Programowanie > Bash, skrypty powłoki

operacje nad wieloma plikami [bash]

(1/7) > >>

Neoo:
Wczoraj po raz pierwszy na moim kompie zainstalowałem system Linux. Byłem tym bardzo podekscytowany bo to mój pierwszy kontakt z tym systemem. Ale dobra... jest git... spartycjonowałem to co jeszcze zostało z mojego dysku i oddałem się procesowi instalacji. Wybrałem dystrybucję RedHat 8.0 bo to jedna z popularniejszych. Po dłuższej chwili zapomnienia (instalacji) Linux został zainstalowany w mym kompie. Odpalam go, a tu ni cholery dźwięku nie ma!! Jestem totalnym laikiem w sprawach linuksowych więc proszę o pomoc, tylko najlepiej jakąś prosto napisaną. Pod Windowsem 98 SE wszystko chodzi. Z góry dziękuję za otrzymaną pomoc.

chmooreck:
najpierw przeczytaj to:
http://rtfm.bsdzine.org/
potem wroc na forum...

de_laurent:
Moj pierwszy kontakt z linuxem tez byl ekscytujacy :)

 > Wybrałem dystrybucję RedHat 8.0 bo to jedna z popularniejszych. Po

Masz racje, Kapelusz i to w wersji 8.0 byl popularny, ale niestety kilka lat temu. Od tego czasu zaszly o wiele wieksze zmiany niz w swiecie windowsow. Wiec polecalbym ci zainstalowac czegos na czasie:

http://fedora.redhat.com/
http://www.aurox.org/pl/
ew. mandrake, oj przepraszam mandriva :)

Sprobuj z czyms nowszym i jezeli dzwiek (albo cos innego) nadal nie bedzie dzialac, to zapraszam ponownie z pytaniami. Chetnie pomozemy.

Neoo:
Ale sprawa jest taka, że jeszcze się dobrze nie przyzwyczaiłem do jakiegokolwiek Linuxa więc narazie pozostanę przy RedHacie 8.0. Niewiecie może jakie mogą być tego przyczyny(niedziałania karty)?? Tylko proszę o odpowiedzi nie w stylu Przeczytaj Manual Linuxa. ok? A dystrybucję zmienię na nowszą jak rozgryzę tą ;)

gomath:
2005-05-18 20:07:34 Neoo napisał:

> Ale sprawa jest taka, że jeszcze się dobrze nie przyzwyczaiłem do jakiegokolwiek Linuxa więc
 > narazie pozostanę przy RedHacie 8.0. Niewiecie może jakie mogą być tego przyczyny(niedziałania
 > karty)?? Tylko proszę o odpowiedzi nie w stylu Przeczytaj Manual Linuxa. ok?

Radziłbym Ci jednak przeczytać to do czego dał Ci linka kolega chmooreck. Wiedziałbyś, że wypadałoby podać więcej szczegółów (np jaką masz kartę, co próbujesz zrobić aby zadziałała i co się dzieje).

Spróbuj użyć konsolowego programu alsaconf. Uruchom emulator terminala i wpisz \\'alsaconf\\'. Jeśli dzięki temu nie uda Ci się skonfigurować karty, to wybierz nowszą dystrybucję (lub zainstaluj nowszą alse).

Pomocne linki:
www.google.com
www.alsa-project.org

> A dystrybucję
 > zmienię na nowszą jak rozgryzę tą ;)

Nowsze dystrybucje mają to do siebie, że mają nowsze programy i sterowniki. Oznacza to lepsze wsparcie dla Twoich urządzeń oraz nowe funkcje, poprawione błędy itd.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej