Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z uzytkownikami  (Przeczytany 1575 razy)

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« dnia: 2006-03-31, 21:27:08 »
Mam problem z instalacją SUSE.
Ale od początku: ściągnąłem jak trzeba 5 plytek z SUSE i postanowilem zainstalowac. Mam juz XP i chcę mieć go nadal ale linuxa również. No więc zacząłem wszystko jak trzeba, uruchom,ilem z pierwszego dysku, wybralem język. Otworzył się instalator, i jesli dobrze pamietam zaakceptowqalem umowe. Z lewej strony, gdzie pokazane jest co aktualnie instalka robi, strzalka przeszla na sprawdzanie komputera (czy jakos tak, bo nie pamietam doslownie) i pokazywoalo sie po kolei co wykrywa - jakies karty i inne peryferia czy inne takie ( Smile ) i potem strzalka przeskoczyla na \\"strefa czasowa\\". I tu zaczal sie problem. Bo na ekranie głównie szaro, plyta przestala sie krecic a dysk zaczal wykonywac identyczne, powtarzające się zgrzyty (jakby sie zacial??) i to tyle wszystko zawieszone jak ta lala. I tak kilka razy juz. No i mam pytanie czy mozna cos z tym zrobic aby SUSE jednakowoz zainstalowac go i czy to moze byc cos z dyskiem (chyba nie - to nowy w miare Seagate 160GB SATA, a windows na nim śmiga), czy co to w ogole moze byc i jak to naprawic??
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc Smile

matulik

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-31, 21:48:15 »
2006-03-31 21:27:08 kuboski napisał:

> Mam problem z instalacją SUSE.
 > Ale od początku: ściągnąłem jak trzeba 5 plytek z SUSE i postanowilem zainstalowac. Mam juz XP
 > i chcę mieć go nadal ale linuxa również. No więc zacząłem wszystko jak trzeba, uruchom,ilem z
 > pierwszego dysku, wybralem język. Otworzył się instalator, i jesli dobrze pamietam
 > zaakceptowqalem umowe. Z lewej strony, gdzie pokazane jest co aktualnie instalka robi, strzalka
 > przeszla na sprawdzanie komputera (czy jakos tak, bo nie pamietam doslownie) i pokazywoalo sie
 > po kolei co wykrywa - jakies karty i inne peryferia czy inne takie ( Smile ) i potem strzalka
 > przeskoczyla na \\"strefa czasowa\\". I tu zaczal sie problem. Bo na ekranie głównie
 > szaro, plyta przestala sie krecic a dysk zaczal wykonywac identyczne, powtarzające się zgrzyty
 > (jakby sie zacial??) i to tyle wszystko zawieszone jak ta lala. I tak kilka razy juz. No i mam
 > pytanie czy mozna cos z tym zrobic aby SUSE jednakowoz zainstalowac go i czy to moze byc cos z
 > dyskiem (chyba nie - to nowy w miare Seagate 160GB SATA, a windows na nim śmiga), czy co to w
 > ogole moze byc i jak to naprawic??
 > Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc Smile


nie jest to wina dysku, poniewaz to nie nastapilo podczas jakiejs pracy z dyskiem (przy wykrywaniu moze nie ale jak masz bad sektory - to podczas formatowania utworzonych partcji dysk ci moze pasc i musisz od nowac pc wlaczac). poproboj pare razy, moze masz zle wypalona plyta etc.

bodek-71

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-26, 21:21:41 »
2006-03-31 21:48:15 matulik napisał:

> 2006-03-31 21:27:08 kuboski napisał:
 >
 > > Mam problem z instalacją SUSE.
 >  > Ale od początku: ściągnąłem jak trzeba 5 plytek z SUSE i postanowilem zainstalowac. Mam
 > juz XP
 >  > i chcę mieć go nadal ale linuxa również. No więc zacząłem wszystko jak trzeba,
 > uruchom,ilem z
 >  > pierwszego dysku, wybralem język. Otworzył się instalator, i jesli dobrze pamietam
 >  > zaakceptowqalem umowe. Z lewej strony, gdzie pokazane jest co aktualnie instalka robi,
 > strzalka
 >  > przeszla na sprawdzanie komputera (czy jakos tak, bo nie pamietam doslownie) i
 > pokazywoalo sie
 >  > po kolei co wykrywa - jakies karty i inne peryferia czy inne takie ( Smile ) i potem
 > strzalka
 >  > przeskoczyla na \\"strefa czasowa\\". I tu zaczal sie problem. Bo na ekranie
 > głównie
 >  > szaro, plyta przestala sie krecic a dysk zaczal wykonywac identyczne, powtarzające się
 > zgrzyty
 >  > (jakby sie zacial??) i to tyle wszystko zawieszone jak ta lala. I tak kilka razy juz. No
 > i mam
 >  > pytanie czy mozna cos z tym zrobic aby SUSE jednakowoz zainstalowac go i czy to moze byc
 > cos z
 >  > dyskiem (chyba nie - to nowy w miare Seagate 160GB SATA, a windows na nim śmiga), czy co
 > to w
 >  > ogole moze byc i jak to naprawic??
 >  > Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc Smile
 >
 >
 > nie jest to wina dysku, poniewaz to nie nastapilo podczas jakiejs pracy z dyskiem (przy
 > wykrywaniu moze nie ale jak masz bad sektory - to podczas formatowania utworzonych partcji dysk
 > ci moze pasc i musisz od nowac pc wlaczac). poproboj pare razy, moze masz zle wypalona plyta
 > etc.
Zgadza sie miałem ten sam problem dysk WD 160 SATA.pomogło

Hipis

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-31, 17:57:03 »
Witam
Cos mi sie spieprzylo w systemie i gdy uruchamiam komputer (mam ustawione zeby domyslnie ladowalo KDE) to mi wywala blad KDE ... bla bla bla i wraca do ekranu logowania. I teraz za kija nie mogę włączyć swojego uzytkownika wkołko mi wywala nazwa usera lub chaslo jest nieprawidlowe itd. Wiec wchodze na roota (oczywiscie na gnomie bo KDE nie dziala :/) wchodze w panel konfiguracyjny i chce dodac nowego usera a tu dupa :/ Wiekszosc ikon gdy na nie najade to sie tak jakby podswietlaja itp ale to menu od uzytkownikow wogole sie nie chce wlaczyc :/ Wszystko inne dziala ... Nie bawil bym sie w pisanie tego postu ale porzyczylem plytke kuzynowi a on gdzies wyjechal i nie moge przeinstalowac :( Pomozecie ??

zebra

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-31, 18:41:17 »
2006-03-31 17:57:03 Hipis napisał:

> Witam
 > Cos mi sie spieprzylo w systemie i gdy uruchamiam komputer (mam ustawione zeby domyslnie
 > ladowalo KDE) to mi wywala blad KDE ... bla bla bla i wraca do ekranu logowania. I teraz za
 > kija nie mogę włączyć swojego uzytkownika wkołko mi wywala nazwa usera lub chaslo jest
 > nieprawidlowe itd. Wiec wchodze na roota (oczywiscie na gnomie bo KDE nie dziala :/) wchodze w
 > panel konfiguracyjny i chce dodac nowego usera a tu dupa :/ Wiekszosc ikon gdy na nie najade to
 > sie tak jakby podswietlaja itp ale to menu od uzytkownikow wogole sie nie chce wlaczyc :/
 > Wszystko inne dziala ... Nie bawil bym sie w pisanie tego postu ale porzyczylem plytke kuzynowi
 > a on gdzies wyjechal i nie moge przeinstalowac :( Pomozecie ??

Przeintalowanie to ostateczność i nie o to chodzi w idei linuxa.. I nie system d... tylko uzytkownik. Jakbys podał konkretnie to bla bla bla, to bys znał przyczyne, a ktos tu pomógłby rozwiazać problem. A tak nic sie nie da.

piotrek22

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-31, 19:41:16 »
2006-03-31 18:41:17 zebra napisał:

> 2006-03-31 17:57:03 Hipis napisał:
 >
 > > Witam
 >  > Cos mi sie spieprzylo w systemie i gdy uruchamiam

Przełącz się na konsolę, Ctrl+Alt+F2,  zaloguj jako root.
Wyczyść katalog  /tmp  tzn. usuń z niego wszystkie pliki,
ale nie katalog i spróbój ponownie - Ctrl+Alt+F7 da ci ekran X -ów.
Jeśli problem będzie się powtarzał, czytaj logi podczas zamykania sytemu.

lamaglama

  • Gość
Problem z uzytkownikami
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-31, 23:38:12 »
tak ja wszystko rozumiem , odpowiedź na twojw pytanie brzmi ... bla bla bla  ;]

a poza tym - "chaslo" lol . No i próby dodania użytkownika jakimiś konfiguratorami z pod X-ów to daj se spokój i poczytaj "man adduser" i  "man passwd" - to wystarczy , naprawdę .

2006-03-31 17:57:03 Hipis napisał:

> Witam
 > Cos mi sie spieprzylo w systemie i gdy uruchamiam komputer (mam ustawione zeby domyslnie
 > ladowalo KDE) to mi wywala blad KDE ... bla bla bla i wraca do ekranu logowania. I teraz za
 > kija nie mogę włączyć swojego uzytkownika wkołko mi wywala nazwa usera lub chaslo jest
 > nieprawidlowe itd. Wiec wchodze na roota (oczywiscie na gnomie bo KDE nie dziala :/) wchodze w
 > panel konfiguracyjny i chce dodac nowego usera a tu dupa :/ Wiekszosc ikon gdy na nie najade to
 > sie tak jakby podswietlaja itp ale to menu od uzytkownikow wogole sie nie chce wlaczyc :/
 > Wszystko inne dziala ... Nie bawil bym sie w pisanie tego postu ale porzyczylem plytke kuzynowi
 > a on gdzies wyjechal i nie moge przeinstalowac :( Pomozecie ??