Nowe posty

Autor Wątek: Załamanie  (Przeczytany 5272 razy)

vernon11

  • Gość
Załamanie
« dnia: 2006-03-21, 20:17:38 »
Witam to znowu ja.Mam takie pytanie.O jaki serwer chodzi w Kmail bo mam poczte na www.wp.pl i zaden serwer mu niepasuje.Ciągle przy próbie odbioru poczty pisze że serwer niznany.A ha chodzi o Kmail w SUsie 10.0

ArtE

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-21, 21:08:38 »
Witam !

kiedys tez wyskakiwal mi taki komunikat choc poustawialem tak jak w
http://www.banita.pl/konf/kmail.html

poczte mam na o2 i ztego co pamietam to trzeba bylo podac tak

serwer POP3   | poczta.o2.pl
serwer SMTP  | poczta.o2.pl
mysle ze na wp.pl powinno pisac jak to ustawic

moze jest to poczta.wp.pl

ps:szyfrowanie przy polaczeniach z serwerami pocztowymi jest opcjonalne ,ale mocno zalecane.
w przypadku wlaczenia szyfrowania SSL, nalezy ustawic nastepujace porty

serwer POP3  |  port 995
serwer SMTP |  port 25

moze pomoze :)

vernon11

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-22, 15:12:09 »
2006-03-21 21:08:38 ArtE napisał:

> Witam !
 >
 > kiedys tez wyskakiwal mi taki komunikat choc poustawialem tak jak w
 > http://www.banita.pl/konf/kmail.html
 >
 > poczte mam na o2 i ztego co pamietam to trzeba bylo podac tak
 >
 > serwer POP3   | poczta.o2.pl
 > serwer SMTP  | poczta.o2.pl
 > mysle ze na wp.pl powinno pisac jak to ustawic
 >
 > moze jest to poczta.wp.pl
 >
 > ps:szyfrowanie przy polaczeniach z serwerami pocztowymi jest opcjonalne ,ale mocno zalecane.
 > w przypadku wlaczenia szyfrowania SSL, nalezy ustawic nastepujace porty
 >
 > serwer POP3  |  port 995
 > serwer SMTP |  port 25
 >
 > moze pomoze :)


Dzieki za rade ale niestety niepomogło.Próbowałem tez takiej konfiguracji jak jest to przedstawiona na banicie ale z tego również nic nie wyszło.

vernon11

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-22, 15:29:52 »
2006-03-22 15:12:09 vernon11 napisał:

> 2006-03-21 21:08:38 ArtE napisał:
 >
 > > Witam !
 >  >
 >  > kiedys tez wyskakiwal mi taki komunikat choc poustawialem tak jak w
 >  > http://www.banita.pl/konf/kmail.html
 >  >
 >  > poczte mam na o2 i ztego co pamietam to trzeba bylo podac tak
 >  >
 >  > serwer POP3   | poczta.o2.pl
 >  > serwer SMTP  | poczta.o2.pl
 >  > mysle ze na wp.pl powinno pisac jak to ustawic
 >  >
 >  > moze jest to poczta.wp.pl
 >  >
 >  > ps:szyfrowanie przy polaczeniach z serwerami pocztowymi jest opcjonalne ,ale mocno
 > zalecane.
 >  > w przypadku wlaczenia szyfrowania SSL, nalezy ustawic nastepujace porty
 >  >
 >  > serwer POP3  |  port 995
 >  > serwer SMTP |  port 25
 >  >
 >  > moze pomoze :)
 >
 >
 > Dzieki za rade ale niestety niepomogło.Próbowałem tez takiej konfiguracji jak jest to
 > przedstawiona na banicie ale z tego również nic nie wyszło.

OK teraz sie udało,Znalazłem na jednym z forumo susie.

Jurusz

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-21, 19:10:15 »
Jestem zielony jeżeli chodzi o Linuksa ,zainstalowałem Mandrivę 2006 ,nawet udało mi się zainstalować Kadu i skypa ,ale nie mogę w żaden sposób poradzić sobie z zaistalowaniem Opery czy Fire Foxa.Wszystkie próby spełzają na niczym.Chciałbym dowiedzieć się co robię źle , że nie jestem w stanie z tym problem sobie poradzić?.Proszę o pomoc.

jk33

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-21, 19:21:26 »
> Chciałbym dowiedzieć się co robię źle

Wiesz, gdybym wiedział co w ogóle robisz,
to może i wiedziałbym co robisz źle...

http://rtfm.killfile.pl

TheUsh

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-21, 19:22:09 »
2006-03-21 19:10:15 Jurusz napisał:

> Jestem zielony jeżeli chodzi o Linuksa ,zainstalowałem Mandrivę 2006 ,nawet udało mi się
 > zainstalować Kadu i skypa ,ale nie mogę w żaden sposób poradzić sobie z zaistalowaniem Opery
 > czy Fire Foxa.Wszystkie próby spełzają na niczym.Chciałbym dowiedzieć się co robię źle , że nie
 > jestem w stanie z tym problem sobie poradzić?.Proszę o pomoc.

aby powiedziec ci co robisz zle fajnie by bylo wiedziec, co w ogole robisz, wiesz?

ArtE

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-21, 21:20:12 »
Witam!

jesli zainstalowales kadu i skype , a mysle ze byly to paczki RPM, to z opera nie powinienes miec klopotu
ze strony :
http://www.opera.com/download/

pobierz paczke i poprostu ja kliknij .nie powinno sie pojawic niespelnienie  zaleznosci .po zainstalowaniu w konsoli /lub Alt+F2 wpisz opera i po krzyku.

poszukaj sobie na googlach jak konfigurowac urpmi to pomoze ci na przyszlosc bo zaleznosci a raczej nie spelnienie, podczas instalacji paczki samo sobie pobierze

powodzenia :)

Jurusz

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-22, 08:56:27 »
2006-03-21 19:21:26 jk33 napisał:

> > Chciałbym dowiedzieć się co robię źle
 >
 > Wiesz, gdybym wiedział co w ogóle robisz,
 > to może i wiedziałbym co robisz źle...
 >
 > http://rtfm.killfile.pl
 > Przepraszam za kłopot ,ale wydawało mi się że to takie proste - po ściągnięciu np.Opery ze strony ,pojawia sie okienko gdzie jest zapis "zainstaluj lub zapisz", a więc klikałem na zainstaluj ,na monitorze miałem informacje iż jesto rpm ,dalej w konsolę wisywałem "rpm -ivh pro.rpm" i otrzymywałem informację iż takiego pliku nie ma.

chmooreck

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-22, 09:19:39 »
2006-03-22 08:56:27 Jurusz napisał:

 > Przepraszam za kłopot ,ale wydawało mi się że to takie proste - po ściągnięciu np.Opery
 > ze strony ,pojawia sie okienko gdzie jest zapis "zainstaluj lub zapisz", a więc
 > klikałem na zainstaluj ,na monitorze miałem informacje iż jesto rpm ,dalej w konsolę wisywałem
 > "rpm -ivh pro.rpm" i otrzymywałem informację iż takiego pliku nie ma.

no bo tam akurat nie bylo... zastanow sie troche co robisz, ten plik jest tam, gdzie go zapisales, wiec przed uruchomieniem instalacji nalezaloby chyba zmienic katalog na odpowiedni

Jurusz

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-22, 10:57:14 »
2006-03-22 09:19:39 chmooreck napisał:

> 2006-03-22 08:56:27 Jurusz napisał:
 >
 >  > Przepraszam za kłopot ,ale wydawało mi się że to takie proste - po ściągnięciu np.Opery
 >  > ze strony ,pojawia sie okienko gdzie jest zapis "zainstaluj lub zapisz", a
 > więc
 >  > klikałem na zainstaluj ,na monitorze miałem informacje iż jesto rpm ,dalej w konsolę
 > wisywałem
 >  > "rpm -ivh pro.rpm" i otrzymywałem informację iż takiego pliku nie ma.
 >
 > no bo tam akurat nie bylo... zastanow sie troche co robisz, ten plik jest tam, gdzie go
 > zapisales, wiec przed uruchomieniem instalacji nalezaloby chyba zmienic katalog na odpowiedni
>pomyślałem i tak zrobiłem ,wyświetliła mi się informacja, że jest błąd- "niespełnione zależności
 libstadc++.so.5(CXXABI 1.2) oraz libstdc++.so.5(GLIBCPP 3.2) nie wiem co to sa zależności".Przepraszam.

Jurusz

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-22, 11:08:34 »
2006-03-22 10:57:14 Jurusz napisał:

> 2006-03-22 09:19:39 chmooreck napisał:
 >
 > > 2006-03-22 08:56:27 Jurusz napisał:
 >  >
 >  >  > Przepraszam za kłopot ,ale wydawało mi się że to takie proste - po ściągnięciu
 > np.Opery
 >  >  > ze strony ,pojawia sie okienko gdzie jest zapis "zainstaluj lub zapisz",
 > a
 >  > więc
 >  >  > klikałem na zainstaluj ,na monitorze miałem informacje iż jesto rpm ,dalej w
 > konsolę
 >  > wisywałem
 >  >  > "rpm -ivh pro.rpm" i otrzymywałem informację iż takiego pliku nie ma.
 >  >
 >  > no bo tam akurat nie bylo... zastanow sie troche co robisz, ten plik jest tam, gdzie go
 >  > zapisales, wiec przed uruchomieniem instalacji nalezaloby chyba zmienic katalog na
 > odpowiedni
 > >pomyślałem i tak zrobiłem ,wyświetliła mi się informacja, że jest błąd- "niespełnione
 > zależności
 >  libstadc++.so.5(CXXABI 1.2) oraz libstdc++.so.5(GLIBCPP 3.2) nie wiem co to sa
 > zależności".Przepraszam.
>czy niespełnione zależności to jest brak w mojej dystrybucji kompilatora GCC oraz programu MAKE?

chmooreck

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-22, 12:14:18 »
2006-03-22 11:08:34 Jurusz napisał:

 >  > >pomyślałem i tak zrobiłem ,wyświetliła mi się informacja, że jest błąd-
 > "niespełnione
 >  > zależności
 >  >  libstadc++.so.5(CXXABI 1.2) oraz libstdc++.so.5(GLIBCPP 3.2) nie wiem co to sa
 >  > zależności".Przepraszam.
 > >czy niespełnione zależności to jest brak w mojej dystrybucji kompilatora GCC oraz programu
 > MAKE?

niezupelnie.. jest tak, ze wiekszosc programow korzysta z jakis bibkiotek, ktore sa w osobnych pakietach

niespelnione zaleznosci oznaczaja, ze nie masz zainstalowanych tych pakietow (w tym przypadku libstadc++ i libstdc++)
sa zasadniczo 2 wyjscia:

1. doinstalujesz je recznie (moze okazac sie dosc klopotliwe, poniewaz te 2 tez moga zalezec od innych, ktorych jeszcze nie instalowales)

2. skonfigurowac i uzyc narzedzia, ktore samo zadba o zainstalowanie wszystkich potrzebnych pakietow - w przypadku mandrivy jest to zdajsie uprmi (co do jego konfiguracji ci nie moge pomoc, bo uzywam innej dystrybucji... na pewno znajdziesz odpowiednie materialy na googlach)

powodzenia...


P.S. nie ma za co przepraszac... ;-)

gangalf711

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-22, 12:51:32 »
2006-03-21 19:10:15 Jurusz napisał:

> Jestem zielony jeżeli chodzi o Linuksa ,zainstalowałem Mandrivę 2006 ,nawet udało mi się
 > zainstalować Kadu i skypa ,ale nie mogę w żaden sposób poradzić sobie z zaistalowaniem Opery
 > czy Fire Foxa.Wszystkie próby spełzają na niczym.Chciałbym dowiedzieć się co robię źle , że nie
 > jestem w stanie z tym problem sobie poradzić?.Proszę o pomoc.

 Poczytaj tu:http://mandriva.org.pl/component/option,com_rsgallery/Itemid,74/
 zwróć uwagę na konfigurację urpmi-to bardzo dobre narzędzie

Jurusz

  • Gość
Załamanie
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-03-23, 14:39:01 »
2006-03-22 12:14:18 chmooreck napisał:

> 2006-03-22 11:08:34 Jurusz napisał:
 >
 >  >  > >pomyślałem i tak zrobiłem ,wyświetliła mi się informacja, że jest błąd-
 >  > "niespełnione
 >  >  > zależności
 >  >  >  libstadc++.so.5(CXXABI 1.2) oraz libstdc++.so.5(GLIBCPP 3.2) nie wiem co to sa
 >  >  > zależności".Przepraszam.
 >  > >czy niespełnione zależności to jest brak w mojej dystrybucji kompilatora GCC oraz
 > programu
 >  > MAKE?
 > Mam za co dziękować ponieważ, pomogło i to bardzo , instalacje przebiegaja bez problemu. Wydaje mi się iż czasami trzeba najpierw myśleć a dopiero później działać.Zabrałem się za sprzęt zbyt późno jeżeli chodzi o wiek ,ale Linuź jest super.
 > niezupelnie.. jest tak, ze wiekszosc programow korzysta z jakis bibkiotek, ktore sa w osobnych
 > pakietach
 >
 > niespelnione zaleznosci oznaczaja, ze nie masz zainstalowanych tych pakietow (w tym przypadku
 > libstadc++ i libstdc++)
 > sa zasadniczo 2 wyjscia:
 >
 > 1. doinstalujesz je recznie (moze okazac sie dosc klopotliwe, poniewaz te 2 tez moga zalezec od
 > innych, ktorych jeszcze nie instalowales)
 >
 > 2. skonfigurowac i uzyc narzedzia, ktore samo zadba o zainstalowanie wszystkich potrzebnych
 > pakietow - w przypadku mandrivy jest to zdajsie uprmi (co do jego konfiguracji ci nie moge
 > pomoc, bo uzywam innej dystrybucji... na pewno znajdziesz odpowiednie materialy na googlach)
 >
 > powodzenia...
 >
 >
 > P.S. nie ma za co przepraszac... ;-)