Nowe posty

Autor Wątek: Rozdzielczosc gier w cedega.  (Przeczytany 6008 razy)

flak

  • Gość
Rozdzielczosc gier w cedega.
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-04-01, 19:32:03 »
2006-04-01 15:48:43 gregorkowo napisał:

> zrobiłem w konsoli: urpme lisa, i to wszystko mi rozwiązało, i dalej mam dostę p do kompa w
 > sieci, więc póki co nie będę tego instalował, bo nie jest mi potrzebne
 > a co do zombi, to aktualnie hulają mi 4....ale może to jest spowodowane tym że pracuję teraz na
 > kilku dokumentach?

Proces zombie nie może być wytworzony w \\"naturalny\\" sposób ani nie jest czymś naturalnym czy skutkiem ubocznym - to szkodnik którego się zabija. Co więcej cos wyraźnie jest nie tak w twoim systemie. Żeczywiście miałem 4 procesy zombie... raz. Żadko zdażały mi się 2 naraz. Wszystko to działo się gdy wcielałem na (bardzo) ostro do systemu niestabilne lub experymentalne oprogramowanie. W \\"statecznym\\" regularnie patchowanym biurkowcu to takie żeczy wcale nie powinny mieć miejsca.

Do zabijania procesów zombie słóży \\"kill\\" (ogólnego użytku) ewentualnie \\"xkill\\" (ten drugi służy do zabijania procesów typu okno na pulpicie). Kill jest podpięty do top można go przywołać przyciskiem \\"k\\" (jak kolwiek kill wywołany z konsoli jest skuteczniejszy). UWAGA kill może zabić dowolny proces systemowy,
to głównie zabawka dla deweloperów lub systemu (np. przy chronicznym brak pamięci RAM/SWAP - trzeba \\"zacisnąć pasa\\").

porterneon

  • Gość
Rozdzielczosc gier w cedega.
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-03-31, 14:41:29 »
Witam
Mam zainstalowana cedege 5.1.1 i mandrive z akceleracja 3d.
Zainstalowalem sobie steam oraz Call of Duty. Gierki mi sie odpalaja ale w najmniejszej rozdzielczosci. Jak zmienic rozdzielczosc wyswietlania gry? Jak dokonuje tego w opcjach gry jak w windzie to gra sie wysypuje. Czy mozna gdzies na sztywno wpisac rozdzielczosc dle gier odpalanych z cedegi?
Pozdrawiam

Xanthus

  • Gość
Rozdzielczosc gier w cedega.
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-04-01, 09:49:06 »
2006-03-31 14:41:29 porterneon napisał:

> Witam
 > Mam zainstalowana cedege 5.1.1 i mandrive z akceleracja 3d.
 > Zainstalowalem sobie steam oraz Call of Duty. Gierki mi sie odpalaja ale w najmniejszej
 > rozdzielczosci. Jak zmienic rozdzielczosc wyswietlania gry? Jak dokonuje tego w opcjach gry jak
 > w windzie to gra sie wysypuje. Czy mozna gdzies na sztywno wpisac rozdzielczosc dle gier
 > odpalanych z cedegi?
 > Pozdrawiam


U mnie bylo tak z Counter Strike. Po zmianie rozdzielczosci w opcjach gry, wylaczala sie. Ale po ponownym uruchominiu zmiany byly widoczne. A co do recznej edycji opcji to poszukaj w folderze gry, moze cosik bedzie.

pawelbial

  • Gość
Rozdzielczosc gier w cedega.
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-06-19, 18:40:17 »
2006-04-01 09:49:06 Xanthus napisał:

> 2006-03-31 14:41:29 porterneon napisał:
 >
 > > Witam
 >  > Mam zainstalowana cedege 5.1.1 i mandrive z akceleracja 3d.
 >  > Zainstalowalem sobie steam oraz Call of Duty. Gierki mi sie odpalaja ale w najmniejszej
 >  > rozdzielczosci. Jak zmienic rozdzielczosc wyswietlania gry? Jak dokonuje tego w opcjach
 > gry jak
 >  > w windzie to gra sie wysypuje. Czy mozna gdzies na sztywno wpisac rozdzielczosc dle gier
 >  > odpalanych z cedegi?
 >  > Pozdrawiam
 >
 >
 > U mnie bylo tak z Counter Strike. Po zmianie rozdzielczosci w opcjach gry, wylaczala sie. Ale
 > po ponownym uruchominiu zmiany byly widoczne. A co do recznej edycji opcji to poszukaj w
 > folderze gry, moze cosik bedzie.
W profilu gry można ustawić automatyczną roździelczość.