Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Mandriva 2006 - problem z uruchomieniem systemu po instalacji  (Przeczytany 1786 razy)

  • Gość
Witam ;)
Podczas instalacji modemu (a sprawy zaszły już daleko ;) wyskoczył mi taki błąd...
Dodam, że instalowałam  eagle-usb-2.3.2.
No więc...
Po wpisaniu w eagleconfig PL01 i dwa razy \\'t\\' pojawiło się
Ładowanie modułu  [OK]
Ładowanie DSP & opcji modemu [error]
po czym wpisałam na upartego
startadsl
i pojawiło się
Modem nie działa
w eaglestat poinformowano mnie, że...
\\"Pre-firmware device\\"
Proszę o pomoc, w tym punkcie nie mam pojęcia co jest nie tak...

kowalcjusz

  • Gość
Mandriva 2006 - problem z uruchomieniem systemu po instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-22, 23:27:29 »
2006-03-27 15:25:14 Emilija napisał:

> Witam ;)
 > Podczas instalacji modemu (a sprawy zaszły już daleko ;) wyskoczył mi taki błąd...
 > Dodam, że instalowałam  eagle-usb-2.3.2.
 > No więc...
 > Po wpisaniu w eagleconfig PL01 i dwa razy \\'t\\' pojawiło się
 > Ładowanie modułu  [OK]
 > Ładowanie DSP & opcji modemu [error]
 > po czym wpisałam na upartego
 > startadsl
 > i pojawiło się
 > Modem nie działa
 > w eaglestat poinformowano mnie, że...
 > \\"Pre-firmware device\\"
 > Proszę o pomoc, w tym punkcie nie mam pojęcia co jest nie tak...

Cześć !
Jestem początkującym użytkownikiem Linuxa i miałem identyczny problem jak Ty, dlatego jeśli jeszcze nieporadziłaś sobie z kwestią to podpowiem Ci co zrobilem by uruchomić net na tym sprzęcie.

Używam Mandrake 10 na jądrze 2.6.3-7mdk, dlatego też opiszę jak zainstalowałem (dziś) Sagem od momentu wyskoczenia u mnie tego błędu na MDK do chwili poprawnego odpalenia netu.

Ogólnie zasada jest taka żeby niepoddawać się za nic, jeśli naprawdę postanowiłaś przeczesywać net pod Linuxem.
Każda instalacja podobnego sprzętu przebiega za każdym kolejnym razem o wiele  szybciej niźli dotąd ;-).

Po odpaleniu eagleconfig jako root i natknięciu na
                Ładowanie DSP & opcji modemu [error],
szukałem w necie opisu tego problemu, niestety w końcu przeczytałem instrukcję neostrady do instalki modemu Sagem w Linuxie, kiedy ujżałem wymagania od razu zainstalowałem z poziomu panela konfiguracji komputera w zakładce dodaj pakiety paczkę o nazwie:
                \\"kernel-source....\\" - JEST TO NIEZBĘDNE !!
W tutorialach w sieci na 5 przeczytanych tylko w jednym była ta informacja i to na końcu instalacji - perwersja dla początkujących :-).
Następnie \\"pobiegłem\\" na stronkę Sagem.com i pobrałem z tamtąd stery (Fast8x0_3-0-6.tar) i przepis na instalację pod Linuxa.
Kolejno:
                - odinstalowałem paczkę eagle-usb z systemu za pomocą
                - zgodnie z instrukcją Sagem pt. \\"gu_Linux_en\\" robiłem krok po kroku instalkę (wraz z dodaniem linków opisanych na końcu)  i po przejściu przez eagleconfig wszystko było ok !! :)).

Pozostało jeszcze tylko połączenie z netem jednak tu miałem trochę problemów
po komendzie startadsl brak połączenia - wyskakiwała informacja że połączenie nie nastąpiło. Hmmm co zrobiłem wtedy....

Skonfigurowałem następujące pliki (za pomocą przepisu neostrady):
/etc/ppp/chap-secrets
/etc/ppp/pap-secrets
/etc/ppp/options

Ciągle brak połączenia.

Zacząłem rzeźbić w połączeniach z poziomu konfiguracji komputera. W połączeniach internetowych miałem dwa: adsl i eth0, na początku odinstalowałem eth0.

Stworzyłem znowu połączenie eth0 (z odpowiednimi parametrami ADSL, PPPoA , itd..) za pomocą kreatora połączenia, ustawiłem uruchamianie internetu podczas startu systemu, z tym że na ostatnim pytaniu - restart połączenia (wg znalezionego tutoriala niemam adresu niestety, tytuł:\\"Instalacja pod Mandriva 2005 LE dla modemu Sagem F@st 800\\") zaznaczyłem NIE.
Przeszedłem do konsoli, jako root odpaliłem znowu eagleconfig wpisałem ponownie parametry i zrestartowałem system.

Net niedziała (ping, otwieranie stronek), ale po wpisaniu ifconfig połączenie niejako jest (opcja ppp0)!!
Zatrzymałem połączenie komendą adslstop, następnie adslstart i wszystko. Internet zaczął poprawnie chodzić.

Jeśli z jakimś krokiem miałaś lub ktoś kto czytał miał problemy, to piszcie do mnie: kadu,gg(2313400). W miarę możliwośći będę odpisywał.

Udanej walki, pozdrawiam.

kowalcjusz

  • Gość
Mandriva 2006 - problem z uruchomieniem systemu po instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-23, 12:46:24 »
Małe sprostowanie -> w punkcie:

 > Kolejno:
 >                 - odinstalowałem paczkę eagle-usb z systemu za pomocą ....

i tu następuje oczywiście:
...za pomocą konfiguratora paczek, w Mandrake jest on w Konfigurator komputera, zarządzanie oprogramowaniem, usuń pakiety.

Mała uwaga niekażdy musi mieć ten pakiet zainstalowany.
Jeśli ktoś instalował z paczek tar eagle musi zobaczyć jakie pliki zainstalował -żeby je wyczyścić, najważniejsze są w katalogu: usr/sbin/ i zaczynają się od eagle... jest ich ok 4. To właśnie te pliki wykrywane są podczas konfiguracji oprogramowania 3.0.6 Sagem.

Wszystko powiedziane jest i pokazane w instrukcji Sagem.
Podczas konfiguracji uważnie czytając widać czy są błędy czy nie.

Jeśli robicie instalkę i niemożecie czytać pdf w Linim polecam ogarnąć zdjęcia lub je zapisać oddzielnie i zapisać pdf jako txt.

anulka

  • Gość
Mandriva 2006 - problem z uruchomieniem systemu po instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-27, 13:43:49 »
Witam wszystkich, mam taki problem.

Udało mi się w końcu zainstalować Mandrivę 2006 Official Free na laptopie z dyskiem SATA, oczywiście nie obeszło się bez magicznego "linux noauto noapic nolapic", bez tego instacja zawieszała się na niebieskim ekranie z pingwinkiem, pasek postępu nawet nie chciał drgnąć,
no ale "abra kadabra" zadziałało, wybrałam ręcznie kontroler "sata_via", zrobiłam partycje, i poleciało

i teraz jest problem z uruchomieniem, próbowałam i z Grub i Lilo, więc to chyba nie zależy od tego jaki program rozruchowy wybrałam przy instalacji,
otóż pojawia mi się ekran z wyborem, tylko ze po wybraniu i ENTER pojawia sie niebieski ekran z pingwinkiem i pasek postępu ani drgnie :(

próbowałam wybrać "e" i coś poczarować w poleceniu którym odpala się system, jest tam opcja noapic, kernel (hd0,0) itd.
aż tak dobrze się na tym nie znam, i nie wiem czy tu można spróbować coś pokombinować, czy to raczej nie w tym tkwi problem

z programem rozruchowym próbowałam już i na sda i sda1, i to też nie robilo różnicy

ma ktos z was może jakiś pomysł? nie mam w laptopie stacji dyskietek wiec z dyskietką startową nie poeksperymentuje

z góry dziękuję za pomoc

anulka

  • Gość
Mandriva 2006 - problem z uruchomieniem systemu po instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-29, 08:16:55 »
Ech, faceci.... sama sobie musiałam poradzić :)
ale w końcu zadziałało i jestem strasznie dumna z siebie

w Grubie dopisałam noapic nolapic acpi=off w linijce, z której startuje system po kernel (hd0,0) itd :) i poszło

de_laurent

  • Gość
Mandriva 2006 - problem z uruchomieniem systemu po instalacji
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-29, 13:25:32 »
> Ech, faceci.... sama sobie musiałam poradzić :)
A przepraszam bardzo, ale na tym forum sa rowniez i niewiasty ;P