Nowe posty

Autor Wątek: Sterowniki do drukarki  (Przeczytany 2021 razy)

wieza

  • Gość
Sterowniki do drukarki
« dnia: 2006-04-06, 18:32:08 »
Witam. Zainstalowalem sobie jakies program (./configure, make, make install) i potrzebuje sie dowiedziec z jakich  zainstalowany program korzysta z innych shared libraries albo innych programow. Jak to zrobic?


Pytam, bo mam problem z uruchomieniem programu w phpie (fucnkcja exec(\\'comenda\\'). Gdy wywyluje exec(\\'ls\\') dziala bez problemu. Gdy chce wywolac exec(\\'program_zainstalowany\\') to dostaje pusty ekran. Dostalem gdzies wskazowke zeby sprawdzic powiazania tego programu, bo moze korzysta on z zasobow do ktorych nie ma uprawnien uzytownik na ktorym chodzi apache.

  • Gość
Sterowniki do drukarki
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-06, 18:43:09 »
2006-04-06 18:32:08 wieza napisał:

> Witam. Zainstalowalem sobie jakies program (./configure, make, make install) i potrzebuje sie
 > dowiedziec z jakich  zainstalowany program korzysta z innych shared libraries albo innych
 > programow. Jak to zrobic?
 >
 >
 > Pytam, bo mam problem z uruchomieniem programu w phpie (fucnkcja exec(\\'comenda\\'). Gdy wywyluje
 > exec(\\'ls\\') dziala bez problemu. Gdy chce wywolac exec(\\'program_zainstalowany\\') to dostaje pusty
 > ekran. Dostalem gdzies wskazowke zeby sprawdzic powiazania tego programu, bo moze korzysta on z
 > zasobow do ktorych nie ma uprawnien uzytownik na ktorym chodzi apache.

moze ld albo ldd, nie pamietam dokladnie.

wieza

  • Gość
Sterowniki do drukarki
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-06, 19:41:41 »
> moze ld albo ldd, nie pamietam dokladnie.

dzieki,
ldd i nazwa programu

axlinux

  • Gość
Sterowniki do drukarki
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-06, 16:28:34 »
Spotkałem się ostatnio ze sterownikami komercyjnymi do drukarek. Był to pakiet zawierający dość trochę driverów do różnych nowszych printers. Tylko nie wiem jak się on nazywa i skąd go ściągnąć. Czy ktoś wie skąd go zdobyć? Być może w sieci jest ich więcej.

Mam Canon i455.

Proszę o odpowiedź :)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Sterowniki do drukarki
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-06, 19:10:07 »
2006-04-06 16:28:34 axlinux napisał:

> Spotkałem się ostatnio ze sterownikami komercyjnymi do drukarek. Był to pakiet zawierający dość
 > trochę driverów do różnych nowszych printers. Tylko nie wiem jak się on nazywa i skąd go
 > ściągnąć. Czy ktoś wie skąd go zdobyć? Być może w sieci jest ich więcej.
 >
 > Mam Canon i455.
 >
 > Proszę o odpowiedź :)

http://www.turboprint.de/ ?

axlinux

  • Gość
Sterowniki do drukarki
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-06, 21:55:51 »
Dzięki o to mi właśnie chodziło.