu mam problem z internetem pod Linuxem
 >  > Tylko w tym wypadku jest to nieco dziwne Confused , otóż w poprzednich wersjach
 > mandrak\\'a
 >  > internet działał mi w zasadzie bezbłędnie i bezproblemowo, wystarczyło włączyć podczas
 >  > instalacji usługę hotplug i wsio, internet miałem od razu.
 >  > Natomiast z LE 2005 tak nie jest, zainstalowałem, skonfigurowałem, włączyłem usługę
 > hotplug i
 >  > faktycznie podczas startu system rozpoznaje kartę sieciową, łączenie się przez usb,
 > pisze, że
 >  > eth0 i eth1 jest \\"okey\\" doszło do końca i modem się z restartował Mad i to samo
 > co
 >  > ostatnio.
 >  > Tylko tym razem, jako że o mandarynie mam juz jakieś tam pojęcie Cool , po wyłączałem
 > wadliwe
 >  > według mnie usługi, wyłączyłem dnsowanie uruchomiłem komputer ponownie i modem się nie
 >  > zrestartował Idea znowu eth1 i 0 jest okey, lecz system nie może połączyć sie z
 > internetem(a
 >  > zostawiłem domyślny lan w ustawieniach potem stworzyłem jeszcze jedno kablówkowe
 > połączenie i
 >  > to samo).
 >  > Mogę powiedzieć tylko, że bawiłem sie już sporo w ustawieniach zarówno sieciowyh jak i
 >  > usług(teraz mam np. włączony hotplug idnsowaniei nie restartuje się modem Confused )
 >  > Proszę was o poradę
 >  > Posiadam Kartę sieciową Ria Via 85(czy jakoś tak, zintgrowana z płytą główna Mewrcury)
 > mam
 >  > modem Terrayon a modem połączony z kompem za pomocą kabla usb
 >  > Pozdrawiam
 >  
 >
 >     Podłącz modem pod sieciówkę a nie usb , w ustawieniach daj eth 0  ,  połaczenie przez
 > kablówkę i pójdzie . Po co to usb tego nie rozumiem .


przez sieciówke również nie idzie :/

molas

  • Gość
problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-18, 16:48:49 »
Mam kilka problemów z kartą dźwiękową
zaczną od jej parametrów:

Identyfikacja
Dostawca: ‎Silicon Integrated Systems [SiS]

Opis: ‎SiS7012 PCI Audio Accelerator

Klasa nośnika: ‎MULTIMEDIA_AUDIO

Połączenie
Szyna: ‎PCI

Szyna PCI #: ‎0

Urządzenie PCI #: ‎2

Funkcja PCI #: ‎7

ID producenta: ‎4153

ID urządzenia: ‎28690

ID poddostawcy: ‎6217

ID urządzenia podrzędnego: ‎28690

Sterownik
Moduł: ‎snd-intel8x0

Alternatywne sterowniki: ‎ali5455, i810_audio, nvaudio

^ to są parametry jakie wykryło mi centrum sterowania.
a więc tak:
1) dźwięk jest tylko praktycznie rzecz biorąc nie chce się regulować. (xmms nie reguluje się a jak zejdzie do zera to wycisza się)
2) jak włączyć surround ???

Dobra narazie starczy jak bym coś jeszcze złego zauważył to bede pisał.

Linux Mandrake 10.1 ze świeżymi aktualizacjami (ALSA zainstalowana)


Proszę o pomoc

chmooreck

  • Gość
problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-19, 08:14:58 »
skoro gra, to jest zainstalowany :-)

a regulacji glosnosci dzwieku sprobuj jakims mokserem (alsamixer pod konsola na przyklad)...

chmooreck

  • Gość
problemy
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-19, 08:15:27 »
...mikserem...

fuku

  • Gość
problemy
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-19, 09:09:43 »
jak to nie pomoze !! mozesz uzyc OSS www.opensound.com

Ja mam slacka 10.1 current i uzywam tez OSS i mam karte identyko jak ty