Nowe posty

Autor Wątek: Suse 10 nie widzi dysku  (Przeczytany 1806 razy)

vmario

  • Gość
Suse 10 nie widzi dysku
« dnia: 2006-03-20, 23:24:52 »
Witam!

Czy ktoś korzysta na Linuksie z usługi dzwonienia ze Skype\\'a na telefony (na razie nie interesuje mnie obsługa połączeń przychodzących, a tylko wychodzące)? Słyszałem, że jest to możliwe, ale tylko Skype w wersji Onet.pl umożliwia płatności inne niż karta kredytowa. A może jednak da się opłacić tę usługę przelewem, korzystając ze zwykłego Skype\\'a?

Z góry dziękuję za informacje.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-21, 08:44:20 »
2006-03-20 23:24:52 vmario napisał:

> Witam!
 >
 > Czy ktoś korzysta na Linuksie z usługi dzwonienia ze Skype\\'a na telefony (na razie nie
 > interesuje mnie obsługa połączeń przychodzących, a tylko wychodzące)? Słyszałem, że jest to
 > możliwe, ale tylko Skype w wersji Onet.pl umożliwia płatności inne niż karta kredytowa. A może
 > jednak da się opłacić tę usługę przelewem, korzystając ze zwykłego Skype\\'a?
 >
 > Z góry dziękuję za informacje.

Zeby zapłacic np SMS-em nie musisz sciągać Skype\\'a z Onetu - wystarczy, że sie z tamtej strony zalogujesz na swój własny login.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

dremar

  • Gość
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-20, 16:35:21 »
Witam
To mój pierwszy post, ale powiem tak, że z Linuxa jestem zielony jak szczypiorek na wiosne. Dlatego chcę dowiedzieć się co nie co o tym systemie. Na moim laptopie Aristo próbowałem zainstalować Suse 10 obok Windowsa. Po wydzieleniu odpowiedniej partycji programem Partyshion magix i próbie wgrania Suse dostaję informacje że nie znaleziono żadnego dysku.
Skoro nie Suse to może Mandrivia i tutaj nie ma żadnego problemu. Wszystko OK. Zależy mi jednak na Suse co można zrobić i czy coś wogóle można zrobić aby go zainstalować. Laptop Aristo dysk Samsung. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-20, 16:40:35 »
2006-03-20 16:35:21 dremar napisał:

> Witam
 > To mój pierwszy post, ale powiem tak, że z Linuxa jestem zielony jak szczypiorek na wiosne.
 > Dlatego chcę dowiedzieć się co nie co o tym systemie. Na moim laptopie Aristo próbowałem
 > zainstalować Suse 10 obok Windowsa. Po wydzieleniu odpowiedniej partycji programem Partyshion (...)

Przy instalacji suse pozwól, żeby suse samo sformatowało sobie swoje partycje. I nie bój się, ze ci zje windowsa, jak mu wyraxnie tego nie każesz, to tego nie robi.

BTW wywal tu komunikat, który dostajesz.

Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

dremar

  • Gość
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-20, 16:49:09 »
Próbowałem sam robić partycie oraz aby zrobił to sam system podczas instalacji. Informacja że nie widzi dysku , pokazuje sie zaraz podczas wyszukiwania sprzętu.,,NIE ZNALEZIONO ŻADNYCH DYSKÓW SPRAWDZ SPRZĘT,,

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-20, 21:18:40 »
2006-03-20 16:49:09 dremar napisał:

> Próbowałem sam robić partycie oraz aby zrobił to sam system podczas instalacji. Informacja że
 > nie widzi dysku , pokazuje sie zaraz podczas wyszukiwania sprzętu.,,NIE ZNALEZIONO ŻADNYCH
 > DYSKÓW SPRAWDZ SPRZĘT,,
 >
Looknij tutaj: http://www.linuxcentrum.com/forum.php?page=&run=pokaz&id=7767&category=14

i tutaj:
http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=28461

a na koniec tu:
http://www.linux.pl/?id=news&show=2407

powodzenia
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

dremar

  • Gość
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-24, 21:49:28 »
Jestem wdzięczny za podpowiedz w tej sprawie.
Przyznam się że dla mnie to niestety za wysokie progi jak na moje nogi. Nie mniej jeszcze raz dziękuję.

  • Gość
Suse 10 nie widzi dysku
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-24, 23:35:03 »
2006-03-20 16:35:21 dremar napisał:

> Witam
 > To mój pierwszy post, ale powiem tak, że z Linuxa jestem zielony jak szczypiorek na wiosne.
 > Dlatego chcę dowiedzieć się co nie co o tym systemie. Na moim laptopie Aristo próbowałem
 > zainstalować Suse 10 obok Windowsa. Po wydzieleniu odpowiedniej partycji programem Partyshion
 > magix i próbie wgrania Suse dostaję informacje że nie znaleziono żadnego dysku.
 > Skoro nie Suse to może Mandrivia i tutaj nie ma żadnego problemu. Wszystko OK. Zależy mi jednak
 > na Suse co można zrobić i czy coś wogóle można zrobić aby go zainstalować. Laptop Aristo dysk
 > Samsung. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie

Może zamiast Suse spróbuj ubuntu ? jak do tej pory jest to najmniej problemotwórcza dystrybucja z jaką się spotkałem ;)