Nowe posty

Autor Wątek: Amiga vs me  (Przeczytany 5475 razy)

harry666t

  • Gość
Amiga vs me
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-04-03, 20:17:16 »
dobra, ludzie, mnie już ta amiga nie jara, zamiast bulić za sprzęt, tracić czas i modlić żeby się cokolwiek uruchomiło wolę odpalić sobie emulator :P

c64club

  • Gość
Amiga vs me
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-04-04, 06:56:02 »
taka amiga (piszesz ze ma dodatkowa karte z proem) to niezly sprzet. minimum 33mhz w takim razie, a i ram da sie latwo rozbudowac (czesc zwana fast-ram) modulami SIMM. łapnie 32 MB, do tego USB(to nie zart), cieciówka  na PCMCIA, hdd jakies 500-1000MB, nagrywara, monitor vga(rozdziałka coś koło 800x600).

na tym postawisz AmogaOS, jak sie wkurzysz to i MorphOS, a i specjalne wersje linuxa tez są.

kosztuje taki zestaw przy odrobinie szczescia mniej niz 1000 złotych (z prockiem chyba kolo 83MHz), nadaje sie w zasadzie do podstawowych rzeczy scenowych amigi, jest bez wirusow, ale za tyle to nabyc mozna notebooka 500 MHZ,15",256MB RAM i to chyba bardziej rozsadne.

tzm

  • Gość
Amiga vs me
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-04-04, 15:55:49 »
osobiscie, nie porownywal bym Amigi Tower do 386;)
to znacznie wyzsza i inna technologia, zblizona raczej do macintosh'ow.
zeby bylo smieszniej, Amigi nadal istnieja, a najnowsze modele nadal sa na podobnej technologii co mac:
www.pegasos.pl
zanim ktos zacznie glosic herezje (wymyslac przypuszczenia wyssane z palca), radzilbym przejsc do lektury na temat tej technologii.
jesli chodzi o rozbudowe Amigi Tower, napewno masz bardzo duze pole manewru.
z czesci PC, pasuja pamieci SIMM jako Fast RAM, dyski (na przejsciowce lub bezposrednio takie jak sa w laptopie), karty sieciowe PCMCIA.
do przyspieszczenia Amigi, sa specjalne karty rozszerzen, zwane akceleratorami, jednak chodzi glownie o dodatkowe procesory.
co do procesora i pamieci w Amidze, nie nalezy porownywac tego z PC.
najstarsze Amigi z prockiem 7 MHz, spokojnie mogly wykonywac prace, z ktorymi PC 33 MHz mialy problemy wydajnosciowe.
podobnie jest z pamiecia, posiadajac nawet 1 MB, mozna bylo duzo zdzialac, a w przypadku PC, mozna bylo pomarzyc.
takze nie przejmuje sie tymi parametrami i nie porownuj ich z PC.
dobrze ktos tutaj porownal, ze Amiga VS PC, to jak Linux VS Windows.
Amiga zreszta tez przegrala w sposob marketingowy.
czesci do niej sa drogie, bo musi sie oplacac ich produkcja.
korzystaj z google, a napewno sie zdziwisz, jak wielu fanatykow Amigi nadal istnieje (w polsce rowniez).
jest wiele projektow, organizacji, klubow, stron pomocniczych, i napewno sa tez odmiany linuxa pod MC68k.
jesli masz Amige Tower, ja bym sie zastanowil czy nie masz przypadkiem juz nieco wyzszej technologii, procesor PowerPC.
jesli chodzi o system operacyjny, to AmigaOS jest calkiem fajny =)

p.s. jesli Ci ta Amiga miejsce zajmuje, chetnie ja przyjme do kolekcji i zrobie z niej pozytek :D

Prince28

  • Gość
Amiga vs me
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-05-06, 13:55:22 »
To zdjęcie płyty głównej Amigi 1200. Na tej stronie znajdziesz większość dodatków do Amigi. Może znajdziesz zdjęcie tej karty?
Ja osobiście piszę ten post właśnie z Amigi z procesorem PowerPC, kartą graficzną itp...

Prince28

  • Gość
Amiga vs me
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-05-06, 13:57:07 »
2006-05-06 13:55:22 Prince28 napisał:

> To zdjęcie płyty głównej Amigi 1200. Na tej stronie znajdziesz większość dodatków do Amigi. Może
 > znajdziesz zdjęcie tej karty?
 > Ja osobiście piszę ten post właśnie z Amigi z procesorem PowerPC, kartą graficzną itp...


 Sorry, zapomniałem linka wkleić:

http://www.amiga-hardware.com/