Nowe posty

Autor Wątek: Linux,co instalować?  (Przeczytany 5153 razy)

bisz

  • Gość
Linux,co instalować?
« dnia: 2006-03-28, 17:00:52 »
szukam i cos nie moge znalesc takiej opcji ktoraby umozliwiala przełączanie (lub posiadanie równolegle odpalonych) kilku kont gg, jak to zrobić ?

TheUsh

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-28, 17:24:40 »
2006-03-28 17:00:52 bisz napisał:

> szukam i cos nie moge znalesc takiej opcji ktoraby umozliwiala przełączanie (lub posiadanie
 > równolegle odpalonych) kilku kont gg, jak to zrobić ?

KaduPRO chyba posiada pierwsza wymieniona przez ciebie opcje http://scripts.one.pl/tcl4kadu/ . Co do odpalonych na raz paru sesji kadu, to poszukaj na ich stronie domowej, tam kiedys cos takiego rzucilo mi sie w oczy

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-27, 12:34:21 »
Lub używaj Kopete

xis

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-27, 15:36:29 »
Generalnie filozofia Kadu jest podobna do uniksowej, czyli \\'jeden user - jedno konto\\'. Twórcy Kadu trwają w niej niewzruszenie i nawet argumenty typu \\'jeden user - kilka kont mailowych\\' ich nie przekonują. ;) Nie jesteś jednak bez szans;
Jeśli używasz Kadu 0.5, to wystarczy, że założysz grugi katalog np. ~/.kadu2 i odpalisz kadu z opcją, która wskaże ten katalog jako domyślny z konfiguracją.
W ten sposób możesz odpalić ile tylko chcesz sesji kadu.
Nie wiem, czy wcześniejsze wersje kadu też to potrafią (b. prawdopodobne, że tak), z tym, że w kadu < 0.50 kat. konfiguracji to ~/.gg.

kfiaciarka

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-27, 19:48:50 »
Przecież mozna mieć kilka profili i odpalać jednoczesnie:) Nie wiem jak to jest na kady 0.4.x bo sam używam wersji 0.5-svn z paczki Obenego dla gentoo:) ja tak odpalałem i działa na bank:)

Hemoroid

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-28, 15:19:46 »
Mam takie pytanie.Jakie oprogramowanie linux zainstalować.

Sprzęt:

Pentium 4-2600
Ram-512
Nvidia 6600
dysk-samsung 160 gb Uwaga!-Mam dysk Sata!
Napęd dvd


Co pobrać jak instalować.Nie mam linuxa.Chce móc grać w gry na Windowsa no i żeby był też windows.

stachowy

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-28, 17:48:49 »
coś nie kumam... możesz trochę rozszerzyć swoją wypowiedź?

Hemoroid

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-28, 18:21:39 »
2006-03-28 17:48:49 stachowy napisał:

> coś nie kumam... możesz trochę rozszerzyć swoją wypowiedź?

Chce zainstalować linuxa bo mam windowsa,Jakie oprogramowanie potrzebuje.

stupid

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-28, 18:27:04 »
2006-03-28 18:21:39 Hemoroid napisał:

> 2006-03-28 17:48:49 stachowy napisał:
 >
 > > coś nie kumam... możesz trochę rozszerzyć swoją wypowiedź?
 >
 > Chce zainstalować linuxa bo mam windowsa,Jakie oprogramowanie potrzebuje.

Potrzebujesz systemu linuks, zajrzyj tutaj: http://jakilinux.org/

de_laurent

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-28, 18:32:00 »
Uuu, na takim cieniaku, to za wiele Linuksow ci nie pojdzie... Co najwyzej mozesz zainstalowac, ktorys z najnowszych: Debiana, Mandrive, Fedore, Slackwara, Ubuntu, i... A z reszta, nie chce mi sie juz dalej wymieniac. Chlopie, Linux, to nie Windows Vista, na takim sprzecie pociagnie ci KAZDY Linux bez problemu. Fajnie, ze masz dysk SATA, ale w sumie to nie ma sie czym chwalic, no, chyba, ze nie o to ci chodzilo ;P

Zagladnij najlepiej na jakilinux.org (zdaje sie) zamiast zadawc takie pytanie poraz setny (bo zapewne nie szukales w archwum??).
Jak instalowac? Hym, mam ci wkleic obrazki z instalatora? Normalnie, klikasz albo wciskasz strzalki w gore i w dol i enter. Jak instalowales kiedys Windowsa, to nie bedziesz mial problemow.

Dobrze, ze martwisz sie troche o pojemnosc dyskow www.linux.pl, ale bez przesady, to nie telegram. Napisz konkretnie, a nie: co pobrac.stop.nie mam linuxa.stop No akurat zdazylismy sie zorientowac, ze nie masz Linuksa...

> Chce móc grać w gry na Windowsa no i żeby był też
 > windows.
Instalator zapyta cie grzecznie czy masz jakies inne systemy  (i pomoze skonfigurowac) i wyglada to troche inaczej niz to samo pytanie stawiane przez instalator Windowsa (czy masz jakis inny system (win98, winxp, win2000)?? Pogielo ich?

No, to by bylo tyle. Nie mialem na celu cie styrac, tylko naprowadzic. Wybacz moj (moze grubianski) sposob, jezeli cie urazil.

Hemoroid

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-28, 18:36:12 »
Niechce się chwalić sata,mówie to bo jak instalowałem winde to musiałem dyskietke ze sterami uruchamiać.Podaj mi swe gg prosze to mi wytłumaczysz:D Moje to 6097735

stachowy

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-28, 18:45:04 »
Ah, teraz rozumiem o co mu chodzi.. mój drogi, potrzebujesz przedewszystkim OpenOffice'a, jakiś serwer X'ów, bo bez tego office nie ruszy. Może się przydać ekg, ale do tego to musisz mieć np. xterm'a, a xterm skolei potrzebuje fontów, najlepiej ISO-8859-2 bo krzaczki nieczytlene są. Jakaś przeglądarka internetowa, i może gqview, co byś mógł nagie jpg'i oglądać. AMule się przyda do ściągania plików, ale do tego to biblioteki KDE są potrzebne. Skoro już KDE będziemy ciągneli to przy okazji można zainstalować parę gier. Co do gier, to może fooBillard? ale ten to OpenGL potrzebuje więc.... itd itp.
Widzisz różnicę między oprogramowaniem a systemem operacyjnym?

Hemoroid

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-28, 18:47:49 »
Tak ale jest jakiś program który zamienia diretxa w OpenGluta.

stachowy

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-28, 18:51:00 »
ja też przepraszam za moją wypowiedź. Pójdź do empiku, wybierz sobie jakąś gazetkę z napisem LINUX, zajrzyj do środka - jak brzydkie to weź następną, jak ładne to kup. Na ogół do tych gazetek jest dodwany jakaś instalka jakiegoś linuxa, a artykuły poprowadzą Cię przez proces instalacji. To tyle.

stachowy

  • Gość
Linux,co instalować?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-03-28, 18:52:49 »
Nie bardzo widzę jak sobie wyobrażasz zamianę DirectX w OpenGL, to zupełnie co innego... narazie skup się na instalacji, później sobie pomyślisz o OpenGL i wine do gier windzianych, lub cedega, która emuluje DirectX...