Nowe posty

Autor Wątek: ukryty proces  (Przeczytany 2266 razy)

bgalka

  • Gość
ukryty proces
« dnia: 2006-03-17, 19:20:54 »
witam,

wczoraj jeszcze wszystko dzialalo ladnie a dziasiaj jest problem z xmmsem. Mam RH9 i nie instalowalem ani nie updateowalem zadnych pakietow od wczoraj (mozliwe ze kadu bylo instalowane ale to nie ma raczej znaczenia). Dzisiaj wlanczam KDE i probuje wlaczyc xmms jako user i mam komunikat:
\\"mcop warning: user defined signal handler found for SIG_PIPE, overriding\\". Xmms sie wlancza, odtwarza mp3, ale nie ma dzwieku. Sprawdzilem ustawienia i nigdzie nie ma mute.
Natomiast jesli chce wlaczyc xmmsa jako root, to mam cos takiego:
\\"mcop warning: user defined signal handler found for SIG_PIPE, overriding
/tmp/mcop-bartek is not owned by user\\"
ale xmms sie nie wlancza.
Karta dzwiekowa jest dobrze skonfigurowana poniewaz w grach mam dzwiek. Co to moze byc?

pozdrawiam

Lorenzo

  • Gość
ukryty proces
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-17, 21:40:55 »
Spróbuj na innej wtyczce wyjścuiowej, np oss\\'ie (jeśli używasz alsy) lub na odwrót. I sprawdź czy nie masz odpalonego artsd (serwer dźwięku kde)

bgalka

  • Gość
ukryty proces
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-17, 16:59:46 »
witam
mam zainstalowanego rh9 i co jakis czas podczas grania w quake mam znaczny spadek fpsow (na 1 sekunde), prawie do zera i znowu wszytko dziala dobrze. Jak sprawdzic jaki to moze byc proses ktory mnie laguje ? Gram pod glem i w pelnym oknie wiec polecenie top chyba odpada
pozdrawiam

TheUsh

  • Gość
ukryty proces
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-17, 20:02:39 »
2006-03-17 16:59:46 bgalka napisał:

> witam
 > mam zainstalowanego rh9 i co jakis czas podczas grania w quake mam znaczny spadek fpsow (na 1
 > sekunde), prawie do zera i znowu wszytko dziala dobrze. Jak sprawdzic jaki to moze byc proses
 > ktory mnie laguje ? Gram pod glem i w pelnym oknie wiec polecenie top chyba odpada
 > pozdrawiam
 >

polecenie top nie koniecznie odpada, poprostu przechodzisz do terminala wciskajac ctrl+alt+f1 , a do x'ow wracasz przez ctrl+alt+f7

bgalka

  • Gość
ukryty proces
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-17, 20:15:47 »
2006-03-17 20:02:39 ush napisał:

> 2006-03-17 16:59:46 bgalka napisał:
 >
 > > witam
 >  > mam zainstalowanego rh9 i co jakis czas podczas grania w quake mam znaczny spadek fpsow
 > (na 1
 >  > sekunde), prawie do zera i znowu wszytko dziala dobrze. Jak sprawdzic jaki to moze byc
 > proses
 >  > ktory mnie laguje ? Gram pod glem i w pelnym oknie wiec polecenie top chyba odpada
 >  > pozdrawiam
 >  >
 >
 > polecenie top nie koniecznie odpada, poprostu przechodzisz do terminala wciskajac ctrl+alt+f1 ,
 > a do x'ow wracasz przez ctrl+alt+f7

no tak, ale nie wiem dokladnie kiedy mnie zlaguje, tzn bym musial patrzec na top przez 3-4 minuty, czasem dluzej i szukac procesu ktory zajmuje sporo proca. Poza tym, top jest odswiezany co sekunde chyba, a jesli ten tajemniczy proces zajmnie mniej niz 1 sek ?