Oprogramowanie > Narzędzia administracyjne

snort

(1/1)

grafit:
Podczas instalacji FC 3, Mandrake 10.0, Auroxa pojawia mi sie informacja monitora o przekroczeniu zakresu częstotliwości i o złej rozdzielczości. Podczas instalacji instalator rusza, ale problem pojawia sie gdy Anaconda przechodzi w tryb graficzny. Próbowałem w trybie tekstowym (ale problem i tak występuje na dalszym etapie instalacji) i trybie ze zmieniona rozdzielczościa. Co powinienem zmienić podczas instalcji aby uniknąc problemu?

grafit:
Juz działa... Wpisywałem złą rozdzielczość w trybie o zmienionej rozdzielczośći...

michalk:
Witam wszystkich,

Zainstalowałem snorta na gentoo 2005.0 , oczywiscie wczesniej rsync. Nasłuchuje tylko na ppp0 ( neostrada). Pakiety pobiera z libpcap. Mam skonfigurowanege iptables. Jakie są różnice pomiędzy trybem IDS a trybem inline? Jeśli tak, to który tryb lepiej używać w mojej sytuacji?

xavery:
Pakiety pobiera z libpcap. Mam skonfigurowanege iptables. Jakie są różnice pomiędzy
 > trybem IDS a trybem inline? Jeśli tak, to który tryb lepiej używać w mojej sytuacji?

Jak sama dokumentacja mowi, w trybie IDS Snort pobiera pakiety z biblioteki libpcap a w trybie inline z iptables. Tryb ten to po prostu scisla integracja obydwu typow zabezpieczenia pozwalajaca na dokladniejsza i bardziej elastyczna analize pakietow. W zastosowaniach domowo-amatorskich moim zdaniem wystarczy zastosowanie Snorta w trybie IDS. Samo czytanie zalogowanych pakietow i alertow to dosc ciekawe zajęcie:)

michalk:
zastosowanie Snorta w trybie IDS. Samo czytanie
 > zalogowanych pakietow i alertow to dosc ciekawe zajęcie:)

To fakt - po tygodniu od zainstalowania snorta mialem juz ponad 300 skanow ;]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej