Nowe posty

Autor Wątek: Zewnętrzne TCP/IP przez proxy? Jest to możliwe?  (Przeczytany 1524 razy)

lwrzos

  • Gość
Zewnętrzne TCP/IP przez proxy? Jest to możliwe?
« dnia: 2006-04-01, 11:24:49 »
Mam problem nie chce mis sie uruchomic system
podaje komunikat:
logiclal volumes (2) in VolGroup00 no actice

Co zrobic by odzyskac dane sa dwie partycje wirtualne. standardowe ustawienie

renepl

  • Gość
Zewnętrzne TCP/IP przez proxy? Jest to możliwe?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-01, 09:04:29 »
Witam
Dopiero zaczynam z proxy i wchodzę tu na jedną ze stron i patrze że skrypt php wykrywa mi moj prawdziwy zewnetrzy IP 83.XXX.XXX.XXX i pisze obok adres w mojej  wew sieci 192.168.X.XXX

Jak to jest mozliwe mam squida trans proxy
Jak oni mnie widzą czy teraz otrzymałem przez squida coś w stylu zewnetrznego ip(publiczne) bo wiem ze prawdziwe zewnetrzne ip to mam z tpsa i dostalem ich do dsl 8.

Co to naprawde jest ten ip zewnetrzny w proxy?
Bo prawdziwy zewnetrzny to nie jest.

Porszę o info

p.s
A czy ktos wie jaka funkcja jest odpowiedzialna zeby wykryc adres wew.ip przez skrypt php tak jak na stronie www.lasowice.net w prawym dolnym rogu

  • Gość
Zewnętrzne TCP/IP przez proxy? Jest to możliwe?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-02, 12:58:37 »
2006-04-01 09:04:29 renepl napisał:

> Witam
 > Dopiero zaczynam z proxy i wchodzę tu na jedną ze stron i patrze że skrypt php wykrywa mi moj
 > prawdziwy zewnetrzy IP 83.XXX.XXX.XXX i pisze obok adres w mojej  wew sieci 192.168.X.XXX
 >
 > Jak to jest mozliwe mam squida trans proxy
 > Jak oni mnie widzą czy teraz otrzymałem przez squida coś w stylu zewnetrznego ip(publiczne) bo
 > wiem ze prawdziwe zewnetrzne ip to mam z tpsa i dostalem ich do dsl 8.
 >
 > Co to naprawde jest ten ip zewnetrzny w proxy?
 > Bo prawdziwy zewnetrzny to nie jest.
 >
 > Porszę o info
 >
 > p.s
 > A czy ktos wie jaka funkcja jest odpowiedzialna zeby wykryc adres wew.ip przez skrypt php tak
 > jak na stronie www.lasowice.net w prawym dolnym rogu

Afaik Squid ustawia cos takiego jak Forwarded-for i to dzieki temu Cie "wykryli".
Zewnetrzny adres IP ten ip ktory ma komputer-router przez ktory sie laczysz do internetu jesli masz tylko 1 ip zewnetrzny... czyli masz NAT'owanie.

Nie wiem jaka funkcja w PHP jest za to odpowiedzialna ale poszukaj chyba na php.net (nei jestem pewny).
Po dalsze odpowiedzi kieruj sie na strony programow ktore cie interesuja - tam napisali o tym - albo na GOOGLE