Nowe posty

Autor Wątek: Karta sieciowa wariuje  (Przeczytany 4093 razy)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Karta sieciowa wariuje
« dnia: 2006-04-05, 09:37:56 »
Zmieniłem nieco design forum, mam nadzieję że się spodoba.

Kolejne bolączki, które teraz będą zmieniane:
- podgląd wiadomości
- edycja wiadomości
- emotikony (żart ;>)

pozdrawiam Arek
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

spider

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-05, 09:48:02 »
2006-04-05 09:37:56 A.B. napisał:

> Zmieniłem nieco design forum, mam nadzieję że się spodoba.

fadniej :)

TheUsh

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-05, 15:45:21 »
2006-04-05 09:37:56 A.B. napisał:

> Zmieniłem nieco design forum, mam nadzieję że się spodoba.
 >
 > Kolejne bolączki, które teraz będą zmieniane:
 > - podgląd wiadomości
 > - edycja wiadomości
 > - emotikony (żart ;>)
 >
 > pozdrawiam Arek
 >

Edycja wiadomosci, czyli np. poprawianie bledow w wyslanych juz postach tez? :>

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-05, 16:36:00 »
2006-04-05 15:45:21 ush napisał:

> 2006-04-05 09:37:56 A.B. napisał:
 >
 > > Zmieniłem nieco design forum, mam nadzieję że się spodoba.
 >  >
 >  > Kolejne bolączki, które teraz będą zmieniane:
 >  > - podgląd wiadomości
 >  > - edycja wiadomości
 >  > - emotikony (żart ;>)
 >  >
 >  > pozdrawiam Arek
 >  >
 >
 > Edycja wiadomosci, czyli np. poprawianie bledow w wyslanych juz postach tez? :>

Dokładnie, bo to często się zdarza.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

TheUsh

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-05, 16:52:09 »
2006-04-05 16:36:00 A.B. napisał:

> 2006-04-05 15:45:21 ush napisał:
 >
 >  > Edycja wiadomosci, czyli np. poprawianie bledow w wyslanych juz postach tez? :>
 >
 > Dokładnie, bo to często się zdarza.

To dobrze, ze to zostanie poprawione :] Moze mniej ludzi bedzie narzekac na forum :)

jamjestjuhas

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-05, 00:27:11 »
Jestem uzytkowinikiem Slackware 10.2
pracuje na notebooku Acer 4150 z karta sieciowa
Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller

dostep do internetu mam przez DHCP przez modem Terrayon podlaczony do huba 3Com ktory rozdziela mi sygnał na 2 komputery IPek jest przydzielany na podstawie MAC adresu karty.

problem tkwi w tym ze wchodze do linuxa to diodka na hubie od portu w ktorym jest podlaczony lapek nie zapala sie tak jakby w ogole nie byl podlaczony komputer a w linuxie podczas uruchamiania sie wlacza normalnie. tym samym w ogole nie wchodzi internet.

szukalbym na google ale nie wiem jak o to zapytac :/ jjezeli ktos moglby mi podpowiedziec co musze zrobic by sie polaczyc :> jak daje ifconfig eth0 wyswietla mi poprawnie karte z poprawnym MACiem ale mowie nie widzi jej na switchu i nie przydziela IPka :>

nie wiem moze trzeba zaladowac jakis moduł moze jakas magiczna linuxowa komende o ktorej nie znam wklepac :) kazda pomoc mile widzialana pozdrawiam:) najlepiej w wątku jesli nie to na majla jamjestjuhas1@poczta.onet.pl

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-05, 18:49:26 »
2006-04-05 00:27:11 jamjestjuhas napisał:

> Jestem uzytkowinikiem Slackware 10.2
 > pracuje na notebooku Acer 4150 z karta sieciowa
 > Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller
 >
 > dostep do internetu mam przez DHCP przez modem Terrayon podlaczony do huba 3Com ktory rozdziela
 > mi sygnał na 2 komputery IPek jest przydzielany na podstawie MAC adresu karty.
 >
 > problem tkwi w tym ze wchodze do linuxa to diodka na hubie od portu w ktorym jest podlaczony
 > lapek nie zapala sie tak jakby w ogole nie byl podlaczony komputer a w linuxie podczas
 > uruchamiania sie wlacza normalnie. tym samym w ogole nie wchodzi internet.
 >
 > szukalbym na google ale nie wiem jak o to zapytac :/ jjezeli ktos moglby mi podpowiedziec co
 > musze zrobic by sie polaczyc :> jak daje ifconfig eth0 wyswietla mi poprawnie karte z
 > poprawnym MACiem ale mowie nie widzi jej na switchu i nie przydziela IPka :>
 >
 > nie wiem moze trzeba zaladowac jakis moduł moze jakas magiczna linuxowa komende o ktorej nie
 > znam wklepac :) kazda pomoc mile widzialana pozdrawiam:) najlepiej w wątku jesli nie to na
 > majla jamjestjuhas1@poczta.onet.pl

Nie bardzo wiem jak modem moze sie łączyc z HUB'em... ale zrozumiałem "rozdziela mi sygnał na 2 komputery"... w koncu malo rozumiem (na przyklad istnienia i popularnosci windowsa nie rozumiem).

Tak więc napisz cos wiecej na temat tego co masz, co robisz - jakie distro, czym konfigurowane, jak skonfigurowane, jaka karta sieciowa i z ciekawości jak ten modem łączysz z hubem :)

no i odpal moze jako root
dhcpcd eth0

jamjestjuhas

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-05, 23:03:08 »
jak napisalem mam

Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller to moja karta w lapku

:) modem jest to modem sieci kablowej ktory sie laczy z kompem a w tym wypadku hubem przez port taki jak w sieciowce czyli wtyczke RJ45 :> z kompem przez kabel prosty a z hubem przez crossover :) do huba po to gdyz mam wiecej niz jeden komp podlaczony do neta na tym modemie :> jak mowilem tez IPek jest podawany na podstawie MACa karty przez DHCP z kablowki :)
mam nadzieje ze kolega teraz wiecej rozumie :)

komenta dhcpd eth0 nie "budzi" sieciowki wiec nadal nie swieci sie ona na hubie jako aktywna :/

nie wiem jakim cudem kiedys uruchomilem kompa i net byl :/ jest to swiezo zainstalowany Slackware 10.2 ale wylaczylem go i nadal bylo to samo :) hehe :P głupota :D:D:D:D

nie wiem czy sa jaies komendy na wlaczenie tej sieciowki aby zaczela dzialac albo cos ale skoro komenta ifconfig eth0 wywala mi ze ona istneije i zczytuje mi nawet  MAC to nei wiem o co lotto :)

czy ktos zdoła mi dac sensowna odpowiedz jak spowodowac by magiczne swiatelko na hubie sie zapaliło i sever dhcp przyznal ipka??

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-06, 15:55:30 »
2006-04-05 23:03:08 jamjestjuhas napisał:

> jak napisalem mam
 >
 > Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller to moja karta w lapku
 >
 > :) modem jest to modem sieci kablowej ktory sie laczy z kompem a w tym wypadku hubem przez port
 > taki jak w sieciowce czyli wtyczke RJ45 :> z kompem przez kabel prosty a z hubem przez
 > crossover :) do huba po to gdyz mam wiecej niz jeden komp podlaczony do neta na tym modemie
 > :> jak mowilem tez IPek jest podawany na podstawie MACa karty przez DHCP z kablowki :)
 > mam nadzieje ze kolega teraz wiecej rozumie :)
 >
 > komenta dhcpd eth0 nie "budzi" sieciowki wiec nadal nie swieci sie ona na hubie jako
 > aktywna :/
 >
 > nie wiem jakim cudem kiedys uruchomilem kompa i net byl :/ jest to swiezo zainstalowany
 > Slackware 10.2 ale wylaczylem go i nadal bylo to samo :) hehe :P głupota :D:D:D:D
 >
 > nie wiem czy sa jaies komendy na wlaczenie tej sieciowki aby zaczela dzialac albo cos ale skoro
 > komenta ifconfig eth0 wywala mi ze ona istneije i zczytuje mi nawet  MAC to nei wiem o co lotto
 > :)
 >
 > czy ktos zdoła mi dac sensowna odpowiedz jak spowodowac by magiczne swiatelko na hubie sie
 > zapaliło i sever dhcp przyznal ipka??

W takim razie wygląda to na PPPoE... a z tym nie miałem do czynienia nigdy. Możesz spróbować odpalic pppd... ale nie wiem jak :)
A jak drugi komp sobie radzi z internetem? moze sieciowka sie zepsula, albo gniazdo huba

w sumie nigdy nie widzialem modemu na rj45 wiec nie wiem jak dziala i raczej nie pomoge :|

jamjestjuhas

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-06, 19:43:17 »
to nie jest PPP bo to nie jest zadna neostrada :/ komp na windowsie normalnie chodzi ale w linuxie po prostu jakby sieciowka byla wylaczona :/ nie zadaje pytania o jakies wyszukane techniki konfigurowania neta ani nic bo dhcp sam mi poda ipka ale chce tylko komende ktora mi pozwoli uruchomic sieciowke aby sie zapaliło gniazdko na hubie i server dhcp zapodał mi ipeka bo jak daje ifconfig eth0 to wykrywa sieciowke ale niepolaczona i bez ipka :/

  • Gość
Karta sieciowa wariuje
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-04-06, 20:29:35 »
2006-04-06 19:43:17 jamjestjuhas napisał:

> to nie jest PPP bo to nie jest zadna neostrada :/ komp na windowsie normalnie chodzi ale w
 > linuxie po prostu jakby sieciowka byla wylaczona :/ nie zadaje pytania o jakies wyszukane
 > techniki konfigurowania neta ani nic bo dhcp sam mi poda ipka ale chce tylko komende ktora mi
 > pozwoli uruchomic sieciowke aby sie zapaliło gniazdko na hubie i server dhcp zapodał mi ipeka
 > bo jak daje ifconfig eth0 to wykrywa sieciowke ale niepolaczona i bez ipka :/

To zostaje jeszcze pogrzebać w karcie - mii-tool, ethtool i jeszcze w dmesg zobacz czy karta negocjuje transmisje, ewentualnie dla czego nie. Moze jest tak ze tamten serwer dhcp daje ip tylko jednemu kompowi...
Jak te narzedzia nie pomoga to zostaje jeszcze sprawdzic czy karta dziala...

W sumie nie wiem co moze byc nie tak, a w takich przypadkach najczesciej jakas glupia sprawa/rzecz jest winna. U mnie na przyklad po podlaczeniu monitora do lapka firefox ucina lub dodaje pixelowe linie w tekscie w postach na forum, a zeby to stwierdzic (ze to wina podlaczenia monitora) meczylem sie 3 dni :) Okazuje sie ze podlaczenie monitora powoduje ustawienie 90DPI przy starcie X i to z tym jest problem.

Tak więc proponuje sprawdzić dosłownie wszystko i wszedzie, wszystkie kombinacje i permutacje. Inaczej nie potrafie pomoc.

Trzymam kciuki!