Nowe posty

Autor Wątek: nieporozumienie  (Przeczytany 8985 razy)

gornikfan

  • Gość
nieporozumienie
« dnia: 2005-06-19, 22:06:58 »
Witam

Czy istnieje jakies narzedzie, podobne do np. Dreamwaevera Macromedii, ktore pozwala w tworzyc strony WWW w podobnym stylu co w/w program? Chodzi mi o jakies darmowe narzedzie ofkoz.
A tak na marginesie to czy narzedzie Macromedii sa dostepne dla Linuxa?

lynczu

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-19, 23:17:50 »
2005-06-19 22:06:58 gornikfan napisał:

 > Czy istnieje jakies narzedzie, podobne do np. Dreamwaevera Macromedii, ktore pozwala w tworzyc
 > strony WWW w podobnym stylu co w/w program? Chodzi mi o jakies darmowe narzedzie ofkoz.

http://www.google.com/search?q=wysiwyg+linux

 > A tak na marginesie to czy narzedzie Macromedii sa dostepne dla Linuxa?

nie, nie sa dostepne, choc moge sie mylic

bergo

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-19, 23:56:51 »
Graficznym narzędziem jest naprzykład NVU Mozilli.

Co do programów Macromedi to są prace (chyba dwa projekty) napisania flash\\'a na linuxa - jeden się nazywa qflash, a drugi nie pamiętam jak. Oczywiście są to jeszcze wczesne bety i ciut mało są stabilne (o ile się wogóle kompilują).

PS: jedna ma rpm\\'y na suse 9.3 i src.rpm\\'y. Druga tylko src

Pozdrawiam,
Bergo

gornikfan

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-20, 00:03:31 »
dzieki wielkie za odpowiedz

nowicjusz77

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-19, 21:26:51 »
To jakaś pomyłka, zainstalowałem sobie Mandrive i jestem delikatnie ujmując zirytowany. Miała to być legalna alternatywa dla windowsa a jest zabawką dla sfrikowanych informatyków. Nie mam czasu na pisanie w czarnym okienku, a do tego się to sprowadza, no i z czym ten linux jest lepszy??? ani szybciej ani prościej. System ma być utylitarny a nie upierdliwy. Sztuka dla sztuki! nie widzę żadnej przewagi nad windowsem poza ceną.

Maciek_Rutecki

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-19, 21:30:11 »
2005-06-19 21:26:51 nowicjusz77 napisał:

> To jakaś pomyłka, zainstalowałem sobie Mandrive i jestem delikatnie ujmując zirytowany. Miała to
 > być legalna alternatywa dla windowsa a jest zabawką dla sfrikowanych informatyków. Nie mam czasu
 > na pisanie w czarnym okienku, a do tego się to sprowadza, no i z czym ten linux jest lepszy???
 > ani szybciej ani prościej. System ma być utylitarny a nie upierdliwy. Sztuka dla sztuki! nie
 > widzę żadnej przewagi nad windowsem poza ceną.

Zostan przy windowsie i wylacz firewalla, zobaczysz przewage :)

Stilgar

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-19, 21:30:39 »
nie musisz pisac w czarnym okienku, Mandriva ma cala mase konfiguratorow... czarne okienko niektorzy po prostu lubią...

zreszta, nikt nie zmusza do uzywania Linuksa.

nowicjusz77

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-19, 22:17:03 »
2005-06-19 21:30:11 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-06-19 21:26:51 nowicjusz77 napisał:
 >
 > > To jakaś pomyłka, zainstalowałem sobie Mandrive i jestem delikatnie ujmując zirytowany.
 > Miała to
 >  > być legalna alternatywa dla windowsa a jest zabawką dla sfrikowanych informatyków. Nie
 > mam czasu
 >  > na pisanie w czarnym okienku, a do tego się to sprowadza, no i z czym ten linux jest
 > lepszy???
 >  > ani szybciej ani prościej. System ma być utylitarny a nie upierdliwy. Sztuka dla sztuki!
 > nie
 >  > widzę żadnej przewagi nad windowsem poza ceną.
 >
 > Zostan przy windowsie i wylacz firewalla, zobaczysz przewage :)
no wielka przewaga!

nowicjusz77

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-19, 22:17:58 »
2005-06-19 21:30:39 Stilgar napisał:

> nie musisz pisac w czarnym okienku, Mandriva ma cala mase konfiguratorow... czarne okienko
 > niektorzy po prostu lubią...
 >
 > zreszta, nikt nie zmusza do uzywania Linuksa.
nic też nie zachęca..

MichL

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-19, 22:41:09 »
2005-06-19 21:26:51 nowicjusz77 napisał:

> To jakaś pomyłka, zainstalowałem sobie Mandrive i jestem delikatnie ujmując zirytowany. Miała to
 > być legalna alternatywa dla windowsa a jest zabawką dla sfrikowanych informatyków. Nie mam czasu
 > na pisanie w czarnym okienku, a do tego się to sprowadza, no i z czym ten linux jest lepszy???
 > ani szybciej ani prościej. System ma być utylitarny a nie upierdliwy. Sztuka dla sztuki! nie
 > widzę żadnej przewagi nad windowsem poza ceną.

Pogrzeb trochę w systemie, poznaj go, odezwij sie za miesiąc, inaczej będziesz juz piszczał :-). Mandriva akurat ma wszystko pod konfiguratorami graficznymi, jak się na nich poznasz (troche cierpliwości i sprytu...) będziesz pod wrażeniem  :-D

Maciek_Rutecki

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-19, 22:44:57 »
2005-06-19 22:17:58 nowicjusz77 napisał:

 >  > zreszta, nikt nie zmusza do uzywania Linuksa.
 > nic też nie zachęca..

I bardzo dobrze.

Dostajesz system za darmo, uzywasz, albo trudno... Z takim nastawieniem daruj sobie Linuksa/*BSD itp. Pewnie bys chcial pomoc 24/7 (oczywiscie za darmo). Systemy open source sa raczej skierowane dla ludzi o pewnym poziomie ambicji i checi samoksztalcenia.

xadmi

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-19, 22:55:59 »
Z takim nastawieniem natychmiast odinstaluj linuksa , bo jeszcze narobisz sobie kłopotów...( już masz umysłowe...:))

chmooreck

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-06-19, 23:48:37 »
najlepiej wyrzuc oba systemy, zapomnij wszystko, co wiesz o windowsie, zainstaluj oba i potem porownuj...

P.S. Czasem mnie rozwala jak ktos, kto przez dziesiec lat uzywal Windowsa i przychodzi mu zainstalowac Linuksa, napotyka na problem i stwierdza, ze system jest do d, bo nie umie czgos tam zrobic.. podkreslam ON NIE UMIE, nawet nie chce mu sie poszukac i zdobyc potrzebnej wiedzy. Wedlug mnie kazdy nowy system wymaga chociaz minimum poznania zanim bedziemy sie czuc w nim w miare komfortwo...

kwazar

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-06-20, 01:51:03 »
czarne okienko - hi.hi.hi.....

xavery

  • Gość
nieporozumienie
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-06-20, 09:31:31 »
Nie mam czasu
 > na pisanie w czarnym okienku, a do tego się to sprowadza, no i z czym ten linux jest lepszy???

Czekam czasow w ktorych odmóżdżenie społeczne będzie na tyle duże, że klikanie w pismo obrazkowe będzie za trudne i będzie oznaczac stratę czasu:)

 > ani szybciej ani prościej. System ma być utylitarny a nie upierdliwy.

Wypisz wymaluj - Windows:)

Sztuka dla sztuki! nie
 > widzę żadnej przewagi nad windowsem poza ceną.

Linux ma swoje przewagi nad Windowsem ma i swoje wady. To co mamy dzieki Linuksowi to wolność wyboru, czego z kolei nie gwarantuje Windows. Lepiej czujesz sie w Windowsie - pracuj w nim (i plac:) ), chcesz alternatywy - jest pod reka Linux (lub inne systemy).